Skocz do zawartości
Piterix

Przepływ Wody W Grundfos Cwu Up15-1-b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaraz mi ktoś napisze, że było... -było że Grundfos ma słaby przepływ i że ciężko się odpowietrza, a moje pytanie to:

Jak powinna zachowywać się woda wypływająca lub wpływająca do pompy. Kupiłem pompę (allegro) i postanowiłem sprawdzić czy działa - podłączyłem do niej 2 węże (do wlotu i wylotu) zanużyłem w misce z wodą, zassałem wodę żeby zalała pompę i włączyłem. Po woda w wężu była, czuć że pompa pracuje... wyjęłem wężyk z wody - ten od wylotu i woda z niego odpłyneła - Czy nie powinna po prostu lecieć dalej ???? Przecież pompa zasysa wodę a ta musi wypływać drugim końcem. Uniosłem wężyk może na 30 cm ponad powierzchnię wody...

Czy to normalne ?? Jak wyjęłem wylot z wody a włożyłem wlot to to samo...

Hilfe - bo nie wiem czy mam walniętą pompę czy po prostu ona tak działa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, ale też nie podłączałem jej jeszcze do układu bo nie mam kompletnego, bawiłem się tylko w wannie ;). Zauważyłem że pompa musi być bardzo dobrze odpowietrzona żeby pompowała. Jak nalejesz do niej troche wody to zatkaj końce obu węży i potrząsaj pompą, obracaj itp, zobaczysz ile bąbelków powietrza w niej było. potem napełnij węże i trzymając oba węże w górze żeby woda nie wypłynęła włącz pompę, zobaczysz jak wystrzeli to co było w wężach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pompy tak samo jak i C.O dobrze sie spisuja w ukladach zamknietych czyli jak juz zamontujesz w swoim WC i zrobisz obieg zamkniety... nie lubia pompowac wody w kosmos ze tak sie wyraze to samo mialem ze swoja C.O nawet na 3 biegu a w ukladzie na 1 tak zasuwa ze strach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo wiedziec, ze ktos jeszcze stosuje pompy CO do WC.

 

1. Jak juz zauwazono, pompa CO moze pracowac tylko w okreslonych pozycjach czyli os wirnik musi byc ustawiono idealnie poziomo.

2. Po powyzszym ustawieniu pompy zasysasz wode. Rob to powoli tak, zeby jak najwiecej powietrza sie wydostalo z korpusu.

3. Po odpaleniu pompa powinna juz zasysac wode. Jesli tak nie jest to spusc wode i powtorz krok 2. Sam pamietam, ze na poczatku tez mi trudno szlo, a potem juz nie mialem zadnych problemow.

4. Jesli pompa juz zacznie pracowac w miare normalnie musisz jeszcze odpowietrzyc ja do konca. W tym celu blokujesz wylot (pompa ciagle pracuje i to najlepiej na wyzszym biegu) i powoli odkrecasz srube od osi wirnika. Pare obrotow i czekasz, az pojawi sie przy srubie woda, wtedy dokrecasz srube i wszystko gotowe. Warto to powtorzyc jeszcze raz jak juz calu uklad bedzie wzglednie odpowietrzony. Jesli w pompie jest powietrze to moga sie przez to zatrzec lozyska.

 

BTW 99,9% WC to uklady zamkniete. Ukladow otwartych w praktyce sie nie stosuje (chyba, ze ktos lubi szum prysznica w pokoju).

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robocat oj da... oj da :D masz wiekszego potwora niz ja bo ja mam 25-40 :>  bedzie ci wode grzac dosc mocno niestety bo ma chyba 45 watt z tego co pamietam? moj ma 30 i grzeje dosc znacznie chyba...

1661208[/snapback]

 

moja tez ma 1 bieg na 30 wat

ostatni na 60 :unsure:

 

narazie walcze ze srubunkiem

jak sie nie uda mi dokrecic na superszczelnosc

to sproboje epoxydragonem krocciec wkleic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wklej od razu ;] przynajmniej ci długość montażowa nie wzrośnie do pół metra ;]. do wklejenia stale i niezmiennie polecam distal. ma nim wklejone króćce do pompy saimek, mam i ja. działa jak należy ;] szczelność 100% i żadnego rozmiękania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie, ze pompy c.w.u. Grundfos i Laing nie beda dobrze pracowaly w układzie w ktorym jest rezerwuar? Żeby pompa pompowała nie powinno być żadnych zbiorników wody?

1662471[/snapback]

Nie, nie nie!

Rezerwuar nie zmienia tutaj zadnego znaczenia, a na pewno nic nie pogorszy.

 

 

narazie walcze ze srubunkiem

jak sie nie uda mi dokrecic na superszczelnosc

to sproboje epoxydragonem krocciec wkleic  :mur:

1663204[/snapback]

Tasma teflonowa i po klopocie. Ja osobiscie wklejanie odradzam, bo jak bedziesz probowal potem to rozmontowac to sie robi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hikari: dziekuje za odpowiedz.. Dopiero składam swoje WC i jeszcze sie nie orientuje za bardzo..  :wink:

1663661[/snapback]

Spoko. Na Forum niepotrzebnie krazy mit o tym, ze jesli sie doda rezerwuar to otrzymujemy uklad otwarty i niby cos ma sie w zwiazku z tym pogarszac. Nie jest to prawda i rezerwuar tylko Ci pomoze w tym, ze bedzie na biezaco separowal powietrze, ktore zawsze bedzie sie dostawalo do WC, od wody.

 

Same pompy O/C sa w sumie podobne do pompek akwariowych, wiec beda dzialac jesli je podlaczycie rowniez do miski z woda (o ile to zostanie zriobione poprawnie).

 

Swojego HALM'a mam juz 1,5 roku i nie pamietam sytuacji, zeby mial jakiekolwiek problemy z pociagnieciem wody w ukladzie (chociaz faktycznie probowalem pare razy z miska zanim wyszlo pierwszy raz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo!

zrobilem :D

olalem ten srubunek

i wkleilem epoxy dragonem

trzyma sie ladnie

a na trzecim biegu malo mi butelki nie rozwali tak zapieprza :D

ale oczywiscie trzymam na jedynce bo taki bogaty to nie jestem zeby za prad placic niewiadomo ile :/

 

dzieki za help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luz

jeden krociec czekal swoje 24 h

drugi podpialem juz po jakis 6h czy 8h

oczywiscie na testy

chcialem zeby woda pochulala w pompce troche

po jakis 30h juz podlaczylem do ukladu :P

 

no i wlasnie przywiazlem lade ( kupilem na allegro )

bedzie robiona :)

Edytowane przez robocat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie nie!

Rezerwuar nie zmienia tutaj zadnego znaczenia, a na pewno nic nie pogorszy.

1663514[/snapback]

Mam pytanie: czy uzywasz takiej pompy? u mnie z rezerwuarem własnie taki cyrk był, bo jak dla mnie rezerwuar powoduje ze uklad staje sie otwarty.......

 

problem rozwiazuje tylko trojnik. Na poczatku w to nie wierzyłem ;) chyba jak kazdy ;) ale w koncu uwierzyłem.

 

*EDIT*

 

Patrzyłem nastrone ktora masz w podpisie... troche stara bo piszesz ze masz plpany na wrzesien 2003.

 

Po za tym na dole OPIS jest napisane ze chcesz wymienic eheima (dalej go masz :> ) na pompe od OC ( :lol: rozumiem ze literowka? )

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najbardziej aktualny topic o moim WC, ale i tak jest ciut outdated. Na pocieszenie dodam, ze sama konstrukcja i idea w obecnym WC jest taka sama (ale i tak w przeciagu paru miesiecy ulegnie ona drastycznej zmianie :)).

 

Zapusc fotke swojego WC i opisz gdzie dokladnie jest problem to moze cos poradzimy na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej masz pompę z żeliwa - dlatego tak myślę bo pompy z korpusem z brązu kosztują ponad 1000zł - dlatego wybrałem pompkę CWU - słabsza ale ma korpus z brązu więc żadnych problemów nie ma

 

 

niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę - ale uważam że jeśli posiadasz pompkę z żeliwa to powinieneś albo czyste borygo uzywać albo destylka + koncentrat do chłodnic (taki wybajerzony z inhibitorami korozji i substancjami zmniejszającymi napięcie powierzchniowe wody) - w skrócie - pytaj o płyny chłodnicze(koncentraty) do stosowania w układach miedziano-aluminiowych (w sklepie będą wiedzieli co dać ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myśle, miałem w łapkach przechodzonego grundfosa który chodził w CO i były miedziane rurki i żeliwne kaloryferki, wlot i wylot były obrośnięte ciemnym "czymś",

a cwu nie mają przypadkiem korpusu z mosiadzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm skład brązu i mosiądzu jest identyczny tylko proporcje inne... zdaje się główna różnica po między tymi stopami jest taka że brąs się nadaje do odlewania a mosiądz nie bardzo... a korpusy są odlewane (żeliwo się bardzo ładnie i łatwo odlewa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra chopaky

 

wydaje mniesieu ze musze kupic to zielone borygo

poszukalem i znalazlem taki opis

 

Borygo Eko jest płynem niskokrzepnącym, którego główny składnik stanowi nietoksyczny glikol propylenowy o wysokiej czystości, wytwarzany w znanej amerykańskiej firmie Lyondell.

 

Borygo Eko posiada pakiet dodatków antykorozyjnych

i uszlachetniających, które gwarantują niezmienne właściwości eksploatacyjne w ciągu co najmniej 3 lat.

Bezpieczny dla środowiska. Ulega szybkiej biodegradacji.

Nietoksyczne i szybko biodegradujące się Borygo skutecznie

chroni przed korozją kawitacyjną wszystkie metale

układu chłodzenia, a szczególnie podzespoły ze stopów

aluminiowych lub żeliwa.

ten mam kupic?

 

dzieki :)

Edytowane przez robocat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncze moje WC, w ktorego sklad wchodzi ten Grundfos. Ale z ustawien czesci poszczegolnych wyglada na to, ze bedzie musiala pompowac wode w dol. Czy takie ustawienie pompy jest dopuszczalne i czy nie bedzie to mialo wplywu na jej wydajnosc i awaryjnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...