Skocz do zawartości
Orion66

Chieftec 360w - Zaczął Piszczeć Po Zmianie Grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mój zasilacz to Chieftec 360W - ma około 1,5 roku.

 

Do tej pory miałem 9800 PRO. Dziś zmieniłem na GF 6800 Galaxy.

Przy grach 3D (FEAR) czy przy 3D Markach zasilacz wydaje z siebie piski.

Nie wiem co jest grane. Czy to oznacza że zaczyna padać? Czy nowa karta jest na tyle prądożerna że "zabija" zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo ale mój piszczy jak jest zimny i jak jest bez obciążenia no i jak gram to też ;) dlatego znalazłem już jelenia na niego i sprzedaje te zwłoki bo jest już po kilku reanimacjach i brakuje mu dość dużo podzespołów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no zmień sobie na tagana 420Wat i będziesz napewno zadowolony mnie niestety niestać i musze kupić coś z chiefteców :huh:

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=68300499

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepje sprawdź dokładnie czy to zasilacz, bo bardziej prawdopodobne jest, że to piszczy karta.

1726891[/snapback]

Raczej nie karta. A zdażyła ci się piszcząca karta??

I jeszcze jedno. Zasilacz (najprawdopodobniej on) piszczy gdy używam rolek myszy (góra/dół) w Outlooku i Operze. Nie wiem jak to wyjaśnić!!!!??????

Edytowane przez Orion66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie karta. A zdażyła ci się piszcząca karta??

I jeszcze jedno. Zasilacz (najprawdopodobniej on) piszczy gdy używam rolek myszy (góra/dół) w Outlooku i Operze. Nie wiem jak to wyjaśnić!!!!??????

1729767[/snapback]

No i proszę bardzo :) Dokładnie z takimi objawami spotkałem się już kilkukrotnie - i rzeczywiście przyczyny mogą być trzy: zasilacz, karta graficzna lub płyta główna - z drugiej strony nie masz się co przejmować, bo jak widzisz podobne objawy występują bardzo często - spotkałem się już także kilkukrotnie z "syczeniem" podczas 3dmarka - jak zwykle za te odgłosy odpowiedzialne są cewki - zdarza się to nawet w nowiutkich komputerach.

 

Jeśli syczenie lub piszczenie jest na prawdę dokuczliwe spróbuj zlokalizować z którego urządzenia dochodzi - ja choć na słuch nie narzekam, zawsze miałem problem z dokładnym ustaleniem skąd dochodzą te dzwięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę bardzo :) Dokładnie z takimi objawami spotkałem się już kilkukrotnie - i rzeczywiście przyczyny mogą być trzy: zasilacz, karta graficzna lub płyta główna - z drugiej strony nie masz się co przejmować, bo jak widzisz podobne objawy występują bardzo często - spotkałem się już także kilkukrotnie z "syczeniem" podczas 3dmarka - jak zwykle za te odgłosy odpowiedzialne są cewki - zdarza się to nawet w nowiutkich komputerach.

 

Jeśli syczenie lub piszczenie jest na prawdę dokuczliwe spróbuj zlokalizować z którego urządzenia dochodzi - ja choć na słuch nie narzekam, zawsze miałem problem z dokładnym ustaleniem skąd dochodzą te dzwięki :)

1731971[/snapback]

 

 

Sprawa ma się tak.

Dziś wpadł do mnie brat z zasilaczem. Podłączyliśmy go i syczenie w grach umilkło.

A więc zasiłka do wymianki.

Ale zostaje inna NAJDZIWNIEJSZA sprawa. Niezależnie od zasilacza podczas gdy scroluje myszą obraz (np w Outlooku) coś skrzeczy. Stawiamy z bratem na RAM. Ale czy to możliwe????

 

Wracają do zasilacza. Co polecacie:

 

Panowie w grę wchodzi albo Chieftec albo Huntkey.

 

Jeśli chodzi o Chiefteca to myślę tylko i wyłącznie o tym modelu:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69355615

 

Lub ten Huntkey

http://www.4max.pl/default.asp?g=113&gg=38&produkt=1688

 

Pytanie brzmi. Który jest BARDZIEJ CICHY i który LEPIEJ TRZYMA NAPIĘCIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się okazało!

 

Kupiłem nowego CHIEFTECA i ........ znowu syczy!!!!!!! Ludzie! Co się dzieje!? Tymaczsem zasilacz mojego brata MODECOM nie syczy! Był u mnie i testowaliśmy go!? Co się dzieje?!  :mur:

1736771[/snapback]

mam szifteka 360 i u mnie na 100% piszczy 6800 a nie zasilacz ATX (swoją drogą zasliacz piszczał jak był nowy pozniej ucichł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!!!

 

Wina karty! Poszedłem z kartą do brata - jest TO SAMO!

Dziś reklamowałem kartę. Mało tego. Wziąłem drugą - identyczną - GALAXY! Jest ot SAMO!!!

Jutro wymieniam kartę na Leadteka 6800. Powinienem mieć już spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!!!

 

Wina karty! Poszedłem z kartą do brata - jest TO SAMO!

Dziś reklamowałem kartę. Mało tego. Wziąłem drugą - identyczną - GALAXY! Jest ot SAMO!!!

Jutro wymieniam kartę na Leadteka 6800. Powinienem mieć już spokój.

1739108[/snapback]

He he, od razu mówiłem, że to wina karty B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...