Skocz do zawartości
bartwap

Kupno Notebooka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Zastanawiam się nad kupnem laptopa i interesują mnie opinie na temat firmy Asus. Jak sprawują się laptopy tej firmy, jak jest z ich awaryjnością itp...Wszelkie uwagi są mile widziane. Szczególnie interesuje mnie model: Asus A6l-B003

 

http://www.asus.pl/_content/art_591.php

 

Czy ten model to byłby dobry wybór?Laptop miałby służyć do prac biurowych(word, exel), słuchania muzyki, oglądania filmów, czasem zagrania w jakąś starszą gierkę.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, za wszelkie opinie.

Edytowane przez bartwap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale jestem na tym forum pierwszy raz. Ktoś mi podpowie na temat tego laptopa??

1671754[/snapback]

nikt CI nie odpowie poki sam sie nie dostosujesz do norm UE :)

 

zadaj pytanie tam gdzie wyzej kolega napisal a ktos Ci odpisze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt CI nie odpowie poki sam sie nie dostosujesz do norm UE :)

 

zadaj pytanie tam gdzie wyzej kolega napisal a ktos Ci odpisze!

1672810[/snapback]

nastepnym razem jak bedziesz chcial dowiedziec sie cos na temat jakiegos lapika..to nie zakladaj nowego topica..tylko dodaj swoj post w temacie Laptopy....na samej gorze.

 

 

P.S.

moj kumpel ma ten lapik i chwali sobie go..ale on cieszy sie byle gownem i tym co kupi.... Asus gwaranzje masz na 24 miechy jakosc wykonania spoko....ładny desgin....rzecz gustu. Procek typowy jak dla laptopow w tym przedziale cenowym....semprony wydajniejsze ale za to halasliwe. Ram....z tego co sie orientuje 2 kosci po 256 SDRAM...czyli te slabsze od DDRII. Dysk wystarczajacy jak na lapa...4200 obr..wiec nie bedzie halasliwy. Karta graficzna to jedna wielka porazka. Jesli nie zalezy ci na graniu w gry 3d to zakup calkiem ciekawy. Matryca 15.4...dobra do ogladania filmow stron web....gorzej z grami...... Bateria 3ma 2,5 godziny okolo.....duzo duperelkow lapik ma...ale nie ma tv-ot..wiec nie poogladasz sobie filmow na TV.... Dzwiek to wiadomo...standart. Przedni panel do sluchania muzyki bez wlaczania kompa....fajne..ale wg mnie bezsensu bo i tak jakosci dzwieku nie ma swietnej. Kamerka fajna rzecz...ale watpie czy bys z tego korzystal. Brak systemu (Windows XP).....dla mnie to ogromny minus.... lapik cichy...wiatrak wlacza sie w zaleznosci od uzytkowania lapa.....przy filmach i internecie....bardzo zadko....przy graniu czesciej.....ale i tak nie jest tak zle jak w lapach z sempem czy turionem. Tyle

 

polecam poszukac czegos innego jezli zalezy ci na graniu a nie na duperelkach w postaci irda, firewire ,,,czytnik kart (taki czytnik w vobisie kosztuje 99zeta)...na twoim iejscu bym kupil cos z acera...w tej cenie co asus..kupic o wiel wydajniejszego ale bezfajerwerkow (ktore i tak mozna sobie z czasem dokupi) :)

Edytowane przez REveAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Choc ja jeden stanę w obronie kolegi bartwapa.

Osobiście wychodzę z założenia że jeżeli coś jest do wszystkiego to to coć jest do niczego!!!

Jeżeli ktoś chce besztać danego osobnika za to, że zadał pytanie odnośnie konkretnego modelu laptopa ( a nie cos w rodzaju co by tu kupic za ... ) to chyba jest w błędzie. Krócej i szybciej byłoby napisać co myśli o danym modelu albo w ogóle się nie wypowiadać. Takie jest moje zdanie na ten temat i jego nie zmienię. Jeżeli komuś się nie podoba to proszę też pojechać po mnie. Lache na to kłade.

 

Sam osobiśćie jestem na etapie kupna nowego laptopa i wątek " Laptopy, Co wybrać?" omijam szerokim łukiem.

 

Jeżeli chodzi o Asusa A6L-B003

http://www.notebook.strefa.pl/main/asus_a6...es_a6l-b003.php

który ma służyć do prac biurowych, słuchania muzyki i od czasu do czasu odpalenia jakiejs starszej gry to uważam wybór za bardzo dobry. I tutaj pewnie pare osób poleci po mnie że nie uwzględniłem ACERa( bo niby tani i dobry)! Mam swoje zdanie na temat tych notebooków ( widziałem na żywo, wypowiedzi znajomych ) i po prostu Acer odpada w przedbiegach. Proponuję rozważyć jeszcze oferty producentów typu Hp, IBM czy Toshiba np. http://notebook.strefa.pl/main/toshiba_sat...0e-01r00vpl.php chociaż za tą cenę to nie zaszalejesz.

Tak czy inaczej życzę udanych zakupów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Choc ja jeden stanę w obronie kolegi bartwapa.

Osobiście wychodzę z założenia że jeżeli coś jest do wszystkiego to to coć jest do niczego!!!

Jeżeli ktoś chce besztać danego osobnika za to, że zadał pytanie odnośnie konkretnego modelu laptopa ( a nie cos w rodzaju co by tu kupic za ... ) to chyba jest w błędzie. Krócej i szybciej byłoby napisać co myśli o danym modelu albo w ogóle się nie wypowiadać. Takie jest moje zdanie na ten temat i jego nie zmienię. Jeżeli komuś się nie podoba to proszę też pojechać po mnie. Lache na to kłade.

 

Sam osobiśćie jestem na etapie kupna nowego laptopa i wątek " Laptopy, Co wybrać?" omijam szerokim łukiem.

 

Jeżeli chodzi o Asusa  A6L-B003

1674248[/snapback]

bezsenu jest placic za nazwe firmy....firmy takie jak IBM, Toshiba, HP, LG daja sprzet o wiele gorszy od tych ktore montuje sie w Acerach i Asusach za t sama cene....acer i asus da 512 mb a tamte 256...ci dadza 60 gb a tamci 40, grafike to juz wogole daja zajebista ze hej....szkoda gadac...i tak mozna dalej wymieniac... Takie firmy jak Toshiba nadrabiaja tylko wykonaniem...jesli ktos bedzie sie podniecal wygladem laptopa a w srodku bedzie mial celeronu 1,3ghz....to prosze bardzo..ja wole acera mimo jaka ma ocene i gwarancje....i tak wszystko idzie z tajwanu i chin.....tyle ze acery i asusy sa robione przez chinczykow pracujacych w hangarze ze slomianym dachem a imb, tohibe, Hp z metalowym.

 

 

p.s przede wszystkim acer daje prawie zawsze winde xp dodatkwowo..asus jakos niebardzo. Kazdy kupuje na to na co go stac i na to co lubi...jedni beda zawsze kupowac adidasy a inni nike a inni ADONISY bo sa tansze. W dodatku Toshiba i Asus jest przereklamowany. Jak kupujesz telewizor to ni patrysz tylko na to jak on bedzie sie prezentowal na pulce tylko jaki bedzie mial obraz. Tak samo jest z lapopikami....moze i acer nie wyglada najlepiej ale za to bedzie mocnniejszy. Jak szukasz dziewczyny to zazwyczaj ladna znajdziesz tyle ze z wnetrza moze ci nie odpowiadac...a przydsza bedzie i mila, sympatyczna, smieszna inteligenta itp.....wszystko zalezy od czlowieka i tego co sie chce.

Edytowane przez REveAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram calkowicie kolege REveAL.Co do urody Acera hmm ja duzy nacisk polozylem na wyglad i przy nim HP Compaq i Toshiba z przedzialu do 4k wg mnie nie maja wygladu atrakcyjnego.Pomijam IBM bo to juz inny swiat :) Mowie o urodzie serii Travelmate bo Aspire jakos mniej mi podchodza.

 

Ale nie o tym jest ten temat poki co niepotrzebnie zalozony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s przede wszystkim acer daje prawie zawsze winde xp dodatkwowo..asus jakos niebardzo.

1674387[/snapback]

Asus daje możliwość wyboru...

Możesz kupić Asusa z Win XP Home Edition, Profesional, lub też kupić bez windy. Uważam to za dużą zaletę, bo po co płacić za rzecz, którą już sie posiada albo z wielu innych powodów :lol: nie chce posiadać-bo po co przepłacać.

Jeżeli chodzi o laptopy IBM, Toshiba, HP czy też LG to całkowicie zgadzam się z kolegą REveALem. Tu trzeba już dużo dopłacić za markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus85 ---> dzięki za dobre słowo :)

 

Rozważałem też kupno Acera, ale dużo moich znajomych ma właśnie laptopy tej firmy i mieli z nimi sporo problemów. Wiem, że są różne zdania na temat Acerów, może własnie oni nie mieli szczęścia i trafili na awaryjne. Stąd moje zainteresowanie Asusem, bo akurat o tej firmie słyszałem pozytywne opinie. Tylko nie wiem, jak sprawuje się ten model A6L

Edytowane przez bartwap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja tez jestem na etapie zakupu lapka i juz wlasciwie zblizam sie do ostatecznej selekcji-A6L-B003 odpadl jako ostatni bo znalazlem wg mnie cos lepszego-tez asus tylko ze A6U-B026 http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=48&grupa=424 .Podobne parametry do A6L tylko ze ma inny procesor - Sempron3000+ - bardziej wydajny ale mniej energoosczedny.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...