Skocz do zawartości
acp___

Jaka Karta Sieciowa - Dp 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie co do sprzętu sieciowego to jestem strasznie słabo zorientowany, z tego co popytałem to polecili mi firmy: D-LINK lub 3COM (bardziej tą drugą firmę ;-)), na forum jakiś pozytyw o Linksys przeczytałem ...

 

Przeczytałem te kilka słów z WiFi - FAQ ...

 

Domowa sieć: stacjonarny (podłączony do internetu) => notebook.

 

1) Z czym jest mniejszy problem z kartami pod USB czy tymi pod PCI??

Wystarczy mi zasięg wewnątrz budynku do 10-15 (przez dwie ściany), będe podpinał tylko jeden komp. Więc jestem nawet za czymś w rodzaju podłączam i działa (z USB chyba tak jest), niepotrzebuje oferowanego przez karty PCI zasiegu 100m w budynku ...

2) Jaka firma, 3COM chyba najlepsza? Z D-LINKiem ludzie ponoć czasem mają problemy, zwłąszcza z tymi sieciówkami WiFi. A może Linksys?

3) Tryby pracy:Ad-hoc, Infrastructure - czym to się je - co u mnie będzie działało.

4) 802.11g czy 802.11b - małe znaczenie (niezależy mi aż tak bardzo na prędkości), wole mieć kartę niezawodną i bezproblemową w instalacji - bez mieszania ze sterownikami i Firmwerami ...

To co znalazłem:

DWL-G122 USB 2.0 Wireless 54Mbps

3Com 54 Mbps (11g) Wireless OfficeConnect Compact USB

D-link Airplus Wireless USB Adapter (22 Mbit TI Solution) DWL-120+

D-link Airplus Wireless PCI Adapter (11Mbit Solution) DWL-510

D-link Airplus Wireless PCI Adapter (22Mbit TI Solution) DWL-520+

D-Link Airplus XtremeG Wireless PCI DWL-G520+

Linksys Wireless-B PCI - WMP11

Linksys Wireless-B USB - WUSB11

Linksys Wireless-G USB - WUSB54G

Linksys Wireless-G PCI Adapter - WMP54G

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

1. 4 kart na USB, które mieliśmy w firmie padły, więc nie polecam.

Karta na PCI nie jest trudna w instalacji, to przecież tak, jakby zmienić grafikę przecież. No i jest tańsza. Poszukaj modelu z antenką, którą można postawić sobie np.: na stole. Jeśli chodzi o firmę, to ja z D-Linka problemu nie miałem i polecam (ale one mają antenę wkręcaną do karty :/)

2. Tryb pracy - Ad-Hoc, chyba, że twoja karta obsługuje tryb AP, wtedy Infrastructure

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ z tymi na USB to trochę mnie "pocieszyłęś" bo coś takiego planowałem kupić ... a jakiej firmy to były??

 

co do PCI - np. o D-Linku coś czytałem na benchmarku, że trzeba kombinować ze sterownikami, czasem innej firmy wgrywać (o ile ten sam chipset w karcie jest)

 

łątwiej zreguły jest z urządzniami po USB ... no ale niemam zamiaru co chwilę biegać do serwisu z kartą pod USB, albo testować co chwilę karty jakiejś innej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku instalowalo się do D-Linków "inne" stery, bo przy odległościach rzędu 2km zachowywały lepszą stabilność.

 

Skoro ty masz mieć sieć 10-15m, to nie ma po co instalować sterów do innyck kart na tym samym chipie (ew. ściągnąć ze strony producenta nowsze stery i tyle) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym, DWL-520+, gdy trzeba zrobić linka na dłuższą odległość, to właśnie tego używamy.

 

Tak, jak pisałem, rozważ dokupienie antenki, którą da sie położyć na stole, zawsze to lepiej, niż mieć ją schowaną za górą blachy, którą stanowi komp, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d-link dwl-520+ to jedna z lepszych kart (i flagowy produkt d-linka) ;)

bardzo stabilna karta i mozna na niej uzyskac dobre odleglosci.

oparta o chipset texasa, a nie kiszkowatego ralinka jak spora ilosc kart konkurencji.

usb takze nie polecam, ze wzgledu na uzyskiwanie malej odleglosci i czeste "pady"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem D-Linka DWL-520+ i co ... i nic

nieudaje mi się połączyć z notebookiem HP Compaq nx 8220

a dlaczego ... no właśńie dlaczego??

i jeden i drugi wykrywa jakąś sieć "defoult" (ale to wykrywał notebook nawet wtedy jak niemiałem jeszcze karty D-Linka)

nawet jak postawię jeden komp obok drugiego to kicha, niepojawia się nic oprócz defoult ...

naprawdę niewiem co mam robić ... trafia mnie POMOCY!!

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... Ustawiłeś tryb pracy obu urządzeń na Ad-Hoc?

Ustawileś takie samo SSID w obu urządzeniach, oczywiście na obu kompach te same kanały, inne od "default" (czyżby sieć któregoś z sąsiadów)?

Jeśli nie, to tak zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

default - raczej napewno sąsiada z góry

 

próbowałem kratora połączenia z widnowsa

Ustawienia sieci bezprzewodowej

Nazwa sieci (identyfikator SSID): 2paq

Klucz sieciowy (klucz WEP/WPA): f1ae6...1ac

Klucz dostarczany automatycznie (802.1x): 0

Typ uwierzytelniania sieciowego: WPAPSK

Typ szyfrowania danych: TKIP

Typ połączenia: ESS

Indeks klucza:

oczywiśćie w obu to samo zrobiłem

 

próbowałem ręcznie powpisywać, ale kompy się nawet niewidziały nawzajem - niemówiąc o połączeniu

 

albo cos leży w 100%, albo ciągle popełniam jakiś prosty błąd :mur:

 

acha - w miedzy czasie, jak próbowałem - to się poąłczyłem z tą siecią "defoult" z PCeta (czyli z karty D-Link), 11Mbit - i działało w 0,25% (monitor systemu)

--------------------------

Edit:

jak by się komuś nudziło to niech się PrintScrenem pobawi ;) taki manual :P

tylko nie z kreatora, bo tam niema nic trudnego - innych ustawień, które mogły by blokować łączność mimo zrobienia w kreatorze co trzeba

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć na początek wszystkie zabezpieczenia i w ten sposób nawiązać łączność.

Staraj się wyłączyć kreator Windowsa i używać oprogramowania dostarczonego przez D-Linka i producenta laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście instalacja DWL-520+ nie jest idealnie bezproblemowa.

Pierwsza zasadnicza uwaga - NAJPIERW zainstalowac software a dopiero później KARTĘ!! Gdy Windows znajdzie karte i ja skonfiguruje - dezaktywujemy windowsowy panel zarzadzania siecia i nalezy korzystac z D-linkowego.

Na poczatku tez mialem spore problemy - szczegolnie przy przejciu na software D-linkowy (zamiast windowsowego) system nagle przestawal widziec karte. No ale po paru probach i zmianach przydzielanych zasobow jakos wszystko sie pomiescilo i chodzi OK.

 

poz

daras

Edytowane przez darasr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem, najpierw zainstaalowałem a potem włożyłem - a tak mnie zastanawia, bo zbliżam się do reinstalacji systemu - i przed instalacją, że co mam wyciągnąć ta kartę?? zainstalowac system, wgrać sterowniki i dopiero włożyć?? :|

 

udało mi się wreszcie nawiązać połączenie, posłuchałem rad - wyłączyłem uwierzytelnianie, szyfrowanie i się udało

no ale taak niemoze być na dłuższą mete

co teraz

wystarczy mi, najprostsze zabezpiecznie sieci .... ??

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, podstawa już jest.

Teraz polecam ustawić szyfrowanie WEP, najdłuższym kluczem, jaki jest możliwy, czyli 128bit. Musisz ustawić taki sam klucz na każdym kompie podłączonym do sieci Wlan. I powinno to śmigać.

Czasami zdarza się, że karty gubią klucz WEP i trzeba wpisac ręcznie... taki urok Wlana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc znowu posłuchałem ... :D i znowu postęp ... :D

Wyąłczyłem konfigurację przez windowsa i skorzystałem z narzędzia D-Linka

Dołączona grafika

Ustawiłem WEP Option na Enabled

Dołączona grafika

Klucz 128bitów i udało się poąłczyłem się

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Na notebooku troszkę inaczej do tego doszedłem, ale ustaiwnia oczywiście te same.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Czy to oznacza, że mogę się już czuć bezpiecznie??

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napewno bezpieczniej niz w przypadku nie zastosowania WEP-u. Wszystko zalezy od tego gdzie z tego korzystasz i w jakim standardzie (domyslam sie ze w 802.11g) no i czy przypadkiem nie "spotkasz ludzi uzdolnionych". wiadomo jakis firewall nie zaszkodzi na lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nierozumię .... dziś włączyłem kompa, nic w ustawieniach neizmieniałem a niechcą się połączyć :/

------------------------------------

Edit:

zmieniłem prędkość z AUTO na 11MBit/s i działą - faktycznie ma to duże znaczenie??

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę mieć ustawione 11Mbitów żeby działało

transfer na poziomie 5MB/s i w 99% trzyma to ... jak na WiFi to chyba całkiem całkiem .... ??

1666742[/snapback]

Chyba 5Mbitów/s :) Ja miałem 4,8MB/s na specjalnych access pointach do bridge`owania sieci na 5GHz.

1667923[/snapback]

0,5MB/s ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...