Skocz do zawartości
Misiolo

Dyski Się Grzeją.

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam na zasilacz ale nie jestem pewny. Zaczęło mi si tak robić jak zmieniłem kartę z Radka 9500 Pro na GF 6800. Mimo to ta karta chyba nie ma aż takiego poboru mocy jak np. 6800GT. Pozostały konfig to Płyta ASRock K7vt2, Barton Mobile 2500+, 2x512 MB DDRAM (chyba noname), nagrywarka DVD NEC3520A i Sony CDRW 16x10x40, Dyski Seagate Barracuda IV 80GB i 120GB, Karta muzyczna SB Audigy 2. Dyski w stanie spoczynku przy otwrtym oknie mają po 49 stopni (mierzone SpeedFanem). Również proc się mocniej grzeje bo wcześcniej nie wchodził powyżej 50 stopni nawet w czasie mocnego eksploatowania a teraz jest bez wysiłku 55 stopni. Co może być tego przyczyną? Jak sprawdzić czy to wina zasilacza? Acha byłbym zapomniał sama zasiłka jest dosyć dobra bo Chieftec 360W 1136H. A może toi przez to że po wymianie karty nie robiłem jeszcze reinstalki? Proszę o pomoc bo przy bardziej wymagających grach dyski mają nawet po 54 stopni co pewnie skraca ich żywotnośc i znacznie spowalnia system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść wiatraczki z kurzu, zastosuj lepszą pastę termoprzewodzącą. Co do dysków najlepiej żeby nie przylegały do siebie i były od siebie jak najdalej oddalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosże, pomóżcie bo naprwdę niewiem co zrobić. w Przypadku procesora może chodzi o pastę ale wątpię bo przecież wcześniej było dobrze tylko zmieniłem kartę graficzną. Ale bardziej mnie martwią te dyski. Są oddzielnie i grzeją jak piece kaflowe spowalniając system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle to co cie pokusiło kupić płyte AsRock'a !!?? to shit!! jak najszybciej zmień płyte główną....no chyba że nie chcesz wycisnąć wszystkiego ze swojego sprzętu a pozatym nie boisz sie o swój sprzęt.........dziwie sie tu gf6800 a tu AsRock <_< :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiem hurtowo. Wiatraczki w zasilaczu chodzą i tu jest wszystko ok. Dyski są dobrze przykręcone i wydaję mi się że czujnik jest dobry bo są naprawdę gorące. Co do ASRocka to kupowałem go jakieś 3 lata temu i wtedy jedynie wiedziałem że płyta główna jest potrzebna do kompa. Byłem po prostu ciemna masa jeśli chodzi o sprzęt. Ostatnio zmieniłem płytę ale mam z nią problem i muszę odesłąc na gwarancję. Jedynie może być to plątanina kabli bo jest trochę pomerdane. Ale zawsze było i nigdy tak się nie grzały. Ale spróbuję zmienić taśmę i zobaczę czy to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zes stary ameryke odkryl tym wiatrakiem :lol: wiadomo ze jak nie ma przewiewu to temperatura jest wyzsza, a dyski najlepiej schlodzic wiatraczkiem (moze byc 80x80) puszczonym na 5V, cicho&chlodno :P a co do podniesienia temeratury w kompie to nie dziwne, przeciez 6800 jest duzo mocniejszy od 9500 to i wiecej ciepelka wydziela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle to co cie pokusiło kupić płyte AsRock'a !!?? to shit!!

Jeszcze jakieś konstruktywne uwagi ?

 

Co do tematu - generalnie powietrze i wiatraczki dobrfze robią na chłodzenie... Polecam 92 MM @ 5V --> Działa wyśmienicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...