Skocz do zawartości
pawelko88

Problem Z Siecią

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Połączenie jest aktywne nawet gdy kabel mam odłączony, przez cały czas jest włączone. Gdy zrobiłem formata, przy pierwszym uruchomieniu już teoretycznie sieć działała, ale praktycznie w otoczeniu sieciowym jest tylko moj komputer. W sieci są 2 komputery, z jedenej strony jest karta sieciowa a z drugiej zintegrowana. Kabel ma długość 90m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna historia ale w którym kompie jest karta zintegrowana ? w twoim czy w tym po drugiej stronie kabla ? Jeżeli w twoim kompie jest zintegrowana i po formacie siec działą to nie dziw sie bo to jest normalne :) xp ( przewiduje że takiego systemu używasz) automatycznie instaluje podstawowe składniki i protokoły sieciowe od razu po wykryciu sieciówki w kompie także w czym problem ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. nie chodzi o to ze karta sieciowa dziala, tylko polączenie jest aktywne tak jakby był połączony kabel, a gdy odłącze kabel nie pokazuje mi ze kabel sieciowy jest odlączony, tylko dalej sobie dziala. Mam XP, na moim kompie nie mam karty zintegrowanej. No a sieć w ogółe nie dziala, swieci sie tylko 1 dioda karcie.

Edytowane przez pawelko88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ten kabel jest za dlugi. max dlugosc to 100m na UTP 5.kategorii

a jak kabelek jest niskiej jakosci jakis :P to moze mniej

kolega przy ok 70 mial takie problemy i dopiero jak kupil lepszy switch to zadzialalo (pewnie z jakims wzmaczniaczem czy cos).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec byc moze ze to walnieta sieciowka. ten sprzet jest dosc awaryjny zwlaszcza gdy kompy sa w innych bydynkach i wytwarza sie miedzy kompami roznica potencjalu elektrostatycznego - tak to sie chyba nazywa (rozne uziemienia to chyba przyczyna tego). jak mialem siec dluzszą (ok 150m) na BNC to ze 3 sieciowki mi poszly i to tylko u mnie. teraz mam krotsza (i na rj-54) i nic zlego sie nie dzieje - choc to moze to tez przez to ze teraz mam 3com'a a wtedy same realtec'i ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W otoczeniu sieciowym widać już 2 komputery, przez chwile wszystko dzialało, ale po okolo 5 minutach u kolegi na komputerze przy probie wejscia na moj komputer pokazuje sie: "\\tch2iq1tbb nie jest dostępny.możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera aby uzyskać uprawnienia określony serwe nie może wykonąc żądenj operacji"

A u mnie jest: "określony pakiet uwierzytelniania jest nie znany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ten kabel jest za dlugi. max dlugosc to 100m na UTP 5.kategorii

a jak kabelek jest niskiej jakosci jakis icon_razz.gif to moze mniej

kolega przy ok 70 mial takie problemy i dopiero jak kupil lepszy switch to zadzialalo (pewnie z jakims wzmaczniaczem czy cos).

mylisz sie ja z kumplami w sieci mamy odcinek 180m miedzy dwoma switchami i działa bez problemu, nie ma zadnej roznicy miedzy 50m, a np. 100 (zalezy od switcha)

polecam LG tanie i dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...