Skocz do zawartości
marluk

Router Ok 40 Kompów

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chciałbym udostępnić łącze dla ok 40 komputerów. chciałbym aby każdy miał własną podsieć czyli nikt nikogo nie widzi. za bardzo się nie znam ale chyba chodzi o NAT

chodzi mi o to, że osoby będą udostępniać ważne dane i nie chciałbym aby nikt inny miał do nich dostęp

czyli osoba A ma 10 komputerów i tylko te 10 komputerów widzi się nawzajem

osoba B ma 5 komputerów i te 5 widzi się nawzajem

A i B nie mogą się widzieć ;-)

itd

piszę tak laicko bo za bardzo się na tym nie znam

chciałbym kupić do tego jakiś tani ale dobry ruter

na razie mam d-link di-514 ale biedak nie wyrabia

 

a i dodam jeszcze, że chciałbym na sztywno ustawiać prędkość łącza dla konretnych podsieci

 

pozdrawiam

Edytowane przez marluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej to oblecieć na linuxie... bardzo elastyczny sposób konfiguracji firewalla, routingu itp, a do tego możliwość rozbudowy, na 40 kompów wystarczy każde pII i 64ramu, dysk nawe 1GB obleci... no chyba że zapragniesz proxy... wtedy conajmniej 256ramu i dysk szybki i pojemny conajmniej 6GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej to oblecieć na linuxie... bardzo elastyczny sposób konfiguracji firewalla, routingu itp, a do tego możliwość rozbudowy, na 40 kompów wystarczy każde pII i 64ramu, dysk nawe 1GB obleci... no chyba że zapragniesz proxy... wtedy conajmniej 256ramu i dysk szybki i pojemny conajmniej 6GB ;)

1717928[/snapback]

no tak wiem.. do tego trzeba jakiegoś admina, który by to skonfigurował. Wolałbym zapłacić za router i mieć spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć tylko proste ukrywanie - poszukaj o budowaniu podsieci dzięki masce sieciowej i do tego najprostszy router :P. A jeśli chcesz mieć dobrze zabezpieczone podsieci, to poszukaj routera/switcha z obsługą VLAN (tudzież z zarządzaniem ruchem na portach Ethernet). Ostatnio przeglądałem instrukcję do najnowszego Asmaxa na Wi-Fi - za niewiele ponad 300 ma całą kupę bajerów, w tym VLAN ... ale to Wi-Fi :P

 

PS - Właśnie się kapnąłem, że mój stary ASmax704n+ też obsługuje VPN ... :)

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...