Skocz do zawartości
kiu_

Sieć 15 Osobowa Na Serverze Czy Routerze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko mam siec osiedlową jest 25 osob mamy internet ale chcemy sie odłaczyc bo admin leci w h... Bedzie w nowej sieci okolo 15 osbo i nie wiemy czy uzyc ruotera czy server. Aktualnie siec jest na serverze i nie powiem by to chodzilo za rewelacyjnie a neta mamy DSL 2048

Jesli ktos ma z taka siecia doczynienia niech pomorze a bede bardzo wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz ze 'nie chodzi rewelacyjnie' ?

2048 na 15 osob to jakies 130 kb na lebka czyli jakies 12 KB -> wiec w sumie predkosciowo raczej ciezko ;]

 

Najdrozszy bedzie switch 24 portowy. Ja polecam rozwiazanie serwerowe - bo jesli np. dace tam spory dysk to bedzie mozliwosc wymieniania sie bezproblemowo danymi. Poza tym wiesz - stronka, ftp i inne rzeczy, ktorych na routerze nie postawisz.

 

Switch 24 portowy kosztuje jakies 400 PLN, choc widzialem i takie za 150 ;)

 

Generalnie - polecam rozwiazanie serwerow - choc trzeba sie na tym troszke znac, zeby to ustawic.

A cenowo - to nie orienntuje sie niestety ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mzoesz postawic kilka switchy ale nigdy nie jest to dobre rozwiazanie!choc czasem tylko tak sie da!ja tez jestem za serwerem bo masz duze mozliwosci!jezeli nie znasz sie na linuxie to albo zostaje ci sie szybko uczyc albo router!bedzie latwiej bo konfiguracji duzo nie ma no i jest mniejszy od kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

2048 na 15 osob to jakies 130 kb na lebka czyli jakies 12 KB -> wiec w sumie predkosciowo raczej ciezko ;]

[...]

1684002[/snapback]

dziwi mnie to przeliczanie transferu na osobe, dzielac po rowno. Z tego co widze to i tak malo kto uzywa traffic shaperow, a jesli juz, to raczej ograniczane ruchu na zasadzie priorytetow (czyli klasyczny qos).

 

mam siec ok 10 osob, na dsl'u 1mbit, i u mnie kazdy ma ... 1 mbit :wink: bo niczego nie ograniczam. ludzie sa na tyle wychowani ze zyja i daja zyc innym.. w sumie rzadko sie zdaza zebym mial obciazenie 100% lacza.

gdybym kazdemu wydzielil po 100kbps, to w ogole lacze byloby nieuzywane....

 

a wniosek z mojej gadki jest jeden - nie wydaje mi sie zeby wszystkie 15 osob siedzialo non-stop na laczu, a wiec realnie dostepne transfery beda sie znaczaco roznic od wyliczonego 130kbps, a wiec wcale nie musi byc tak zle jak przewidujesz... jesli ktos bedzie szalal z p2p, to jednego konkretengo osobnika nalezy przyciac.. ot cala filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...