Skocz do zawartości
jonzi

Zewnętrzne Ip I Lanowe Ip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam u siebie na kompie serwer FTP. Jestem w sieci, IP dostaję poprzez DHCP na podstawie adresu MAC. Kiedyś miałem Zewnętrzne IP takie jak wszyscy, ale zażyczyłem sobie własne. Wszystko pięknie, ale w jaki sposób może się ktoś dostać na moje FTP poprzez sieć, a nie przez internet? stary sieciowy adres IP nie działa, mam tylko ten zewnętrzny i jak ktoś z sieci się przez niego łączy to idzie przez internet zamiast po sieci, co prowadzi do strasznego ograniczenia transferu. Czy jest jakaś możliwość połączenia się ze mną przez sieć? (sorki za zamieszanego posta:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm namieszales z tym IP.

Napisz wprost jakie miales i jakie masz.

Miales zewnetrzne, ale zazyczyles sobie wlasne. Nie rozumiem ani ciut.

Jesli dobrze rozumiem, to miales adres lokalny (wewnetrzny) a zmieniles na zewnetrzny. Bedzie problem. Wszystko zalezy od konfiguracji routera. A to juz zalezy od waszego admina. Musisz sie zwrocic do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w sieci lokalnej. Wcześniej miałem IP w LANie np 192.168.0.2 a w internecie 86.128.91.29 - czyli takie jak wszyscy użytkownicy z mojej sieci (bylem za NATem). Dla wszystkich z LANa byłem identyfikowany jako 192.168.0.2, transfer plików itd szedł normalnie po sieci. Mam nadzieję, że to jasne jest.

Ponieważ nie chciałem co chwilę truć adminowi o przekierowanie jakichś portów to zażyczyłem sobie Własne zewnętrzne IP (już nie jestem za NATem) i teraz w internecie jestem identyfikowany jako 86.128.91.30, ale mój stary adres LAN czyli 192.168.0.2 nie działa, więc jeśli chce się ktoś do mnie połączyć z LANa to musi używać IP 86.128.91.30 a to powoduje, że transfer nie idzie po sieci, tylko przez internet, co ogranicza go bardzo. Bardziej się tego nie da wytłumaczyć. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Router dziala tak, ze sprawdza, ktoredy ma pchac dane do konkretnego IP, czyli nadal jesli ktos Cie z sieci wola, to raczej nie wychodzi poza ta siec. Przechodzi przez jakiestam routery/serwery - to zalezy od providera, przez co i jak idzie.

I tu jedynie dobra wola/umiejetnosc konfiguracji/inne przeslanki providera pozwola Ci miec, albo nie miec pelnego transferu z ludzmi z lokalnymi adresami IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...