Skocz do zawartości
alepajonki

Slackware

Rekomendowane odpowiedzi

Zwyczajnie podczas instalacji nie działa mi klawiatura. Tzn. działa, ale od momentu w którym mam wpisać (ustalić) hasło roota nic nie da się zrobić. Gdy wyjdę do konsoli, wpiszę setup, wezmę z menu EXIT i Alt+Ctrl+Del następuje restart. Ale potem, gdy chcę zabotować Slackware'a to znowu lipa. Jest jakiś błąd (mam nacisnąć Control-D dla zwykłego usera lub hasło roota dla roota) i nie mogę nic wpisać.

 

Próbowałem na 3 mapowaniach klawiatury - US, PL i PL2 - za każdym razem instalowałem system od nowa. Skutek niestety wciąż ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie podczas instalacji nie działa mi klawiatura.

[...]

1680576[/snapback]

sprobuj pobawić się capslockiem. zauważyłem dziwne zachowania swojej klawiatury (na USB). czasem nic nie reaguje ale po wciśnieciu caps zaczyna trybić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Nie mogę nic pisać od momentu, w którym mam ustalić hasło roota - czyli nie zatwierdziłem go - jest puste.

 

A przy bootowaniu Slacka też nic nie mogę zrobić. Pojawia się błąd - i koniec - trzeba restartować.

 

Ale przy instalacji da się wywołać konsolę (czy jak tam to się nazywa) i zauważyłem, że w nią się wpisują litery, które naciskałem przy wyborze hasła dla roota.

 

Nie wiem czy to ważne, ale klawiatury mam pod PS/2, a mysz pod USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...