Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od wczoraj mam PoV GF7800GT . Przeszedłem z X800XL z sygnaturki . Przełozyłem tylko sobie od razu chłodzenie - Revolteca .

Tempertature w idle mam 42 C .

Ale mam problem. Karta podkręca się bez problmeu ale na 480/1200 w 3DMARK05 mam tylko 6526 pkt !!!

To chyba za mało ? Stery 81.98. Przed wyjęciem Radeona wyczyściłem sterowniki cat-unistalerem . Potem wyczyściłem

rejestr i system Registry Mechanic.

Włozyłem nowa karte i zainstalowałem stery 81.98 . Sądziłem że to wsytarczy .

I mam pytanko - jakim programem mierzyc temp na bierząco w grach itp. Bo przy Radku miałem ATI Tray Tools i wszystko

mi pokazywał a nie mogę znależć nic podobnego dla NVidii .

Po tygodniu testowania - jest dużo gorzej. Potwierdziło się że te karty powoli tracą swoje właściwości do podkręcania.

Jak na początku ustawiał się w auto rdzeń na 520 to teraz jest to tylko 468 .......

Co do wyników w 3DMARK05 to teraz spadły mi do poziomu 6340 pkt . Czyli spadło o 200 pkt .

Podkręcanie procka do 3.4 nic nie daje. A nawet raz miałem wynik tylko 6200 pkt jak podkręciłem wszystko.

Generalnie szkoda było kasy wywalać na tą nowość.

Natomiast prawdziwego kopa w grach dała mi wymiana ramu z 2x512 na 2 x 1GB .

Ciekawy jestem jakie wyniki mają inni z P 4 a nie tylko AMD . Ponieważ jednak u mnie gry to zaledwie 25 % czasu

spędzanego przy kompie to zsotaje przy Intelu ze względu na HT oraz na to że jak mam już od roku tą konfiguracje

to jest max stabilna. Nigdy nie miałem żadnego zwisu czy awarii systemu itp. Wszystkie gry i programy chodzą bez problemów.

 

Natomiast nie widzę róznicy między moim starym X800XL a 7800GT patrząc na ekran "gołym okiem " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman zestaw VGA VF700-Cu ?

Ta tego zalmana, ale ze w moim miescie nie znalazlem go to kupilem pentaka cu i frezera 64pro na nb.

I tu lipa .... pentak wlazl po malych boolach na karte ale radiatorki zaczely masowo odpadac, ale jakos sie z tym uporalem. O pancie Xc-80 Cu powiem tylko tyle ze .... jest wykonany jak u " Wujka stacha w szopie".

Widac male niedociagniecia tu i owdzie w wykonaniu, ale dziala i tem jest spoko.

A Frezera tne wlasnie pilka do metalu i moze wieczorkiem wsadze na Nb.

Tak sie zastanawialem tylko bo widzac jak to wyglada grafa z pentakiem to na sli juz nie ma miejsca :<<lipa system ale ... moze cos sie jescze wymysli. Jakies inne chlodzenie aby nie Wc bo juz mialem fajne efektywne efektowne ale .... jakos nie jest mi potrzebne :DD

Wieczorkiem dam jakies foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze dowodzik. Brakuje 33 punktow do 8200 ale jak dla mnie to tylko błąd pomiarowy.CO do taktowania rdzenia to hmm juz kiedys ktos coś wpsominał, w sterach pokazuje 491 a marku 529. Róznica 40Mhz nie wiem zkąd się to bierze.Karta WINFAST.

 

3dmark05

Nie pomysl sobie, ze sie czepiam na sile, ale mi ten wynik serio wyglada jakby karta byla wlasnie wykrcona na 530 a nie 490 :-) Mamy prawie identyczny sprzet i u mnie 8200 pkt mam przy karcie wykreconej na 490 (i to praktycznie jest szczyt mozliwosic karty, bo juz przy tej czestostliwosci sa arty w tescie canyon) a x2 chodzi na 2.400. Pewnie, ze proc nie ma tak duzego wplywu na wynik jak w starszych markach, ale 400 na procku daje ladnych pare punktow wiecej...

W kazdym razie ORB jest ORBem, i z mojej strony EOT :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

nareszcie skończyłem czytać cały ten temat :-P. W przyszłym tygodniu mam zamiar zamówić 7800gt od PNY.

Czy zmiana napięcia na karcie przez biosmod = utrata gwarancji? Gdyby karta padła to pozamiatane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

nareszcie skończyłem czytać cały ten temat :-P. W przyszłym tygodniu mam zamiar zamówić 7800gt od PNY.

Czy zmiana napięcia na karcie przez biosmod = utrata gwarancji? Gdyby karta padła to pozamiatane?

Jak padnie na amen, to kto sprawdzi, ze podnosiles napiecie w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temp. w wysokosci 72stopni to duzo dla tej karty jesli jest nie krecona ?? Bo wlasnie chwilke pogralem w FEAR i taka temp. mialem po wyjsciu do wina. Jesli ta temp. jest za wysoka, to co zrobic by byla normalna ?? Moze to byc wina sterow ?? Moja wersja sterow to 81,98. Prosze o pomoc bo zaczynam sie martwic. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temp. w wysokosci 72stopni to duzo dla tej karty jesli jest nie krecona ?? Bo wlasnie chwilke pogralem w FEAR i taka temp. mialem po wyjsciu do wina. Jesli ta temp. jest za wysoka, to co zrobic by byla normalna ?? Moze to byc wina sterow ?? Moja wersja sterow to 81,98. Prosze o pomoc bo zaczynam sie martwic. Pozdro.

no spoooora :? ja mam na kręconej max 60C (wentyl stock na 100% w 3D) po godzinie w gierce..

 

bude masz wentylowana wogóle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, bude mam non stop otwarta. Wentyl moj jest ustawiont fabrycznie na 45%

heh..otwarta caly czas to wcale nie = dobrze wentylowana..z własnego doswiadczenie wiem ze lepiej jak jest buda zamknieta i wiatraki wymuszają obieg powietrza..zresztą wiele osób Ci to powie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testowania - jest dużo gorzej. Potwierdziło się że te karty powoli tracą swoje właściwości do podkręcania.

Jak na początku ustawiał się w auto rdzeń na 520 to teraz jest to tylko 468 .......

Co do wyników w 3DMARK05 to teraz spadły mi do poziomu 6340 pkt . Czyli spadło o 200 pkt .

Podkręcanie procka do 3.4 nic nie daje. A nawet raz miałem wynik tylko 6200 pkt jak podkręciłem wszystko.

Generalnie szkoda było kasy wywalać na tą nowość.

Natomiast prawdziwego kopa w grach dała mi wymiana ramu z 2x512 na 2 x 1GB .

Ciekawy jestem jakie wyniki mają inni z P 4 a nie tylko AMD . Ponieważ jednak u mnie gry to zaledwie 25 % czasu

spędzanego przy kompie to zsotaje przy Intelu ze względu na HT oraz na to że jak mam już od roku tą konfiguracje

to jest max stabilna. Nigdy nie miałem żadnego zwisu czy awarii systemu itp. Wszystkie gry i programy chodzą bez problemów.

 

Natomiast nie widzę róznicy między moim starym X800XL a 7800GT patrząc na ekran "gołym okiem " .

Może teraz mi ktoś to wytłumaczy. Cały tydzień bawiłem się w rózne konfiguracje .

I dzisiaj mam procek podkręcony na 3.6 G ale karte obniżyłem do 420/1100 i........

mam 6820 pkt w 3dmark05 .

Czyli podskoczyło mi o 500pkt jak obniżyłem takt karty.

Bo walcze z tym od tygodnia i sądziłem że jest coraz gorzej a tu taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh..otwarta caly czas to wcale nie = dobrze wentylowana..z własnego doswiadczenie wiem ze lepiej jak jest buda zamknieta i wiatraki wymuszają obieg powietrza..zresztą wiele osób Ci to powie :D

 

Ok dzieki, dobrze wiedziec wiec niedlugo postaram sie cos z tym zrobic. Pozdro.

Aha mam tylko jeszcze jedno male pytanie, wentyl ma wysysac powietrze ?? Jesli dobrze rozumuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz mi ktoś to wytłumaczy. Cały tydzień bawiłem się w rózne konfiguracje .

I dzisiaj mam procek podkręcony na 3.6 G ale karte obniżyłem do 420/1100 i........

mam 6820 pkt w 3dmark05 .

Czyli podskoczyło mi o 500pkt jak obniżyłem takt karty.

Bo walcze z tym od tygodnia i sądziłem że jest coraz gorzej a tu taka niespodzianka.

imho zasiłka nie wyrabia i karta zwalnia..te 370W to tak tyci mało :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz mi ktoś to wytłumaczy. Cały tydzień bawiłem się w rózne konfiguracje .

I dzisiaj mam procek podkręcony na 3.6 G ale karte obniżyłem do 420/1100 i........

mam 6820 pkt w 3dmark05 .

Czyli podskoczyło mi o 500pkt jak obniżyłem takt karty.

Bo walcze z tym od tygodnia i sądziłem że jest coraz gorzej a tu taka niespodzianka.

 

Witam, na koncu testu powinienes miec wynik karty i procka jaki zostal osiagniety. Sprawdz wynik procka, bo jesli grafa uzuskuje cos okolo 5000tys markow to jest to wynik prawidlowy. W CDA widzialem test GeForce 7800GTX na wlasnie Pentiumie u mnie moj GF7800GT na Athlonie 64 3500+ lekko kreconym a karta nawet nie krecon wypadla lepiej niz ich GF7800GTX.

 

Sorry cos okolo 5000tys tyczy sie 3DMarka03

Edytowane przez robcio1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie troche markiem05 :)

 

Karta ustawiona 430/600 i procek w okolicach 2,5GHz wynik w 1024x768:

Dołączona grafika

 

 

I dalej rozdzialka 1280x1024:

Dołączona grafika

 

 

Z ciekawosci test 1280x1024 i dodatkowo 4xAA i 8xAF:

Dołączona grafika

 

 

Ciekawe jest to ze karta ustawiona jak GTX uzyskuje niemal identyczny wynik ,pomimo nieobecnosci 4PS :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pojawilem sie tutaj, z podobnym problemem... zaczelo sie od tego ze doom3 na max detalach anizo 16 w 1024 osiaga w timedemo1 20fps......

jak to sie dzieje ze traci na wydajnosci?:mur:

na poczatku listopada zaczelo sie od 7100 w 3d2005, uwazalem za normalny wynik. minol miesiac podkrecilem ja do 450-1070 7300... (na forum dowiedzialem sie ze to dobry wynik, z moim prockiem) teraz wykrecilem ja na 500-1200 i cale 7200...... :huh:

 

roznica w konfigu taka, ze przejsciowo mam 2x512 ultra, a nie ultraX... ale one chodzily na standardowych ustawieniach, a dziwne rzeczy dzialy sie juz w grudniu

 

czy ktos moze mnie oswiecic o co chodzi? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze masz już śmietnik w systemie ? Na ile masz ustawionego proca ? Jakich sterowników do grafy używasz ?

 

PS: mój najświeższy wynik mozecie zobaczyć w podpisie, postaram sie jeszcze wiecej z niego wyciągnąc o ile sie da :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz mi ktoś to wytłumaczy. Cały tydzień bawiłem się w rózne konfiguracje .

I dzisiaj mam procek podkręcony na 3.6 G ale karte obniżyłem do 420/1100 i........

mam 6820 pkt w 3dmark05 .

Czyli podskoczyło mi o 500pkt jak obniżyłem takt karty.

Bo walcze z tym od tygodnia i sądziłem że jest coraz gorzej a tu taka niespodzianka.

gf zwalnia takt gdy jest za wysoka temp. wiec to ze podskoczyly

wyniki mimo obnizenia taktu to normalne.

radek predzej sypnie artami gdy jest mu za cieplo.

gf w wiekszosci wypadkow automatycznie zwolni takt.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko - jakie macie temperatury grając np. Farcry przez 1-2 h ?

Ale pokazywane przez Rivatuner na bieżąco a nie po wyjsciu z gry .

Bo u mnie wentylator jest ustawiony na 75 % i temperatura dochodzi max

do 72-73 C. Natomiast w 3dmark05 dochodzi do 67 C .

Nie ma wpływu zmiana obrotów wentylatora - ale tak na marginesie - skoro wentylator

mam podpiety pod gniazdko płyty FAN2 to czy ta regulacja obrotów z poziomu Rivatunera w ogóle działa ?

A jak podpinam go pod molexa przez przejsciówke to ta regulacja niby tez ma działać ?

Czy tylko działa jak podpięty jest pod wyjcie na karcie ( ale tam jest inne gniazdko ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotkie pytanie, szybka odpowiedz.

 

Czy wszystkie Galaxy 7800GT taktowane sa z 430/1200?

Nie ma żadnego Galaxy taktowanego 430/1200. Nie wiem w ogóle skąd to się wzięło, choć widziałem na Allegro aukcje z tego typu opisem. Każda 7800GT jest taktowana zegarem 400/500, a nieliczne wyjątki, podkręcone fabrycznie znajdziesz w FAQ, w 1 poście tego tematu.

 

PS. Widzę, że kolega też z Ostrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...