Skocz do zawartości
Gość majkel84

Dobry Ap Do Radiówki Osiedlowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Witam

chcę sie podzielić z sąsiadem NEO drogą radiową. Mam jakiś hamski routerek (LUCENT CELLPipe) i switch, ale pozostaje kwestia AP i anteny. Jaka byłaby potrzebna?

Wstępnie, przez około rok dostarczałbym neta tylko jednemu sąsiadowi - ok 50-100m bez przeszkód terenowych, ale w przyszłości dołączyłbym wiecej w zasięgu efektywnym około 1km.

 

sprzęt ma być jak najlepszy ale również jak najtańszy (wiem, wiem- to niemożliwe :lol: ) i chciałbym żeby już w tym AP był zintegrowany modem ADSL/DSL, router i switch- tak na wszelki wypadek, bo sądze ze jak już coś kupować to dobre. Oczywiscie na 5GHz raczej mnie nie stać.

Chciałbym, żeby obsługiwał standard IEEE 802.11g

1. Polećcie proszę kilka dobrych modeli AP spełniających te warunki.

 

2. mam jeszcze pytanko- czy te routery wbudowane w AP mają funkcję dynamicznego współdzielenia łącza. Chodzi o to, ze jak na jednym kompie ściąganie będzie ustawione na maxa to czy po włączeniu drugiego kompa łącze będzie dzielone na pół, tzn żeby nie było takiej sytuacji że ja ściagam na maxa a na drugim (trzecim) kompie nie można nawet strony otworzyć. Nie znam sie na tym, więc pytam.

 

3. jak to jest z ADSL i DSL ? czy są routery które obsłużą to i to czy może dla tych typów łączy konieczne są zupełnie inne urządzenia?

 

4. a i przy okazji- moze ktoś sie orientuje czy można zmigrować z NEO na DSL czy trzeba czekać na koniec umowy ?

 

5. co sądzicie o tym ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62406748

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

EDIT: znalazłem też coś takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63164527

 

to by mnie w pełni satysfakcjonowało, ale :

A) czy te 108Mb/s to nie chwyt marketingowy?

B) najlepiej chciałbym coś takiego samego, ale ze zintegrowanym modemem ADSL (lub DSL) zna ktoś takie urządzenia? Mozecie polecić jakieś ?> mogą być też zamienniki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ten DI-624 jest bardzo dobry oparty na Atherosie

jesli chcesz produkt do neo to kup DSL-G604T bardzo malo awaryjny sprzecik ;)

1645804[/snapback]

Jakoś średnio mi sie to widzi- głównie z powodu ceny...

dodatkowo G604T ma tylko modem ADSL a cena jest wyższa aż o 150zł

no i jeszcze nie obsługuje SuperG :?

 

na moje oko bardziej opłacalny byłby ten DI-624

 

poza tym rozważam też zakup tego- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63652684

co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...