Skocz do zawartości
maybach

Dostep Do Bazy Danych Dbase

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem.

Otoz pewien program magazynowy (stary DOSowy) potrafi swoja liste produtkow exportowac do formatu dBase IV (tylko i wylacznie do tego formatu).

 

Moim zadaniem jest napisanie programu w C, ktory na podstawie danych z tej bazy wygeneruje kod HTML. Bedzie to katalog produktow, ktory zostanie umieszczony na WWW.

 

Teraz mam pytanie, jak odczytywac zawartosc takiej bazy danych, tak oby moc czytac ja rekordami, a z rekordow dane pol.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz pewien program magazynowy (stary DOSowy) potrafi swoja liste produtkow exportowac do format dBase IV (tylko i wylacznie do tego formatu).

 

Moim zadaniem jest napisanie programu w C, ktory na podstawie danych z tej bazy wygeneruje kod HTML.

1646222[/snapback]

Tu jest struktura takiej bazy LINK moze ci pomoze

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie musisz napisac program w C ? Jezeli baza danych znajduje sie w pliku, to mozesz uzyc dosyc latwego w uzyciu rozszerzenia PHP o nazwie DBASE, skoro i tak chcesz to wyeksportowac do HTML'a.

 

http://pl.php.net/manual/pl/ref.dbase.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow: problem w tym, ze kompletnie nie znam sie na PHP, pewnie musi byc zainstalowany w systemie jakis "php engine' ;-)

 

a ze juz rozgryzlem strukture dBase i wiem, jak sie do bazy dobrac z poziomu jezyka C, wiec zostaje przy nim.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...