Skocz do zawartości
durek5

Szprotawa

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH.Dziś chcialem opisać miejscowość która leży blisko mojego miasteczka.Jest to poradziecki obiekt z Lotniskiem,garażami dla samolotów,oczyszczalnią ścieków i koszarami dodam jeszcze że jest tam również OBIEKT ATOMOWY gdzie przechowwywano GŁOWICE NUKLEARNE.Na Lotnisku byłem kilkanaście razy lecz nigdy niewiedziałem że jest tam obiekt atomowy dopiero niedawno przekonałem się otym na własne oczy.Na Lotnisku stacjonowały 22 Myśliwce typu SU oraz eskadra śmigłowców.Dziś owe lotnisko jest zamieszkiwane przez POLAKÓW a lotnisko zostało prawie rozebrane głównie chodzi tu o pas pomocniczy pas główny jest w takim sobie stanie wykorzystują go młodzi kierowcy :).Opisałem tu tą miejscowość ponieważ myślę że jest to takowa ciekawostka dlatych którzy interesują się militarią i nietylko.Wiechlice (koło Szprotawy) woj.Lubuskie.Jeżeli podejmiecie temat to chętnie opisze go bliżej.Jako minitaurke załączam zdjęcie (plan) obiektu atomowego.Niewiem czemu ale niemoge załączyć fotki ale oczywiście zainteresowanym wyśle ją na maila.

Edytowane przez durek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty no mieszkam w Szprotawie i na lotnisku bylem nie raz ale cudów tam nie widzialem zeby opisywac to na forum .. ;]

to juz mi sie wydaje ze wiekszą "atrakcją" jest szprotawski Jazz (foto ponizej)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że to?

 

A swoją drogą to jak podajesz jakieś informacje to podawaj je może kapkę pełniej. Przykładowo takie "22 Myśliwce typu SU". To nie jest żaden typ. A ten chyba mógłbyś podać konkretnie skoro znana Ci jest ich ilość. Takie domniemanie tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to !! Na tej stronce co znalazłeś jest podana liczba samolotów oraz ich oznaczenia.Mieliście się tym zainteresować a nie krytykować że jak zwykle jest cos źle napisane.Może najlepiej będzie jak poprosze ADMINÓW o wykasowanie tego postu.

Edytowane przez durek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłeś w obiekcie atomowym?? Zwiedzałeś schrony w ziemi,hangary itd?? Jeżeli cie to nieinteresuje to niemusisz tego czytać.

1638962[/snapback]

jak bylem mlodszy to z chlopakami wszystkei bunkry z latarkami obczajalismy ..

w jednym byl zajebisty baniak taki z 20metrów w dol .. koledzy wpadli na pomysl wrzucic tam petarde ;] a ze bylismy pod ziemia a tam malo miejsca to jak huklo zesmy sie prawie poprzewracali ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos: co do petardy to głupi pomysł, a jak tam stos atomówek czekał na rozpakowanie do gwiazdki ? :P

 

Pozdro

1639308[/snapback]

bez przesady .. swiecilismy na dol latarkami .. baniak byl pusty ;]

 

a tak juz calkiem na marginesie lotnisko jest obok szprotawy .. ;] co prawda ma zdaje sie szprotawski kod miejscowosci .. ale pod wiechlice jest podpiete ..

 

jeszcze 1.5roku temu bywalem tam czesto bo moja byla tam mieszka ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te baniaki to najprawdopodobnie zbiorniki na paliwo lotnicze.A bunkier atomowy kolego jest na końcu lotniska (pasa startowego) w lesie i jest odosobnioną jednostką :osobna brama,generatory prądu itd.A apropo prezentów pozostawionych przez wojsko całkiem możliwe że coś jeszcze zostało tam zakopane.Właśnie dotych zbiorników na paliwo ruscy lali paliwo a z dziury w dnie wyciekało ruscy dolewali i ciągle brakowało dopiero później sie kapli co się dzieje że paliwa ubywa.Ojciec mi opowiadał jak osobiście tam jeździł bo 200metrów dalej kopałeś dziure i wyciągałeś paliwo.Pracowałem w szkole pilotów 150m od pasa startowego ściany budynku są bardzo grube a fundament idzie strasznie głęboko.Droga ze Szprotawy do Małomic przez bobrzany za czasów ruskich na szczerym polu stał RADAR.Dużo można opowiadać otym lotnisku i naprawde jest co zwiedzać.

Edytowane przez durek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wykrywacza to masz rację gdybym tylko miał dostęp do takiego cuda techniki to niezwłocznie wybrałbym się na poszukiwania ;) Pamiętam jak za [ciach!]iarza jeździliśmy z wujkiem na taki ala złom ruscy wywalali tam to co już niebyło im potrzebne lub co niezmieściło się do wagonu lub ciężarówki,do dzisiejszego dnia stoją w garażu u wujka łusk po pociskach, czerwone gwiazdy z bram wjazdowych kupa różnego sprzętu elektronicznego,strój pilota z maską tlenową mógłbym tu dużo wymieniać.A mogę się z wami założyć że z wykrywaczem metali coś bym napewno znalazł.Jako ciekawoste dodam jeszcze że w odległości jakiś 30km od Lotniska w Szprotawie (Wiechlice) znajduje się miejscowość o nazwie TOMASZOWO i tu znajdowało się kolejne lotnisko z tego co wiem nieznajdowały się tam głowice i nieposiadam onim bliższych informacji.Za to od TOMASZOWA jakieś 40km w Lesie (były poligon) miała znajdować się stacja kosmiczna,do dziś stoi tam budynek który jest schowany jakieś 10 może więcej pięter w ziemie.

Edytowane przez durek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos - Ty jak kurde coś wymyślisz ;]

 

Patent niezły - musiało nieźle 'brzdęknąć' ;]

1639855[/snapback]

hehe no ja niezly agent byłem ja byłem maly ;] (w sumie dalej jestem niezly przekręt)

 

w podstawówce sie niezle krecilo numery .. wszedzie właziliśmy .. młode ale odwazne chlopaki .. ;]

człowiek sie uczy najlepiej na własnych błedach (nie rób bum w miejcu zamknietym z duzym echem ;] ) ... jesli gdzies mozna bylo wpierdzilic sie z latarka albo jakies drzewo wygladalo na takie ktore da sie "zdobyc" to mozna bylo miec pewnosc ze mały Chaos i jego kumple tam sie wbiją ;] ... swego czasu nawet se łuki z kumplami robilismy i strzaly .. potem nam nie stykalo i do strzal gwoździe mocowalismy ;] fajnie sie wbijalo w drzewa (defakto tez w noge jednej gosciówy :) ale to byl przypadek kolegi przy pracy .. yy strzelaniu)

 

a na lotnisku obecnie juz wszystko niemal rokradzione albo wykupione ...

 

na koncu pasa teraz jest wykupione miejsce i ma tam swoja "meline" moj znajomy. Bylem tam raz czy 2 na grillu ;]

Duzo z budynkow na lotniusku poprzerabiali na fabryki .. czesc odnowili i poroblili bloki ... bunkry pozasyypywali albo porozbierali ... wiekszosc hangarów zamurowana i przerobiana na garaze albo firmy jakies (do dakiego hangaru 2-3tiry wchodzą ;] ) rozrosly sie tez same wiechlice postaiwli tam bloki nowe i sie wioska rozrosła.. W sumie kolo placu zabaw tam jednego jakies 50m dalej stoi nadal bunkier jakies ;]

 

moze jak pojade na któryś weekend do domu to sie bujne bike'em na lotnisko i porobie foty jak to teraz wyglada (jak ktos jest zainteresowany) bo te foty co zapodal nazir to stare w kij, tak jak tam to wyglodalo z 10lat temu moze

 

.. tam teraz nowa droge zrobili wiec mozna na skrota dojechac po fajnym asfalciku ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No CHAOS masz rację źe część bunkrów została zdewastowana ale jak dobrze poszukasz to trafisz na cosik fajnego nawet na to że można poszaleć furą :).A apropo jesteś ze Szprotawy a gdzie mieszkasz jeśli można spytać?? Mam troche znajomych w Szprotawie może znam cie z widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.A apropo jesteś ze Szprotawy a gdzie mieszkasz jeśli można spytać?? Mam troche znajomych w Szprotawie może znam cie z widzenia.

1640145[/snapback]

Dołączona grafika

 

w tym bloku schowanym za drzewem posrodku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie niemyle to jest osiedle SŁONECZNE ?? Nieznam tam wiary za to znam dużo ludzi na CHROBREGO.Pracowałem kiedyś na myjni u Leoniewskiego wiesz napewno gdzie to jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie niemyle to jest osiedle SŁONECZNE ?? Nieznam tam wiary za to znam dużo ludzi na CHROBREGO.Pracowałem kiedyś na myjni u Leoniewskiego wiesz napewno gdzie to jest ;]

1640576[/snapback]

mysle ze robimy OT .. ;] wiec dajmy spokoj ;] bo temat byl o lotnisku a nie o tym gdzie kto mieszka ...

 

ale powiem ci ze tak .. jest to sloneczne ... mieszkam w tym bloku ktory jest najblizej figaro :) zaraz kolo parkingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś wie czy w okolicy wrocławia znajdują się takie fajne obiekty

1640902[/snapback]

WROCŁAW

Miasto stolica województwa dolnośląskiego, powiat grodzki. Stacjonowały tutaj:

 

- Batalion Ciężarówek;

 

- jednostki wsparcia;

 

- skład paliwa;

 

- militarny szpital (ul. Kamieńskiego);

 

- skład artylerii;

 

- Posterunek Inspekcji Komunikacji Wojskowej.

 

Obiekty zostały przekazane polskiej stronie do 16 czerwca 1993 roku, zajmowały łącznie powierzchnię 115 hektarów.

 

Garnizony wojsk radzieckich znajdowały się w kilku miejscach w mieście. Miały charakter garnizonów miejskich.

 

Pierwszy umiejscowiony był w północno - wschodniej części miasta (dzielnica Karłowice) przy ulicy Koszarowej. Składał się on z poniemieckich budynków koszarowych zajętych następnie przez Wojska Radzieckie. W pobliżu znajduje się polska jednostka wojskowa wraz z poligonem. Obecnie mienie poradzieckie nie służy już celom wojskowym. W kilku budynkach ma swoją siedzibę Wydział Nauk Społecznych a Także Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Wrocławskiego wraz z biblioteką. Część budynków zagospodarowano na inne cele. Budynki magazynowe położone za obiektami wydziału prawdopodobnie nie są zagospodarowane.

 

Drugi obiekt znajdował się przy ulicy Kamieńskiego.

 

Trzeci kompleks znajdował się w obrębie Kozanów ulica generała Iwana Połbina.

 

Czwarty obiekt znajdowała się przy ulicy Zwycięskiej na Partynicach.

 

Piąte koszary znajdowały się przy ulicy Karmelkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jeśli ktokolwiek posiada jakieś fanty, elementy umundurowania, kombinezony - cokolwiek co zostało po Rosjanach z Lotniska w Szprotawie i chciałby się ich pozbyć proszę o kontakt. Chętnie przyjmę jakiekolwiek takie właśnie rzeczy (oczywiście nie chodzi mi o śmieci ;) )

 

jeśli chcielibyście uzyskać nieco więcej informacji na temat lotniska w Szprotawie, zapraszam: http://nasza-klasa.pl/profile/29989382

 

(sorry, że nasza-klasa, ale nie miałem innego pomysłu)

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...