Skocz do zawartości
luk1985

Antena Fm

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie to "cos" wyglada jak kawalek z wtyczka...w skrocie naciaganie

widze ze jestes z krakowa wiec jesli tylko masz gdzie zamontowac 1,6m "bata" to polecam ci takie cos: link ja tego uzywalem w krakowie...teraz poza krakowem i uwazam ze jest super...do tego ta cena: 25zl tylko musisz sie pofatygowac do dipola na cieplowniczej 40 - maja tam spory wybor naprawde dobrych anten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym tanim kosztem poprawic jakosc odbieranych stacji, bo na nie ktore mi strasznie szumia a nie powinny!! myslalem by zrobic cos takiego

1646258[/snapback]

No do FMa to zwykly "kabel" dlugosc dobierasz w zaleznosci od czestotliwosci i mocy sygnalu :)

 

Dobre sa teleskopowe anteny, mozna zmienia cdlugosc - po to ktos to wymyslil :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie polecam tej anteny bo to szajs. Na kabelku odbierają tylko najmocniejsze stacje.Tu masz LINK

Ja mam dwie anteny. Jedna 3-elementowa kierunkowa o zysku około 5dB na polaryzacje poziomą i dipola 0dB zysku na polaryzację pionową. Jak już koniecznie chcesz antenę pokojową (nie polecam) to może Sonus FM od dipola. Tu masz stronę z antenami: http://dipol.com.pl/01.htm

Mieszkasz w krakowie więc wystarczyłaby ci antena http://dipol.com.pl/sklep/a0200.htm

ustawiona w pionie. Wszystkie stacje nadające z krakowa czyli

87,8 RMF Classic Kraków *Malczewskiego*

90,6 Maryja Kraków *Huta T.Sendzimira*

92,5 Wanda Kraków *Malczewskiego*

93,7 Radiostacja Kraków *Krzemionki*

96,7 RMF MAXXX Kraków *Malczewskiego*

97,2 Radio Bis Kraków *Krzemionki*

97,7 Eska Kraków *Malczewskiego*

100,5 eX FM Kraków *Malczewskiego*

101,0 Jazz Radio Kraków *Krzemionki*

101,3 Planeta Kraków *Malczewskiego*

102,4 Alfa Kraków *Komin EC Kraków*

103,8 Blue Fm Kraków *Malczewskiego*

104,9 Jedynka Kraków *Krzemionki*

107,0 WAWa Kraków *Malczewskiego*

Nadają one wszystkie z polaryzacją pionową. Stacje takie jak Dwójka Trójka Zetka RMF Plus nadają z Chorągwicy pod Krakowem z polaryzacją poziomą lecz z bardzo dużą mocą i nie będzie problem z odbiorem ich na antenie w polaryzacji pionowej.

Edytowane przez siuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do FMa to zwykly "kabel" dlugosc dobierasz w zaleznosci od czestotliwosci i mocy sygnalu :)

 

Dobre sa teleskopowe anteny, mozna zmienia cdlugosc - po to ktos to wymyslil  :-P

1646599[/snapback]

wiesz regulacja dlugosci czegokolwiek :D przy zmianie stacji nie wchodzi w gre z lozka mi sie wstawac nie chce :?

 

a kabelek do takich anten w dipolu dostane i sama wtyczke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz regulacja dlugosci czegokolwiek  :D przy zmianie stacji nie wchodzi w gre z lozka mi sie wstawac nie chce  :?

 

a kabelek do takich anten w dipolu dostane i sama wtyczke??

1647377[/snapback]

To zwykla wtyczka antenowa 75ohm taka jak w TV, wszedzie sie dostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykla wtyczka antenowa  75ohm taka jak w TV, wszedzie sie dostanie :)

1647446[/snapback]

w mojej wiezy panasonica jest troszke mniejsze wejscie ale mam zamiar ja sprzedac, a w amplitunerku jak kupie mam nadzieje bedzie wieksza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej wiezy panasonica jest troszke mniejsze wejscie ale mam zamiar ja sprzedac, a w amplitunerku jak kupie mam nadzieje bedzie wieksza...

1647531[/snapback]

Gniazdo na zewnetrzna antene FM w (radiu/ampli) powinno byc identyczne jak wejscie antenowe w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...