Skocz do zawartości
Flea

Serwer Czy Router ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy upieram sie z swoim Włascicielem sieci nad wybiorem Routera zamiast serwera. Własciciel sieci chce zostać przy serwerze który ledwo chodzi co chwile sie zawiesza. Sewer który pracuje w sieci nadaje użytkownikom numery IP i nakłada limity.Wydaje mi sie ze router w tym przypadku byłby lepszym rozwiązaniem. Sieć składa sie z 80 użytkowników na łączu 2.3Mbity. Napiszcie mi czy router udzwignie ciezar 80 userów i który model będzie odpowiedni dla takiej sieci

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo administratuje tym serverem i jest na nim linux, i sie wiesza, nie wiesz w jaki sposób linux sie wiesza?

Tak się składa, że nie wiem w jaki sposób Linux się wiesza, bo u mnie nigdy jeszcze sie nie zawiesił. Na pewno dobrze go skonfigurowałeś ? Jakie distro ?

 

BTW - W temacie jest 'Serwer czy Router' więc ja skłaniam się ku serwerowi i pytam o serwer. Nie bulwersuj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fedora jest zainstalowana ale probowalem tez inne slackware i debian, po prostu po czasie server nie wydala i nie chce mi sie instalowac linuxa co jakis czas i net chodzi dosyc wolno dlatego zastanawiam sie nad lepszym routerem. Server jest naprawde dobrze skonfigurowany do tych potrzeb co są, ale nie wiem czy on sie nadal oplaca. czeste awarie sprzętu i wogóle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku powiedz mi CO CI sie psuje ?

 

Jeśli internet 'idzie' przez RJ45, to wtedy nie ma szans, żeby coś nie działało. Na moje oko, to coś zepsułeś w konfiguracji systemu, albo zrobiłeś to źle.

po prostu po czasie server nie wydala i nie chce mi sie instalowac linuxa co jakis czas i net chodzi dosyc wolno

Możesz napisać coś więcej? Jak to 'serwer nie wydala'? Skąd o tym wiesz? Gubisz pakiety? Masz duże pingi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy upieram sie z swoim Włascicielem sieci nad wybiorem Routera zamiast serwera. Własciciel sieci chce zostać przy serwerze który ledwo chodzi co chwile sie zawiesza. Sewer który pracuje w sieci nadaje użytkownikom numery IP i nakłada limity.Wydaje mi sie ze router w tym przypadku byłby lepszym rozwiązaniem. Sieć składa sie z 80 użytkowników na łączu 2.3Mbity. Napiszcie mi czy router udzwignie ciezar 80 userów i który model będzie odpowiedni dla takiej sieci

 

Pozdrawiam.

1729846[/snapback]

Jak chcesz kupić router który będzie limitował ruch dla 80 użytkowników to albo sprzedaj samochód albo zastaw mieszkanie ;)

 

Masz zapewne zchrzanioną konfigurację na serwerze. A jeżeli fizycznie nie wydala to dołóż pamięci/zmień proca i tyle. Też uważam że serwer jest elastyczniejszym i przy okazji tańszym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...