Skocz do zawartości
miodek

Jak Dremelować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że mamy tutaj na tweaku przynajmniej parenascie osob, które dremelowało obudowy, zasilacza i takie tam, to postanowiłem abysmy mogli wszyscy podzielic sie swoimi doswiadczeniami i poradami z tym zwiazanymi.

 

1. Jaka jest najlepsza szybkosc do dremelowania?

Na bittechu pisza ze im wieksza tym lepsza.

 

2. Czy zawsze trzeba używać tasmy malarskiej do ochrony?

Co zrobić z klejem, który się przykleja z taśmy do lakieru w czasie dremelowania?

Denaturatem można go niby zmyć, ale wtedy obudowa nie wygląda już na pewno jak nowiutka.

Czym można jeszcze chronić lakier przed dremelem?

 

3. Dremelował ktoś z was chiefteci?

Jak gruba jest blacha? Dużo tarcz idzie na takiego big towera chiefteca?

 

4. Gdzie kupujecie tarcze do dremela?

Oryginalne sa super, wcinaja sie w obudowy jak w masełko, ale kosztuja masakrastycznie duzo.

Sam narazie na allegro kupuje od "marcinsz0". 5 tarczy ma za 12zł, da sie nimi dremelowac, ale najlepszej jakosci to one nie sa...

 

5. Grawerowanie plexi dremelem.

Jakie końcowki używacie? Grawerujecie samym dremelem, czy macie do niego przedłużacz (giętki wałek)?

 

6. Jak szlifujecie otwory po wycieciu? Dremelem, jezeli tak, to jaka koncowka?

Pilnikiem szlifowanie jest dosc meczace i do tego latwo o ryse.

 

7. Jak nakladacie wzor na obudowe przed wycieciem boku za pomoca dremela?

Ludziska najczesciej drukuja wzor na kartce papieru, wycinaja żyletką/nożykiem go, po czym przerysowuja na obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po Tobie :lol:

 

Postaram sie odpowiedzieć w miarę bezboleśnie:

1. Skoro na bittechu tak piszą to może trzeba im wierzyć? :-P A termin "dremlowanie" to niezły tekst.

2. Z reguły obudowa i tak jest malowana więc co interesuje Cię jakiś klej. I tak zrywasz starą farbe.

3. Ja nie wiem..."może Alina albo Karol coś wie" :)...Chaos albo Torwald cieli Chiefa...pewno wiedza

4. Castoramy, Obi, Praktikery etc.

5. A spróbuj grawerować całą szlifierką. No pytanie audiotele normalnie. A co do giętkiej końcówki - to multiszlifierka bez tego giętkiego wałka nie ma sensu bytu.

6. Szlifować można kamieniem albo jak mówisz pilnikiem (pytanie po co skoro masz multiszlifierke i zapewne kamień szlifierski do niej)

7. Odpowiedziałeś sobie sam na pytanie.

 

Musiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

 

1. Prędkość rzeczywiście im większa, tym lepsza. Nie wiem na czym to dokładnie polega, ale im większa prędkość, tym tarcza się wolniej ściera (w stosunku do ilości ciętej blachy)

 

2. Ja używam taśmy głównie ze względu na wygodę - łatwiej na niej narysować kształt do wycięcia, niż na budzie.

 

3. Nie ciąłem - nie wiem. Ciąłem bigtowera, blacha mierzona suwmiarką >1mm. Ciężko to idzie...proste to nalepiej jednak ciąć szlifierką kątową (tylko zaopatrzyć się w tarcze 1,2mm - ja kupiłem u ruskich za 2PLN/szt. :)

 

4. Dla ścisłości - z wysyłką to jest 17PLN / 5 szt :/ Ja tarczki kupuję w Krakowie na giełdzie elektronicznej. Zaraz przy wejściu (od końcowej pętli 8) stoi gość, ma wzmacniane tarcze, takie jak na allegro za 1PLN/szt, a te niewzmacniane za 50gr./szt. Szczerze mówiąc tymi niewzmacnianymi się tnie wydajniej i nieco szybciej, ale mają cholerne tendencje do rozpryskiwania się w drobny mak, czasem raniąc przy okazji dremelowicza :(

 

5. W grawerke się jeszcze nie bawiłem.

 

6. Ja kamieniem spiłowuje tylko wstępnie ostre krawędzie, natomiast nic tak ładnie nie wygładza, jak najzwyklejszy, duży pilnik do metalu. Potem można ew. iglakiem przejechać.

 

7. j.w.

 

Ufff...to tyle z moich doświadczeń. Wyniki mojej pracy niebawem opublikuję na tweaku.

 

PS. Temat był juz parę razy ruszany, w szukajce na pewno znajdziesz więcej, niż ja tu napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. najszybsza predkosc do wycinania najlepsza

 

2. nie zawsze, ale oczywiscie lepiej Z

 

3. chiefteca nie ale bude z blachy o takiej samej grubosci tak. zalezy co dokladnie chcesz wyciac. ale ogolnie okienko + jakies wzroki (phoenix project) to duzo idzie nawet tych wzmacnianych. ostatnio kupilem korundowe proxxona ale jeszcze nie testowalem. blacha w szefie jest 1mm

 

4. roznie to bywalo

 

5. do grawerowania sluza te takie szpikulce metalowe do frezowania. raczej wezykiem bo jest wygodniej i nie trzeba trzymac calej multiszlifierki

 

6. papierem sciernym a czasem ta koncowka z gumowym walkiem na ktory nakladamy rureczke z papieru sciernego

 

7. ja drukuje i przyklejam tasma malarska na obudowe. ewentualnie maluje na asmie malarskiej

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Grawerowanie plexi dremelem.

Jakie końcowki używacie? Grawerujecie samym dremelem, czy macie do niego przedłużacz (giętki wałek)?

a ja trzymalem szlifierke w reku, bez problemu mozna tym manewrowac. Ale to juz uzaleznione od "operatora" dremela.

koncowki frezujace orginalne dremela, nie niszcza sie i cena tez nie jest zabojcza.

 

efekt taki jak ponizej

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez pshem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idzie normalnie w chiefie ciac ...

 

(moje ulubione foto)

Dołączona grafika

 

jak kazda inna blache sie nie .. a ze grubsza to chwile dluzej to trwa.. jak umiesz ciac to przetniesz ... ja cielem nawet radiatory aluminiowe duzej grubosci i mi nie zchodzilo za duzo tarczy .. jak usmazysz tarcze to bedzie szla w sekunde .. jak dobrze tniesz starcza ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...