Skocz do zawartości
wili

Antena Na Moim Dachu...

Rekomendowane odpowiedzi

Zwrócił się do mnie dostawca internetu radiowego, z propozycją postawienia na moim dachu stacji.

 

Jego oferta to dostęp do netu za darmo (i o ile wiem, jest to standardoa opcja).

 

Czy ktoś miał tego typu doświadczenia? Co (ile B) ) można maksymalnie wytargować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez standardowa prędkość ciężko zrozumieć :< jaka to prędkośc będzie....

1700357[/snapback]

Nie miałem na myśli jakiejś standardowej prędkosci, tylko tyle, że w takich sytuacjach gdy stawiają antenę na twojej posesji, formą zapłaty jest darmowy dostęp do sieci.

 

Natomiast wiem, że czasem udaje się wytargować więcej, tzn jakąś dodatkową miesięczną opłatę ze strony dostawcy, oprócz darmowego dostępu do sieci.

 

I właśnie to mnie interesuje - ile można od nich wyciągnąć

Edytowane przez wili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy głównie od wielkości sieci i "zapotrzebowania" na takie odbicie u Ciebie na dachu. Jeśli chcą zwiększyć zasięg sieci lub polepszyć sygnał dla userów, to napewno dojdziesz z nimi do porozumienia.

 

Pamiętaj, nie żądaj wiele, bo zdziwisz się gdy pewnego ranka u sąsiada na dachu zobaczysz antene :].

 

Ja na Twoim miejscu walczyłbym o większą przepustowość łącza, niż o kase. Im taniej wyjdzie udostępnić Ci najszybszy pakiet netu, niż dać Tobie np. 256kbps i pewną sume. Oni stracą tylko "fragment przepustowośći" głównego łącza i nie będą musieli dokładać z własnej(ew. firmowej) kieszeni do interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zalozyc wlasny interes?

 

jesli nie umiesz to popros kogos zeby ci wszystko skonfigurowal.

 

nie dosc ze bedziesz mial neta za darmo to jeszcze troche zarobisz :wink:

oczywiscie jesli masz klientow...

1700463[/snapback]

na to trzeba miec czas i pieniadze na inwestycje.

 

po prostu firma zwróciła się z taką propozycją i moje pytanie: ile można od nich wynegocjować.

 

firma jest raczej mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...