Skocz do zawartości
gr303

Problem Połaczenia Ap

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z połaczeniem dwóch ap, jeden ap jest podpiety do dookólnej, drógi ap do kierunkowej, przy kierunkowej jest serwer i internet,a dookólna bedzie miała za zadanie rozsyłanie internetu na pozostałe PC,

PROBLEM Jak połaczyc te AP zeby kierunkowa antena przesyłała syganał do dookólnej, prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje:

1. Ustawić między tymi dwoma AP most - tryb wireless bridge

2. Ustawic tego Ap z anteną kierunkową jako AP Client dla tego AP z anteną dookólną.

 

Takie dwie opcje przychodzą mi na myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zamroczenie wczoraj... w trybie bridge odpada, musiałbyś mieć osobnego AP do bridge`a.

 

djmic.. dlaczego nie będzie? Jeśli ten AP na linka do serwera bedzie ustawiony jako Client tego AP z dookólną to ja nie widzę problemu.

 

Inna sprawa, że najlepiej byloby mieć osobny link na "dosył", najlepiej na 5GHz, ale nie wiemy, jakie pieniądze mamy do wydania (profesjonalny lnk na 2 AP 5GHz przystosowanych do pracy na zewnątrz- 3000zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to zrozumialem tak:

 

serwer->kierunkowa->dookolna.

problem widze w tym ze dooklona(+ AP oczywiscie)odbiera sygnal(z kierunkowej przy serwerze) i jednoczescie owa dooklona nadaje dla pozostalych uzytkownikow!

 

no chyba ze chodzi o wlasnie o wypelnienie tej luki miedzy antenami!w takim wypadku potrzeba jedna kierunkowa i AP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nie bedzie dzialac !

tam gdzie jest internet musisz ustawic AP w tryb pracy: AP

po drugiej stronie AP musisz ustawic w tryb Client i podac MAC adres tego 1 AP

niestety klient nie moze naraz odbierac i rozyslac sygnal innym klientom

do tego celu musialbys zmostkowac apeki kablem ethernetowym

jak jestes gdzies z okolic kraka/kat to mozesz odezwac sie na pm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO ma to szanse zadzialać... nie jestem w stanie jednak powiedzieć na dokładnie jakim sprzecie... napewno zadziala na takich urządzeniach jak AP-600 zestawionymi w WDS.... jednak to rozwiązanie napewno odpada ze względu na koszty.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...