Skocz do zawartości
Sou

Sponsor Serwera?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw czy znacie moze ludzi/ firmy ktore maja mozliwosc sponsorowania serwera gry ? ( mozliwosc zainstalowania na ich kompie odpowiedniego oprogramowania i udostepnienie lacza). Wiekszosc serwerow gier dziala na takiej zasadzie jednak ciekawi mnie ktore firmy ida na takie cos :wink: Aktualnie poszukujamy lacza pod nasz serwer to moze przy okazji bym sie czegos pomocnego dowiedzial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy znacie moze ludzi/ firmy ktore maja mozliwosc sponsorowania serwera gry ? ( mozliwosc zainstalowania na ich kompie odpowiedniego oprogramowania i udostepnienie lacza). Wiekszosc serwerow gier dziala na takiej zasadzie jednak ciekawi mnie ktore firmy ida na takie cos  :wink:  Aktualnie poszukujamy lacza pod nasz serwer to moze przy okazji bym sie czegos pomocnego dowiedzial  :)

dużo zalezy od tego:

- jaki to ma byc serwer

- jakie wymagane środowisko

- jakie obciążenie łacza, serwera "średnie" i "maksymalne"

- kto miałby z tego serwera korzystać i na jakich zasadach...

 

itepe ;)

czyli ogólniej - rachunek "zysków" i "strat" dla providera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o serwer gry MMORPG ( Ultima Online )

 

Dane techniczne pożądanego serwera:

 

Serwer powinien posiadać co najmniej:

* system operacyjny MS Windows 2000 lub Linux z zainstalowanymi środowiskami

kompatybilnymi z MS .NET;

* 512 MB pamięci RAM;

* procesor o mocy 1500 MHz;

* około 300 MB przestrzeni dyskowej.

 

Może to zatem być wycofany z użytku stary komputer. W razie dysponowanie samym łączem, jesteśmy gotowi dostarczyć własny komputer.

 

    Serwer obciąża łącze asymetrycznie. Na jednego użytkownika około 0.5 KB downloadu i 1 KB uploadu (planujemy osiągnąć w szczycie około 100 graczy online, co nie powinno przekroczyć 1 Mbit obciążenia). Dodajmy, że szczyt obciążenia przypada na wieczory (po 18) i weekendy, a średnie obciążenie w ciągu dnia jest co najmniej o połowę mniejsze.

 

    Warto również podkreślić, iż serwer Ultimy Online działa jako osobna aplikacja, proces. Nie koliduje z innymi programami działającymi na danym komputerze.

Wymagania chyba niezbyt duze ? :wink: Napisal bym cos o zyskach ale jedyne co mi sie nasowa na mysl to usmiechy graczy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...