Skocz do zawartości
coldzik

Problem Z Plyta Glowna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problemik. Gdy zalacze komputer to wszystko dziala ok do czasu gdy pojawi sie ta poczatkowa tabelka z danymi o komputerze i zaczyna sie rozruch bootowalny. Czyli kolejno mam ustawione floopy, cdrom i hdd. W tym momencie komputer sie zatrzymuje tak jakby nie potrafil uruchomic hdd. Rowniez bootowalny cdrom nie dziala. Chociaz tak raz na 20 resetow przechodzi dalej i wszystko jest wporzadku. Sprawdzalem wszystkie czesci na innym kompie: Ram, grafa, dysk. Nie sprawdzalem tylko procesora. Co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problemik. Gdy zalacze komputer to wszystko dziala ok do czasu gdy pojawi sie ta poczatkowa tabelka z danymi o komputerze i zaczyna sie rozruch bootowalny. Czyli kolejno mam ustawione floopy, cdrom i hdd. W tym momencie komputer sie zatrzymuje tak jakby nie potrafil uruchomic hdd. Rowniez bootowalny cdrom nie dziala. Chociaz tak raz na 20 resetow przechodzi dalej i wszystko jest wporzadku. Sprawdzalem wszystkie czesci na innym kompie: Ram, grafa, dysk. Nie sprawdzalem tylko procesora. Co moze byc przyczyna?

1679362[/snapback]

Pewnie MoBo powoli zegna sie z zyciem, ale przed wydaniem wyroku Clear CMOS musowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa dostalem w takim stanie jakim jest za free takze nie ma w nim nic ciekawego:

 

nvidia 32MB

procek Athlon 700

SDRam 320MB

 

Problemem jest to, ze nie mam ksiazeczki od plyty glownej ..

 

EDIT:

 

Wlasnie zauwazylem, ze 10 kondensatorow jest wybrzuszonych. Wczesniej przeczytalem artykulik o naprawie plyt glownych i tam pisalo, ze najczesniej wlasnie padaja kondensatory. Jednak jak pisalem wszystko startuje i co okolo 20 raz przejdzie dalej. Czy to moze byc ich wina?

Edytowane przez coldzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kondensatory są wybrzuszone to wymieniaj (u mojej dziewczyny też tak było ). Do tego jeszcze pewnie zasilacz no name :>??

1680030[/snapback]

Tylko ze kondensatory wyniosa ok 50zl + nowa zasilka.... a dalej nie wiadomo w jakim stanie jest ten komputer, moze wyjsc np. pamiec bedzie walnieta etc... , ja nie mowie ze sie nie oplaca ale nie wiemy na czym stoimy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondensatory sa takie drogie? Jestem elektronikiem i czesto kupuje czesci elektroniczne. Jeszcze nie zaplacilem za kondesator 5zl. Gora to 1zl. Fakt, ze te kondziorki sa na 105^C. Mozliwe, ze takie sa drozsze.

1681864[/snapback]

Tia, firmowki najlepiej, na 105 stopni, i to sa duze pojemnosci 2200uF - 4700uF .... a takie juz troche kosztuja, zwlaszcza w ilosciach liczonych w dziesiątkach... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...