Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dysk twardy segate 60gb - na dysku mozna zainstalowac win 98. XP juz nie idzie. Czasami są klopoty przy kopiowaniu. kiedys podobny mialem problem z WD i ktos mi polecil programik który kompletnie wyczyscil ten dysk i pozbawil go bad sektorów. Moze zna ktos cos co moze mi pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie musisz tworzyc EXT2, mozesz tych 3 GB wogule nie przydzielic do zadnej partycji i pozostawic nieuzywane. Jesli akurat pozostawisz wolny ten obszar, w ktorym masz bady to problem z glowy. Mimo wszystko nie wiem czy XP sie na tym zainstaluje, bo on jest jakos dziwnie wyczulony na bady. Zeby oglupic XP trzeba by zrobic low level format, albo skorzystac z obcji "reset bad sectors" - czy jakos tak - w Partition Magicu.

Tak czy inaczej stawiac system na dysku z badami to nie jest najlepszy pomysl :blink:

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój seagate 60GB też ma baty... przejechałem go jakimś skanerem... baty były w jednym miejscu więc ominołem ten opszar na dysku, przejechałem dysk hdd regeneratorem i wszystko śmiga :) baty są nadal ale są na wolnej przestrzeni której dysk nieużywa i wszystko śmiga elegandzko :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój seagate 60GB też ma baty... przejechałem go jakimś skanerem... baty były w jednym miejscu więc ominołem ten opszar na dysku, przejechałem dysk hdd regeneratorem i wszystko śmiga :) baty są nadal ale są na wolnej przestrzeni której dysk nieużywa i wszystko śmiga elegandzko :) 

 

Pozdrawiam

1652611[/snapback]

Sluchaj a jakby byly bad sektory np w 4 rooznych miejscach na dysku to jak mozna by bylo je zlokalizowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęściej jak masz program do skanowania dysku to on pokazuje Ci ilość badsektorów a obok nich taki żąd cyferek... niektóre programy do robienia partycji mają możliwość zrobić partycje z dokładnością do danego sektora... czyli bardzo prosto jest ominąć sektory uszkodzone... z tego co mi wiadomo to nawet program do robienia partycji w linuksie mandrake 9,2 ma taką możliwość...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pusc se gruntownego scandiska spod dosa to Ci pozaznacz wszystkie bady i pokaze gdzie sa. albo uzyj Ranish Partition Manager :D i zrob weryfikacje lub dokladny format, jak sie nadzieje na jakiegos bada to Ci wyswietli ktory to sektor. nie zdziw sie jak przy gruntownym formacie bedzie sie meczyl z tym badem dlugo, ale w koncu go przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady ale raczej wybral bym opcje pominiecia tych sektorów przy robieniu partycji tylko jakim programem ? partition magic to obsluguje ? mam jeszcze knoppix'a moze powiecie mi jak na nim zrobic taka partycje z wyrzuceniem badów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

partition magic raczej nie obsługuje, a knoppix jest linuxem działającym bezpośrednio z płyty... ja zrobiłem to w ten sposób że przy instalacji mandrake 9,2 włączyłem zaawansowany podział na partycje i utworzyłem partycje NTFS od pierwszego sprawnego sektora i dysk śmiga :) ale jeżeli baty są mocno porozrzucane to trzeba będzie zrobić kilka partycji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gruncie zeczy ja nawet nie wiem gdzie mam te baty bo: scandisk doszedl do okolo50% i musialem kompa wylaczyc. Nie znalazl ani jednego bad'a.Win XP nie chce sie na nim instalowac czyli musi gdzies miec ... . Czy wrazie gdybym znalazl badsektory i zrobil partycje tak aby je pominąc win XP by sie zanistalowal ? czy nadal bylby klopot ? Jakiego programu uzyc do low format'a. I prosil bym o wyslanie na maila mad.mat@poczta.fm hdd-regenerator'a

Edytowane przez MadMat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie pucilem ten hdd regenerator przeszedl caly nie znalazl badsektorów a win XP nadal nie chce sie zainstalowac :/ (formatuje dysk kopiuje pliki systemowe sie resetuje i pisze blad systemu operacjnego lub brak systemu)

Edytowane przez MadMat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś nie tak z rmb :>? Może coś nie tak partycją :> (czym zakładałeś partycje :>? ). Oczywiście pamiątki sprawne i etc ??

1655630[/snapback]

robilem plytką startową od win xp potem robilem pod partition magic. zakazdym razem formatowalem na ntfs i fat próbowalem wszystkich sposobów twozylem partycje 2gb - 7gb - 15 gb - 19gb -29gb -57gb kazda w ruznym systemie plików na zadnej nie chcial sie zainstalowac win XP

 

Komp jaknajbardziej sprawny

Edytowane przez MadMat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy no byla chyba aktywna w sumie musiala byc pamieci na 100% sprawne bo na moim 120gb dziala wszycho ok. To robic low format :?: czy czekac na inne rozwiązanie ?

Edytowane przez MadMat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...