Skocz do zawartości
semprini1

Kabel Ata33 A Dysk Ata100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U mamy w firmie informatyk podpiął nowy dysk 80 GB ATA 100 na taśmie 40żyłowej (do ATA 33). Po tygodniu czy dwóch siadł system.Czy taśma mogła być przyczyną awarii ?,bo ja sądzę, że tak a kumpel twierdzi, żę po podłączeniu dysku do takiej taśmy powinien tylko zmniejszyć się transfer danych....

Dość pilna sprawa...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE, szkoda.

Ten komp w pracy wogóle mają tajemny...raz na tej samej taśmie podpiąłem dysk i też siadł system. Okazlo się, że trzeba wklepywać wszystkie dane - miesiąc roboty (bo oczywiscie mało która firma jest tak domyślna,zeby robić archiwizacje) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wydaje mi się, że z winy taśmy siadł system. Mam podpiętego samsunga 40 gb ata100 do 40 żyłowej taśmy od 2 lat i ani razu nie było kłopotów, tylko transfery nieco niższe. Wiele taśm "setek" dodawanych do płyt było lipnych, szybko się łamały.

Może hdd się tak nagrzewa, że dane zapisuje z błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dziex, to sprawdze inną tasmę, bo tamta moze faktycznie padnięta, ale może to plyta główna robie jakies cuda..

Cóż...nie zgoni się jednak winy na informatyka a mame czeka wklepywanie danych z calego tygodnia :(

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...