Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanko do uzytkownikow plytki ASRock K8NF4G-SATA2 (s754). Czy podpinal ktos pod nia dysk Segate Baracuda 80GB SATA/300 8MB cache, NCQ? Czy instalka XP-ka "widzi" kontroler SATA? Moze lepiej byloby wziac dysk pod ATA (bezpieczniej)? Odradzilibyscie zakup takiego dysku na tej plycie? Prosze o opinie i z gory dzieki za odpowiedz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec płytka nie widzi dysku sata trzeba sterowniki podać z dyskietki. sterowniki te zanjdują sie na płytce.

ata nie polecem bo ten interfejs jusz umiera. Więc najlepiej bierz dysk SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko do uzytkownikow plytki ASRock K8NF4G-SATA2 (s754). Czy podpinal ktos pod nia dysk Segate Baracuda 80GB SATA/300 8MB cache, NCQ? Czy instalka XP-ka "widzi" kontroler SATA? Moze lepiej byloby wziac dysk pod ATA (bezpieczniej)? Odradzilibyscie zakup takiego dysku na tej plycie? Prosze o opinie i z gory dzieki za odpowiedz :wink:

nie wahaj sie i podpinaj! ja sam zastanawialem sie nad tym dyskiem ale wybralem samsunga. bedzie Ci chodzil bez problemu po zainstalowaniu wspomnianych przez "opo" sterownikow. nie licz jednak na jakis wielki przyrost predkosci bo sata i ata nie rozni sie konstrukcyjnie jesli chodzi o sam dysk. mozliwosci lacza sa moze wieksze ale sam dysk ich nie wykorzysta ze wzgledu na wspomniana budowe. jedyne co moze miec jakis zauwazalny wplyw (choc nie spodziewaj sie rewelacji) na przyrost predkosci to NCQ! pamietaj tez o tym o czym wspomnial "opo" ze ata to juz przeszlosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest w stanie mi ktos wytlumaczyc dlaczego CPU-Z oraz A64Info pokazuja mi bledne dane? a przynajmiej inne niz ustawilem w biosie :mur: zmienilem mnoznik z 9 na 8 i tylko "system" pokazuje fsb takie jak jest w biosie bo oba wspomniane wczesniej programy pokazuja ustawienia poprzednie :huh:

 

P.S. dzieki wszystkim za wczesniejsza pomoc!!! szczsegolnie opo za pw!!!

post-130997-1140489892_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o poradę – mam płytę KNF4G-SATA2 , procek Sempron 2800 64 bit, ram 512 i BIOS z listopada 2005. Nowy BIOS już mam przygotowany do wgrania 1.6 MOD BIOS. Chciałbym trochę podkręcić procka bo pokazuje, że ma 1600 Mhz a z tego co tu wyczytałem można nawet podkręcić do 2700. Nigdy tego nie robiłem a chciałbym spróbować. Trochę już się dowiedziałem z tego forum ale jeszcze nie jestem pewien jak do końca to zrobić. Proszę o proste wytłumaczenie jak to zrobić krok po kroku. I czy będzie duża różnica jak się go podkręci. Mam możliwość wymiany tego procka z dopłatą na semprona 3000 z tego co wyczytałem ma większe możliwości – czy jest warto to wymieniać. Proszę o odpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przykroscia musze przyznac ze bez podniesienia napiecia niestety nie podskocze wyzej niz 280 na mnozniku x9 oraz 300 przy mnozniku x8 a zeby osiagnac wynik jak przy mnozniku x9 potrzebowal bym przy ósemce fsb okolo 320! wytaktowalbym tez wowczas bardziej pamiec ze 180(przy x9 i) do jakis 215MHz

Sprobowalem wiec innego warjantu i zostawilem mnoznik x9 przy fsb=280 ale zwiekszylem taktowanie pamieci z 133 na 166 oraz wylaczylem opcje flexibility teraz pokazuje mi ze pamiec mam wytaktowana na 230MHz

w takim tesciku co sobie go robie poprawilo to wynik o 2s wiem ze to nie wiele ale swiadczy o jakiejs zmianie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o poradę – mam płytę KNF4G-SATA2 , procek Sempron 2800 64 bit, ram 512 i BIOS z listopada 2005. Nowy BIOS już mam przygotowany do wgrania 1.6 MOD BIOS. Chciałbym trochę podkręcić procka bo pokazuje, że ma 1600 Mhz a z tego co tu wyczytałem można nawet podkręcić do 2700. Nigdy tego nie robiłem a chciałbym spróbować. Trochę już się dowiedziałem z tego forum ale jeszcze nie jestem pewien jak do końca to zrobić. Proszę o proste wytłumaczenie jak to zrobić krok po kroku. I czy będzie duża różnica jak się go podkręci. Mam możliwość wymiany tego procka z dopłatą na semprona 3000 z tego co wyczytałem ma większe możliwości – czy jest warto to wymieniać. Proszę o odpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję.

podobnie jak Ty jest to moj pierwszy procek ktory krece wiem wiec niewiele na ten temat z tad tez skupie sie na samych prockach o ktore pytales. poczatkowo zamowilem rowniez samptrona 2800 ale nie dowiezli i wziolem 3000

te procesory roznia sie przedewszystkim trzema rzeczami: pamiecia cacheL2 maxymalnym mnoznikiem oraz obsluga CnQ! Samptron 2800 ma 2x wiecej L2 niz 3000 a to sie przydaje, ale jego max mnoznik to x8 podczas gdy 3000 ma x9

sampek 2800 nie obsluguje CnQ ale w mod biosie odblokowane sa pewne funkcje ktore obslugiwaly wczesniej tylko procki z ta funkcja

ja mojego 3000 rozkrecilem stosunkowo nie wiele bo tylko do 2530MHz (fsb280 x9) co prawda bez zmiany nap.Vcore a takie i nawet lepsze wyniki ludzie bardziej doswiadczeni mieli tu na teoretycznie slabszych prockach z tym ze chyba mieli wyzsze Vcore a zmiana tych nap, na tej plytce jest delikatnie mowiac klopotliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GenetiX przy v-modzie 1,55

 

jakie masz rzeczywiste napiecia bo kumpel mowi ze nawet pod 1,6 podchodzi tez tak masz

,dla sempkow na dlusza prace (codzienna) to czasami nie zaduzy voltage

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GenetiX 349 nie źle - mówię o fsb nie o superPi ; )

 

Kupiłem siostrze taką płytę i jest problem. Dowolna aplikacja 3d = straszne artefakty. Poza tym płyta chodzi normalnie. Ram, zasilacz są dobre. Przesmarowałem pastą radiator od grafiki - ale nadal lipa :/

Płyta do wymiany czy coś jeszcze można pokombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GenetiX 349 nie źle - mówię o fsb nie o superPi ; )

 

Kupiłem siostrze taką płytę i jest problem. Dowolna aplikacja 3d = straszne artefakty. Poza tym płyta chodzi normalnie. Ram, zasilacz są dobre. Przesmarowałem pastą radiator od grafiki - ale nadal lipa :/

Płyta do wymiany czy coś jeszcze można pokombinować?

 

 

sprawdź pamieć może to wina pamięci.

sprawdz memtestem lub czymś takim pamieć może generowac błędy i z tąd te artefakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem z moja pamięcią i na różnych sterownikach.

Nie wiem gdzie sie teraz przed siostrą schowam... robie jej komputer od początku lutego :[

Płytę będę musiał oddać na gwarancję : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do grona posiadaczy płyty :D Miałem wcześniej też Asrocka i widze, że płytka równie dobra jak moje kiedyś K7S8XE :) W niedzielę zaczynam zabawy z OC. Dzisiaj zrobiłem małą modyfikacje - wywaliłem gluta z GPU i białą pastę z chipsetu ( wielkości 1 groszówki ) na OCZ Ultra 5+. Ktoś już opracował metodę na podkręcanie GPU?

 

PS- jakość obrazu jest słaba :| Na czerni ewidnetnie widać zakłucenia...no ale to już nie mój Radeon, to już nie moje DVI :? No ale to i tak nieźle jak na taki "malutki kwadracik" :) Za to mam Pixel i Vertex Shadery 3.0 i sobie obejżę wszystkie sceny z 3D Marka 2006 LOL :P

Jaki macie stepping chipsetu? U mnie jest to A2.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az do 1,65????

jak masz vid połaczone???

 

mi cpuz max pokazuje 1,58

 

 

przy okazji z nudów potestowałem 6100 onboard

 

max udało mi sie tyle.okazuję sie ze od 319 trzeba podciagać clockgenem,bo przy ustawieniu cpu i nb link na 200

 

wydajność 6100 spada tragicznie.

 

przyokazji mam do sprzedania kostke 256mb 400@515mhz na której robie testy :] jest to unikatowy elixir na kosciach nanya

Dołączona grafika

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta to DFI niskobudzetowy doslownie >>Asrock sie postaral

tak samo jak na 939 maja jeden dobry model tez

świetnie powiedziane, nie lubie asrocka bo to asrock ale ten model jest naprawde the best :) niskobudzetowy DFI :) bardzo nisko budżetowy hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...