Skocz do zawartości
DMG

[abit An7] - Uszkodzona / Spięcie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam powazny problem z Abitem AN7.

 

Podlaczalajac dzisiaj zasilanie pod plyte glowna nie wlozylem do konca wtyczki zasilania(tej dlugiej) w gniazdo na plycie glownej, po czym uruchomilem komputer. Wczesniej(badz pozniej) wlozylem tylko mala wtyczke do gniazda na plycie glownej i odpalilem komputer.

 

I prawdopodobnie od tego zaczely sie mojej problemy, gdyz wczesnie nie bylo zadnych.

 

Objawy sa nastepujace:

- po wlaczeniu zasilania , komputer startuje, lecz na monitorze nic sie nie pojawia.

- kod POST sygnalizuje: 90, czyli zgodnie z instrukcja obslugi jest to sekwencja wlaczana komputera, a dokladniej: Complete uGuru initial process; AWARD BIOS take over booting job.

 

Dalej juz nic sie nie dzieje, zatrzymuje sie w tym miejscu, monitor czarny, jedynie dioda na monitorze miga.

 

Czyszczenie pamieci CMOS(na rozne sposoby) nie przynosi zadnego rezulatatu.

 

Prosze o pomoc, gdyz nie wiem, czy jest to plyta glowna, czy moze karta graf. badz ... procesor(moze podczas wkladania wtyczki, dotknalem(szturchnalem) radiotor, a ten ukruszyl kawalek rdzenia ... ale czy wersja z procesorem, to nie jest juz aby czarny scenariusz ?)

 

Wydaje mi sie, ze niewlozenie do konca wtyczki, sprawilo w jakis sposob, ze bios ulegl uszkodzeniu. Troche to dziwne(dla mnie), ale ...

 

Czekam na Wasza pomoc i fachowe porady.

 

ps. Zamierzam wyslac plyte do reklamacji, jednak nie mam 100% pewnosci, ze to ona jest przyczyna awarii, wiec piszcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem doslownie to samo i teraz masz dwa albo jeden problem

 

1.Bios napewno ci sie zwalil na 100%

2.niedosc ze bios to jescze zasilacz (jak wpiolem takana na 24 pin to robil zwarcie i wywalalo korki wdomu tagan sie zje... a byl w 100% spraawny bo wczesniej na ecsie chodzil dlatego nieiwiem czego ale an7 nielubi niektorych zasilaczy na 24 pin jak 20 wepniesz nic sie niestanie ja mam tak juz od 4 miesiecy nom i tagan z gwary dziala i dziala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc ! Tez sadzilem, ze to bios.

 

Co radzicie zrobic w takiej sytuacji >?<

Plyta jest jeszcze na gwarancji, ale czy bedzie uznana ?

 

ps. Moze to glupie, ale jak sprawdzic, czy zasilacz jest w 100% sprawny ? Mam Chiefteca jak w podpisie i wykazuje wszystkie oznaki zycia -> chodza wentylatory, napedy sa zasilane(mozna wysunac klapke), dysk staruje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...