Skocz do zawartości
rethray

D-link 514 Laptop I Desktoppc

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Jestem tu świerzy zarówno na forum jak i w temacie sieci WiFi. Nudził sie chłop to kupił se laptopa a nudził sie przy nim jeszcze bardziej i kupił Router D-Link 514.

Mając net DSL 1 Mb z Dialogu pomyslałem że fajnie by było gdybym mogł sobie jednoczesnie uzywać net`u na DestopPC (siostra duzo grywa w "kurniku") i na Laptopie mogłbym sobie spokojnie uzywac netu nie słuchając nazekań siostry ze znów siedze na necie 24 H na dobe. Kupiłem wiec sobie Router D-Link 514, właczyłem wtepna konfiguracja, proza ... kabelek z modemu do rutera z routera do DestopPC ... http://192.168.0.1/ ... wizard ... dalej ... dalej Static IP Address ... dalej dalej OK i tu wszystko działa . Odpalam Laptopika właczam karte wifi szukaj sieci i nic, a dokładniej nie znaleziono dostepnych sieci bezprzewodowych, zaczalem bawić sie konfiguracją na rożne sposoby co mi tylko do głowy przszło i nic ... dlatego wylądowałem tutaj może macie jakies pomysły.

 

P.S.

Router jest 802.11b a ja mam karte 802.11g czy to moze miec znaczenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Jestem tu świerzy zarówno na forum jak i w temacie sieci WiFi. Nudził sie chłop to kupił se laptopa a nudził sie przy nim jeszcze bardziej i kupił Router D-Link 514.

Mając  net DSL 1 Mb z Dialogu pomyslałem że fajnie by było gdybym mogł sobie jednoczesnie  uzywać net`u na DestopPC (siostra duzo grywa w "kurniku") i na Laptopie  mogłbym sobie spokojnie uzywac netu nie słuchając nazekań siostry ze znów siedze na necie 24 H na dobe. Kupiłem wiec sobie Router D-Link 514, właczyłem wtepna konfiguracja, proza ... kabelek z modemu do rutera z routera do DestopPC ... 1647701[/snapback]

Mam rozumiec ze MODEM ADSL z dialogu robi za brame ze statycznym IP ?

Router ma Switch 4 port + port WAN do ktorego wpiety jest MODEM... ?

Czy na routerze jest odpalony NAT i jaka sa przydzielane IPki... ??

I czy na Stacjonarnym wszytko chodzi dobrze.. ? - jak jest wpiety w router.

Edytowane przez best-boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...