Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z HDD i chcialbym sie dowiedziec, czy podlega ta wada wymianie gwarancyjnej?

 

Otoz chodzi oto, iz dysk twardy sprawuje sie prawie dobrze. Testy odczytu rzedu ~50MB/s, NDD nic nie znachodzi, testy SMART wszystkie PASSED, dysk byl zapelniany dwukrotnie zerami, proba reanimacji HDD regeneratorem, pelne testy odczytu oprogramowaniem Maxtora, .... wszystko jest OK.

Aczkolwiek podczas pracy zamraza mi system. Np. pracuje na Mozilli, otworze nowa zakladke i mozilla wisi przez chwile. I tak co jakis czas. Od czasu do czasu zamraza sie caly system lacznie z kursorem myszki i muzyka i swieci sie w tym czasie czerwona dioda na obudowie. Poczatkowo myslalem ze przesadzilem z optymalizacja pod Gentoo Linux, gdyz na Knoppixie LiveCD wszystko chulalo, ale potem mialem SuSE 9.1, a teraz Fedore Core2 Test3 i mam to samo. Probowalem posadzic system na drugim dysku i nie stwierdzilem tej niedogodnosci.

 

W zwiazku z tym nasowa sie pytanie:

Co z tym dyskiem zrobic? Nadaje sie do reklamacji gwarancyjnej?

IMHO wszelkie testy przechodzi bez problemow :/.

Dysk ten to: Samsung SP0411N.

 

 

 

PS: Miałem tak na GA-7N400 Pro2 FSB: 200MHz, ale teraz pracuje na Abicie KT7A-RAID: FSB 133MHz i jest to samo.

 

 

BTW: nForce2 Ultra 400 chyba sam powinien ustawić dzielnik na AGP/PCI podczas podniesienia szyny na 200?

 

BTW2: nForce4 Ultra sam chyba ustawia odpowiedni dzielnik na PCI? Bo na S939 to juz kazdy proc ma FSB 200MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...