Skocz do zawartości
Exeqtor

Jaki cooler na Athlona XP 2000+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę kupić tego procka i płytę MSI KT3 Ultra 2-R.

Do wyboru mam 2 coolery (piszę mam bo już je mam - spadek :-) ):

1. Dr Thermal TI-V86 (kulkowy)

2. Colorful Silent Control (kulkowy)

 

Z tym że na stronie producentów nie wymienili że cooler nr 1 jest dla Athlona 2000 tylko chyba do 1800 - czy to oznacza że nie można go użyć z Athlonem XP 2000+??

Drugi cooler jest miedziany i obsługuje procesory AMD do zegara 2,4 Ghz.

 

Zatem mam dylemat. Czy ktoś może miał styczność z którymś z tych coolerów i mógłby wydać o nich jakąś opinię.

Wolałbym wybrać któryś z tych zamiast kupować kolejny bo po co mają się marnować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyc oczywiście możesz ale efekt będzie taki, że Twój procesor będzie miał 65 stopni w niskim obciążeniu, a w grach pewnie i 70 przekroczy... efekty są łatwe do przewidzenia: krótka żywotność proca, zwiechy systemu, grzejnik w kompie....

 

Drugi cooler jeżeli obsługuje procesory AMD do 2,4 GHz jest bardzo dobry, ale upewnij się, że to faktycznie jest Procesor bodajże 3000+ a nie tak jak to piszą o Titanach, że obsługują Athlony 2800+, podczas gdy producent nie daje im więcej jak 2000+.

 

Generalnie zasada dla świętego spokoju jest taka: Cooler musi być zalecany do przynajmniej procesora o 200 MHz szybszego niż Twój. Czyli jeżeli masz np: procesor 1800+ (1533 MHz) to cooler powinien obsługiwać przynajmniej procesoy do 2100+ (1733 MHz) i tak dalej.

 

To jest oficjalna informacja podana przez AMD, więc niech sie nikt nie dziwi skąd to wytrzasnąłem...

 

Moja rada: bierz zawsze lepszy cooler...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze bys tak WC zalozyl :?: Cisza, lepsza wydajnosc no i wieksze mozliwosci O/C :D

niestety na razie jestem ograniczony gotówką zatem muszę się posiłkować którymś z wyżej wymienionych coolerów.

Tylko mam problem który :-). Najpewniej wezmę tego 2 ale jeszcze poczekam może ktoś już testował któryś z nich.

Co do Dr Thermala to jego test był na www.overclockers.pl tylko że nie podali na jakim procku go testowali :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dozbieraj kaski i kup porzadnego, sprawdzonego i cichego jak na swoja wydajnosc ThermalTake Volcano 7+

Ale właśnie z kasą krucho - wolę dołożyć i kupić lepsze pamięci np. Kingstona.

Nie zaznaczyłem że nie jestem maniakiem o/c zatem jeśli nawet przyjdzie mi kiedyś ochota na podkręcanie to wtedy bym wymienił cooler na inny a nawet na WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dozbieraj kaski i kup porzadnego, sprawdzonego i cichego jak na swoja wydajnosc ThermalTake Volcano 7+

Ale właśnie z kasą krucho - wolę dołożyć i kupić lepsze pamięci np. Kingstona.

Nie zaznaczyłem że nie jestem maniakiem o/c zatem jeśli nawet przyjdzie mi kiedyś ochota na podkręcanie to wtedy bym wymienił cooler na inny a nawet na WC.

Zrozum tylko jedno te dwa Coolery, ktore wymieniles to badziewie jakich malo, juz lepiej jak kupisz sobie TITAN-a TTC-D5TB(CU) z miedziana plytka wprasowana w podstawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dozbieraj kaski i kup porzadnego, sprawdzonego i cichego jak na swoja wydajnosc ThermalTake Volcano 7+

Ale właśnie z kasą krucho - wolę dołożyć i kupić lepsze pamięci np. Kingstona.

Nie zaznaczyłem że nie jestem maniakiem o/c zatem jeśli nawet przyjdzie mi kiedyś ochota na podkręcanie to wtedy bym wymienił cooler na inny a nawet na WC.

Zrozum tylko jedno te dwa Coolery, ktore wymieniles to badziewie jakich malo, juz lepiej jak kupisz sobie TITAN-a TTC-D5TB(CU) z miedziana plytka wprasowana w podstawe

ten titanik starczy akorat, a jak bendize przewiew w obudowie to na luzach bedzie do 45 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dozbieraj kaski i kup porzadnego, sprawdzonego i cichego jak na swoja wydajnosc ThermalTake Volcano 7+

Ale właśnie z kasą krucho - wolę dołożyć i kupić lepsze pamięci np. Kingstona.

Nie zaznaczyłem że nie jestem maniakiem o/c zatem jeśli nawet przyjdzie mi kiedyś ochota na podkręcanie to wtedy bym wymienił cooler na inny a nawet na WC.

Zrozum tylko jedno te dwa Coolery, ktore wymieniles to badziewie jakich malo, juz lepiej jak kupisz sobie TITAN-a TTC-D5TB(CU) z miedziana plytka wprasowana w podstawe
Nie wiem czy dobrze rozumiem że TtVolcano 7+ zwiesz badziewiem ale jeśli tak to chyba coś z Tobą nie w porządku i nie będę nawet komentował tak prostackiej wypowiedzi ponieważ właśnie ten Cooler zasługuje na uwagę jeśli chodzi o wydajne chłodzenie,- oczywiście pomijając WC

Polecam TtVolcano 7+ :):):) tylko ta cena,- no cóż, coś za coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dozbieraj kaski i kup porzadnego, sprawdzonego i cichego jak na swoja wydajnosc ThermalTake Volcano 7+

Ale właśnie z kasą krucho - wolę dołożyć i kupić lepsze pamięci np. Kingstona.

Nie zaznaczyłem że nie jestem maniakiem o/c zatem jeśli nawet przyjdzie mi kiedyś ochota na podkręcanie to wtedy bym wymienił cooler na inny a nawet na WC.

Zrozum tylko jedno te dwa Coolery, ktore wymieniles to badziewie jakich malo

Nie wiem czy dobrze rozumiem że TtVolcano 7+ zwiesz badziewiem ale jeśli tak to chyba coś z Tobą nie w porządku i nie będę nawet komentował tak prostackiej wypowiedzi ponieważ właśnie ten Cooler zasługuje na uwagę jeśli chodzi o wydajne chłodzenie,- oczywiście pomijając WC

Polecam TtVolcano 7+ :):):) tylko ta cena,- no cóż, coś za coś :)

TO o Coolerach ktore wymienil, czytasz uwanie? Sam mam ThermalTake Volcano 7+ i za nic bym go nie zamienil na nic inego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie. Na Volcano mnie nie stać ale kupię Titana - teraz muszę tylko znaleźć sklep gdzie go dostanę ale z tym chyba nie będzie problemu.

A co sądzicie o Athlonach BOX - czy tam montowane wentylatory są warte uwagi i w ogóle jakie są tam wentylatory :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Co będzie lepsze AMD z wentylatorem Box czy AMD z wentylatorem Coolermaster CP5-7JD1B Silence :?: W testach wypada chyba przyzwoicie zatem zostaje tylko wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie. Na Volcano mnie nie stać ale kupię Titana - teraz muszę tylko znaleźć sklep gdzie go dostanę ale z tym chyba nie będzie problemu.

A co sądzicie o Athlonach BOX - czy tam montowane wentylatory są warte uwagi i w ogóle jakie są tam wentylatory :?:

W boxach z athlonami 2000+ daja calkiem przyzwoitego coolermastera (z miedziana podstawa i wentylatorkiem 4800 rpm - kolega taki ma i bardzo sobie chwali)

w przypadku słabszych prockow to dodaja jakiegos titana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie się zdecydowałem na Athlona Box-a tylko zapytam już o ostatni cooler - Jamicon 730BP - na stronach dystrybutora napisali że radzi sobie do 2100+ no i radiator jest z miedzi. Co o nim sądzicie ; może ktoś go używa(ł) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W boxach z athlonami 2000+ daja calkiem przyzwoitego coolermastera (z miedziana podstawa i wentylatorkiem 4800 rpm - kolega taki ma i bardzo sobie chwali)

w przypadku słabszych prockow to dodaja jakiegos titana

Eeee to mnie oszukali chyba - kupilem 2000+ boxa i dostalem Coolermastera bez wstawki z miedzi (wiatrak by sie zgadzal - 4800rpm jest). Wiatraczek zamontowalem na Volcano 6Cu i z Coppershimem wyciagam idle 39st, stress 65 st. (z nawiewem i wyciagiem ofkoz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W boxach z athlonami 2000+ daja calkiem przyzwoitego coolermastera (z miedziana podstawa i wentylatorkiem 4800 rpm - kolega taki ma i bardzo sobie chwali)

w przypadku słabszych prockow to dodaja jakiegos titana

Eeee to mnie oszukali chyba - kupilem 2000+ boxa i dostalem Coolermastera bez wstawki z miedzi (wiatrak by sie zgadzal - 4800rpm jest). Wiatraczek zamontowalem na Volcano 6Cu i z Coppershimem wyciagam idle 39st, stress 65 st. (z nawiewem i wyciagiem ofkoz)

Nikt cię nie oszukał szwagier też ma BOXa z takim samym coolerem i też bez żadnej miedzianej wstawki pierwsze słyszę żeby wogóle taką miały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W boxach z athlonami 2000+ daja calkiem przyzwoitego coolermastera (z miedziana podstawa i wentylatorkiem 4800 rpm - kolega taki ma i bardzo sobie chwali)

w przypadku słabszych prockow to dodaja jakiegos titana

Eeee to mnie oszukali chyba - kupilem 2000+ boxa i dostalem Coolermastera bez wstawki z miedzi (wiatrak by sie zgadzal - 4800rpm jest). Wiatraczek zamontowalem na Volcano 6Cu i z Coppershimem wyciagam idle 39st, stress 65 st. (z nawiewem i wyciagiem ofkoz)

Nikt cię nie oszukał szwagier też ma BOXa z takim samym coolerem i też bez żadnej miedzianej wstawki pierwsze słyszę żeby wogóle taką miały

to znaczy, ze z ta miedziana wstawka to kolega mnie oszukal ;P

ale w takim razie to b.dziwny kulerek - bez miedzianej wstawki na XP2000+ ma okolo 36 stopni w stresie 8O

ja na XP1600+ na coolermasterze wygladajacym tak jak jego ale z wiatraczkiem 5400 rpm (naprawde mial prawie 6000rpm) mialem dziesiec stopni wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam CoolerMastera jako cooler zastępczy do tego co wymieniłeś. Po prostu wyrzucisz kase w błoto, bo nowy cooler będzie się sprawował praktycznie tak samo (65 stopni w stresie! Jezu...) no i pewnie dasz za niego 70-80zł... po co to komu?

Identycznie sprawa się ma z Titanem D5TB (zwykłym i CU) coolery są tylko przywoite, a ludzie od razu dostają orgazmów.

 

Jak masz kupować jakiegoś śmiecia to nie kupuj nic w ogóle, bo ten Colorful będzie sprawował się podobnie, a przecież nic Cie to nie będzie kosztowało.

 

Jeżeli zmieniać chłodzenie to tylko na coś co będzie w stanie sprostać zadaniu, czyli porządny cooler. CoolerMaster to niezbędne minium, wydajnością dorównuje Titanowi, Colorfulowi, Spire'owi i setkom innych. Zamiast marnować pieniądze zacznij zbierać na przyzwoite chłodzenie.

 

Jeżeli nie kupujesz porządnego coolera, to tylko stracisz pieniądze.

Twój Colorful wystarczy do schłodzenia Athlona 2000XP w takim samym stopniu jak wystarczy CoolerMaster, czy inny box'owy mint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...