Skocz do zawartości
Piotrux

Abit An8 Ultra Vs. Asus A8n-e

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem możliwość "pobawić się" obiema płytami w moim kompie, więc piszę spostrzeżenia jak zawsze dla potomnych, w kompie został Abit - niestety.... o tym dlaczego niestety poniżej

 

ASUS A8N-E płyta prawie idealna... dlaczego

+ Cena bardzo atrakcyjna

+ rozmieszczenie elementów bardzo przemyślane PCi-E wysoko (na samej górze) poniżej dużo miejsca można zakładać na grafikę najwymyślniejsze wentyle i chłodzenie nie tracąc PCi tylko PCI-E 1x - nie używa się. IDE i FDD jak i wewnętrzne USB i SATA dobrze rozmieszczone nie przeszkadza innym podzespołom.

+ Dobra obsługa Cool’n’Quiet™ - wentylator procesora kręci się z prędkością 1400-1500 obrotów cicho i chłodno

+ obsługa nTune Monitor

+ przejrzysty BIOS – prosty i konkretny

 

- Chłodzenie chipsetu oryginalnie 9500obr nie do przyjęcia dla normalnego, lubiącego ciszę człowieka a to takich ludzi należę :). Po zmianie na chłodzenie Zalman ZM-NB47J pasywne temperatura chipsetu osiąga niebotyczne wartości nie podam jakie bo nie miałem czym mierzyć ale jajka można smażyć (nie można się dotknąć) – i to jest najpoważniejsza wada

 

Abit AN8 Ultra płyta zwykła i bez pomysłu... dlaczego

+ Chłodzenie pasywne z rurką ciepła sprawuje się znakomicie mostek ma znośną temperaturę

+ FireWire

 

- brak LPT, COM – duża wada Abit mógł dodać LPT i COMa na karcie jak dźwięk, lub na śledziu i po sprawie

- Rozmieszczenie elementów. PCI-E zaraz nad PCI jak założymy np. Zamlana lub Pentagrama na grafikę żegnaj PCI i zostają 2 plus słabo chłodzona grafa (blisko karata na PCI), USB wewnętrzne blisko PCI-E, jak mamy np. 7800 lub podobną długą karta graficzną skutecznie zasłonięte trzeba się starać aby podłączyć, FDD w niebotycznym miejscy (jak dorwę tego Chinola co to wymyślił uduszę własnoręcznie :) ) pod PCI, jak ktoś ma FDD na górze jak ja, trzeba mieć około 50-60cm przewódu paranoja nic tylko wyrzucić FDD, niedopuszczalne u tak dobrego producenta

- diody jest ich na płycie chyba 5 lub 6 nie licząc wyświetlacza który się świeci 24/24 czy komputer włączony czy wyłączony !!! :mad: w nocy mamy „burdel na kółkach” (czerwono w pokoju), pytanie po co to komu?

- nie potrafię zejść poniżej 2400 obrotów wentylatora procesora mimo obsługi Cool’n’Quiet™

- brak obsługi nTune Monitor

 

 

No to na tyle

Od razu mówię nie bawiłem się podkręcaniem, tylko na ASUSIE na ustawieniach oryginalnych podkręciłem 3500+ Venice do częstotliwości FSB 250 MHz HTT oryginał Auto.

W opisie chodziło mi o pokazanie plusów i minusów płyt dla normalnego użytkownika, któremu zależy na ciszy i stabilności. Aha co do stabilności obie płyt były i są jak skała stabilne (ASUS mimo temperatury chipsetu osiągającej temperaturę topnienia aluminium :) chodził stabilnie)

 

ASUS wyróżnienie Piotrux hehe :lol:

 

PS.

Dlaczego został Abit... chładzenie i tylko dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie chwile nad asusem (nie pamietam dokladnie jakim ale ale mial SLI i kosztowal 550zl)

ale potem poczytalem o niej i cos tam pisali ze asusom sie czasem biosy wysypuja itp...wzialem abita..ze wzgledu na

1) OC

2) pasif

3) diodki :D

 

Piotrux i nie przesadzaj co do tych diodek

po pierwsze jak komp jest wylaczony to wogole mocno nic nie swieci (mam otwarta buda i nie swieci mi po pokoju)

jak jest wlaczony to owszem..jest czerwono..ale dla mnie to plus...jak ktos bawi sie w wyglad to taka plyta + Thermaltake Beetle = zajebiste efekty ;)

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przewagą Asusa jest posiadanie starych ale czasem jeszcze potrzebnych portów których nie ma Abit - reszta jest juz po stronie Abita - cisza - wydajność - O/C co do ergonomii mozna się przyczepić - ale raz załadowany tam sprzęt juz sobie siedzi wiec nie jest to kłopot "stały".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...