Skocz do zawartości
ivan06

3x512 Ram - Komputer Sie Nie Włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 2x512MB CL2.5 pamieci RAM Twinmosa , wszystko dziala ok, ostatnio dokupilem 512 ram Twinmosa na tych samych kosciach itp. aby miec 3x512MB. Podlaczam do plyty głownej wlaczam kompa i ... komp sie niby wlaczyl tzn. zasilacz dziala wiatraki sie kreca , cooler od procka kreci sie ale monitor nic na ekranie nie wyswietla i tak caly czas wyciagam te 512 MB Ram i komp wlaczas ie noramlnie, laduje sie system itp. Nie wiem co jest nie tak , moze cos trzeba w biosie przestawic?? Bardzo prosze o pomoc, myslem ze nie bedzie problem jak dorzuce kolejna kosc RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wrcilem do konfiguracj 2x512 komp sie wlacza normalnie tylko teraz wyskakuje komunikat Fan Speed error (cos w tym stylu) i pisze aby wlaczyc F1 aby kontynuowac, ale przecie cooler od kompa kreci sie i nie wiem czemui wyskakuje mi ten komunikat zaraz po starcie systemu, zdenerwowalem sie i w biosie w opcji CPU FAN SPEEDS zmienilem na IGNORUJ czy to jest bezpieczne takie ustawienie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezpieczne, jak masz głośnego kompa (z powodu wiatraka na procu, bo jak stanie to bedzie słychać), lub jak nie grzebierz często w kompie i nie ma się jak coś odczepić...

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na płycie asusa a8v deluxe wyrażnie jest zaznaczone w instrukcji ,że płyta nie obsługuje 3x512mb.W twojej instrukcji do płyty głównej,też musi to być wyrażnie określone.Pozostaje tylko dokupienie jednej kości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na płycie asusa a8v deluxe wyrażnie jest zaznaczone w instrukcji ,że płyta nie obsługuje 3x512mb.W twojej instrukcji do płyty głównej,też musi to być wyrażnie określone.Pozostaje tylko dokupienie jednej kości pamięci.

1726579[/snapback]

ok wielkie dzieki za potwierdzenie moich przypuszczen, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...