Skocz do zawartości
janio

Akceleracja 3d W Win 2003 Serv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od razu z góry mówie że czytałem przyklejony topic o optymalizacji win xp/2003 i również użyłem wyszukiwarki, ale nic nie znalazłem. Problem w tym, że włączyłem we własciwościach karty graficznej przyśpieszenie sprzętowe na max. Mam directa 9.0c i działa jedynie opcja "Przyśpieszenie DirectDraw", a pozostałe czyli Przyśpieszenie Direct 3D oraz Przyśpieszenie teksturowania AGP nie działają i nie sie ich włączyć :( . Mam zainstalowane stery do grafiki w wersji 40.72 (są chyba najwydajniejsze dla GF4) instalowałem też najnowsze Force Ware ale nic nie pomogło. Nie moge odpalic ani 3d marka ani żadnej gierki :mur: Ktoś sie orientuje w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Of course. Wszystkie stery od agp itp. zainstalowane :) Tylko za cholere ta akceleracja nie działa :mur:

 

EDIT:

 

Dodam jeszcze że mam zainstalowanego SP1. I przy uruchamianiu systemu dostaje kominikat że przynajmniej jedna usługa lub sterownik nie może zostać załadowany/a.

Ale stery od grafy i zresztą chyba wszystkie sa ok, bo w menadrzeże urządzen wszystko jest w porządku.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od razu z góry mówie że czytałem przyklejony topic o optymalizacji win xp/2003 i również użyłem wyszukiwarki, ale nic nie znalazłem. Problem w tym, że włączyłem we własciwościach karty graficznej przyśpieszenie sprzętowe na max. Mam directa 9.0c i działa jedynie opcja "Przyśpieszenie DirectDraw", a pozostałe czyli Przyśpieszenie Direct 3D oraz Przyśpieszenie teksturowania AGP nie działają i nie sie ich włączyć :( . Mam zainstalowane stery do grafiki w wersji 40.72 (są chyba najwydajniejsze dla GF4) instalowałem też najnowsze Force Ware ale nic nie pomogło. Nie moge odpalic ani 3d marka ani żadnej gierki  :mur:  Ktoś sie orientuje w czym problem ?

1693155[/snapback]

a bez jakiegokolwiek grzebania gry nie chodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez grzebania nie chodzą ;), bo w 2003 mam w standradzie wyłączone przyśpieszenie sprzetowe i przyśpieszenie Direct 3D oraz Przyśpieszenie teksturowania AGP tak samo jak dzwięk. To jest system serwerowy tzn takie jego generalne przeznaczenie mimo to ja używam i bardzo sobie chwale.

 

 

 

A co do problemu to spróbuj może przeinstalowac directa może coś sie pokiełbasiło, a jak nie to wywal serwis paka bo są z nim problemy (kumpel też miał jakieś problemy z grafą z SP1 )

Edytowane przez MaKaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp1 jest OK. Weź wywal stery od grafiki, usuń urządzenie w menedżerze i zrestartuj ... Po instalacji driverów odpal dxdiag i sprawdź czy dalej nie ma aktywnej akc. 3d, potem wejdź we własciwosci grafy i zwiększ akcelerację graf na max. Jeśli po tym będzie znowu kaszana w dxdiag to lipa :> - direct może być kopnięty (bardzo mało prawdopodobne)...

 

Tego SP1 jak instalowałes? Na działający system? I potem padło? Czy jak?

 

PS. Też tak miałem kilka razy z radkiem, tylko że u mnie to zawsze było to spowodowane tym, że po resecie (nowe stery) zapominałem często zwiększyć właśnie akcelarację sprzętową (sys ją sobie obniża przy deinstalacji sterów). System zgłaszał potem przy ładowaniu bład że nie może czegoś tam od Ati załadować i D3D nie było ...., ale do tego, że winny jest nieszczęsny suwak trzeba było samemu dojść .... :lol2:

 

SPRAWDŹ W LOGACH co się nie ładuje ....

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp1 jest OK. Weź wywal stery od grafiki, usuń urządzenie w menedżerze i zrestartuj ... Po instalacji driverów odpal dxdiag i sprawdź czy dalej nie ma aktywnej akc. 3d, potem wejdź we własciwosci grafy i zwiększ akcelerację graf na max. Jeśli po tym będzie znowu kaszana w dxdiag to lipa :> - direct może być kopnięty (bardzo mało prawdopodobne)...

 

Tego SP1 jak instalowałes? Na działający system? I potem padło? Czy jak?

 

PS. Też tak miałem kilka razy z radkiem, tylko że u mnie to zawsze było to spowodowane tym, że po resecie (nowe stery) zapominałem często zwiększyć właśnie akcelarację sprzętową (sys ją sobie obniża przy deinstalacji sterów). System zgłaszał potem przy ładowaniu bład że nie może czegoś tam od Ati załadować i D3D nie było ...., ale do tego, że winny jest nieszczęsny suwak trzeba było samemu dojść .... :lol2:

 

SPRAWDŹ W LOGACH co się nie ładuje ....

1701635[/snapback]

Robiłem juz wczedsniej tak jak mówisz no i kicha :( A sp1 zainstalowałem tak profilaktycznie, żeby mi nie powłaziły takie wyry jak blaster itp... a co do logów to jutro sprawdze, bo teraz jade na win xp (mam 2 systemy zainstalowane :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...