Skocz do zawartości
Drewtech

Dysk 160 Gb I Co Dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

WIatm.

Ostatnio zmieniłem dysk z 80GB na 160GB. Obecnie mam już 100GB zajęte.

Chcę sformatować dysk, ponieważ wszystko się wiesza, jest mnstwo programw, jakieś gry, filmy, muzyka...ect. Często mi się tak dzieje że po paru miesiącach dysk zaczyna się wieszać, pewnie za dużo wgrywam... Jak powinienem go sformatować, czy powinienem go jakoś podzielić i jak to się robi???

Proszę o radę.

Z gry dziękuję za odp.

Pozdrawiam.

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz przez "zacina"? Jesli chodzi Ci o to ze komp wolno z niego czyta to go po prostu zdefragmentuj :)

Jesli nie to jest pare mozliwosci:

Dysk traci obroty i komp zawiesza sie na chwile? Tu bylaby winna uszkodzona lub niedocisnieta wtyczka molex (zasilajaca) od dysku, lub niedomagajacy zasila. Ten drugi wariant osobiscie przerabialem :)

Moze byc jeszcze problem z kontrolerem - wgrales wszystkie sterowniki od MOBO?

Miales ten problem na poprzednim dysku? Jak nie, to moze ten jest jakos walniety. Albo Twoje plyta nie radzi sobie z tak duzymi dyskami. Moze pomoglby nowy BIOS.

 

Często mi się tak dzieje że po paru miesiącach dysk zaczyna się wieszać, pewnie za dużo wgrywam...

Od tego sie dysk nie zacina :)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi mu o system... ja polecam 10 - 15 Gb na system, reszta na "inne" wszystkie gry, muze, filmy i takie tam smieci dajesz na "inne" a na pierwszej tylko system + komplet programow uzytkowych wiadomo... jak sie winshit kopie to nie ma problemu z formatowaniem C... wkoncu wszystko co potrzebne zostaje na "inne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde gubię się..... 

Nigdy niedzieliłem dysku na partycje.... Jakim programem to zrobić??? Co Najpierw, formatowanie czy podział na partycje...?????

HELP 

Spox, kazdy kiedys zaczynal. :wink:

 

Najlepiej dac addielnie system i reszte plikow, bo raz ze partycja systemowa szybko sie fragmentuje i trzeba ja czesto defragmentowac a mala defragmentuje sie duzo szybciej, a dwa ze XP to raka cholera, ze nie wazne ile miejsca mu dasz na partycje systemowa, to i tak po jakims czasie zajmie wszystko :mur: Lepiej wiec nie dawac mu calego dysku do dyspozycji. 20 GB powino w 100% wystarczyc na system i sporo programow. Jak mam 8 GB i mi wystarcza, z tym ze nie mam tam gier.

 

No chyba nie sformatowal 160GB na JEDNA partycje...

No offence... :wink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajmie wszystko jak masz wlaczone przywracanie systemu :), jak nie to nie zajmie :), ja mam 512 ramu i 4,5 GB mi wystarcza w zupelnosci, tylko kontroluje zeby przywracanie systemu nie zajelo wszystkiego ogolnie mam zawsze prawie 1GB wolnego miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrafię utworzyć partycji, w żaden sposób: fdiskiem, partition menager partition magic, ranish pm (niewiem dokładnie jak tym ranishem sie posługiwać)....

:mur: :mur: :mur: :mur:

Sformatowałem dysk i ciągle mam wszystko na jednej partycji głównej....

Co teraz mam zrobić??

Masakra... :? :? :?

Help........!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrafię utworzyć partycji, w żaden sposób: fdiskiem, partition menager partition magic, ranish pm (niewiem dokładnie jak tym ranishem sie posługiwać)....

:mur:  :mur:  :mur:  :mur:

Sformatowałem dysk i ciągle mam wszystko na jednej partycji głównej....

Co teraz mam zrobić??

Masakra... :?  :?  :?

Help........!!!!!

1655611[/snapback]

:) tylko bez paniki :) jak to juz ktos napisal - kazdy kiedys zaczynal :) sam kiedys tez nie umialem :D:D

odezwij sie na gg 2134723 to CI pomoge bo tak na forum to ciezko sie porozumiewac a i szkoda pisac o tym wiecej.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...