Skocz do zawartości
Bubusiek

Sprawdzanie Partycji Przy Starcie, Blue Screen

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem ostatnio taki komputer:

pł. gł. Asus A7V880

Sempron 2800

512 Ram

Radeon 9550

dysk WD Caviar 120GB SATA

BIOS zaktualizowałem do wersji nr 9.

Zainstalowałem WinXP, wszystko chodziło dobrze może ze 2 dni, zaczeły się pokazywać niebieskie ekrany STOP zaraz przy starcie komputera.

Format dysku i kolejna instalacja Win, tym razem błąd stop przy 16% instalacji, miałem tak chyba z 5 razy.

W końcu jak się system zainstalował i przestał pokazywać błąd STOP to za każdym razem przy włączaniu kompa (przed zalogowaniem) komputer dokonuje sprawdzania partycji, czasem wszystkich czasem jednej, ale ZAWSZE.

Kilka dni temu znów pokazał się błą STOP, przeczytałem artykuł na tym forum o debuggowaniu plików z katalogu minidump czy jakoś tak i na moje nieszcześcię zauważyłem, że błąd tkwi w pliku ntoskrnl.exe , autor artykułu mówi, że wtedy może być to problem sprzętowy.

Sprawdzałem też każdą partycję ScanDiskiem na uszkodzone sektory i nic nie wykrył :/

W piątek oddaje komputer do serwisu, ale może wcześniej mi ktoś powie co może być nie tak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem ostatnio taki komputer:

pł. gł. Asus A7V880

Sempron 2800

512 Ram

Radeon 9550

dysk WD Caviar 120GB SATA

BIOS zaktualizowałem do wersji nr 9.

Zainstalowałem WinXP, wszystko chodziło dobrze może ze 2 dni, zaczeły się pokazywać niebieskie ekrany STOP zaraz przy starcie komputera.

Format dysku i kolejna instalacja Win, tym razem błąd stop przy 16% instalacji, miałem tak chyba z 5 razy.

W końcu jak się system zainstalował i przestał pokazywać błąd STOP to za każdym razem przy włączaniu kompa (przed zalogowaniem) komputer dokonuje sprawdzania partycji, czasem wszystkich czasem jednej, ale ZAWSZE.

Kilka dni temu znów pokazał się błą STOP, przeczytałem artykuł na tym forum o debuggowaniu plików z katalogu minidump czy jakoś tak i na moje nieszcześcię zauważyłem, że błąd tkwi w pliku  ntoskrnl.exe , autor artykułu mówi, że wtedy może być to problem sprzętowy.

Sprawdzałem też każdą partycję ScanDiskiem na uszkodzone sektory i nic nie wykrył :/

W piątek oddaje komputer do serwisu, ale może wcześniej mi ktoś powie co może być nie tak :/

1707621[/snapback]

W sprawdzales pamieci jakims programem diagnostycznym typu memtest86+ lub goldmemory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak racja:) ale dzieki za propozycje, to nie jest moj komp i wole sie tak z tym nie bawic, w sumie wszystko jest na gwarancji wiec jak ja sobie nie poradze to mam nadzieje zrobia to ludzie ze sklepu Apollo ;)

Chociaz ja podejrzewam dysk twardy, bo nie podoba mi sie to ciagle sprawdzanie partycji przy starcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...