Skocz do zawartości
meehoo

[recenzja] Hp Nx8220 Ek089es

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

planuje kupic lapka za ok 3500 po dosc duzej selekcji w sumie mam dwa typy nx8220 i asus a6r-b002 caly czas bylem raczej za hp dopoki nie zobaczylem tego modelu w MM co mnie przestraszylo :

- w rogach przedewszystkim gornych klawiatura w ogole nie przymocowana ugina sie , pyka ,a za jednym wcisnietym klawiszem ida jego sasiedzi w dol

- czesc miedzy klawiatura a zawiasami trzymajacymi matryce byla strasznie nie rowno wykona - widac to bylo pod swiatlo lekkie wygiecia cos jakby ktos go przegrzal i material sie odksztalcil

- matryca trzyma sie na 2 malych zawiasach i cala latala jak lekko ruszylem jej gorna krawedz ( nx6110 mial podobne zawiasy ale tam bylo duzo lepiej )

 

i w tej chwili nie wiem czy to byl jakis zrypany egzemplarz w sklepie tylko dla idiotow ??

 

a co do asusa , firma chyba nie ma duzego doswiadczenia w produkowaniu lapkow ale co do jakosci wykonania to jak dla mnie rewelacja tylko trochu duzy w porownaniu do hp :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w tej chwili nie wiem czy to byl jakis zrypany egzemplarz w sklepie tylko dla idiotow ??

Raczej tak ;) Sam mam nx8220 i jestem z niego zadowolony. Jedyne co sie potwierdza to fakt z mocowaniem matrycy. Zawiasy sa solidne, ale gdy dotknie sie matrycy to jej zakres ruchu wynosi tak. w granicach 0.5 cm (przynajmniej u mnie). Jednak i tak nie zamienilbym HP na Asusa. Osobiscie Asusy dla mnie nie wygladaja, albo wygladaja jak przez okno, a w dodatku ich wielkosc... Nx 8220 to na prawde dobrze wykonany notebook. Jedyne minusy to: slabe mocowanie matrycy, slaby czujnik swiatla otaczajacego i ewentualnie gniazda usb po prawej stronie (kwestia umieszczenia). Osobiscie polecam, kup i sie nie zastanawiaj zbytnio... nie pozalujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a mi się zaczął sypać :?

Nie no żartuję :D

Może nie sypać, ale ostatnio jak kładę na lapku dłonie aby coś napisać, to "pyka" mi plastik obok prawego zatrzasku od zamykania matrycy.

Niby nic ale trochę wkurza :D

Wiem wiem czepiam się :-P

Ale co do uginania się klawiszy to nic takiego nie uświadczyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też w okolicy prawego zaczepu plastik nieco skrzypi/puka i jest to dość denerwujące :-|

Natomiast klawiatura nie ugina się - ale może się tak dziać jeżeli takie małe zatrzaski umieszczone pomiędzy klawiszami F4 - F5 itd są odblokowane.

 

 

............

Moje wczesniejsze pytanie odnosnie wifi odwoluje, bo juz wszystko dziala :) Po prostu przeinstalowalem windoze i jest ok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotie i rzeczowe pytanie decyduje sie na nx8220 model EK089ES (Cel360 1.4, 40GB(5400), 256MB, X600, DOS), z waszych postow wynika ze grafika wypada fajnie wydajnosciowo, ale jak jest z wydajnoscia calego laptopa (windows, jak wypada ten Cel360 1.4 np. PCMark04?)

 

w karen.pl za ww. model chca 3850zl + dokupilbym 512MB (HP za 330, a moze jakis inna tansza lepiej kupic? moze Kingstona?) = w sumie daje to 4166, natomiast zastanawiam sie nad modelem nx8220 PY398ES (PM730 1.6, 512MB, 60GB, BT, XPHome), w Vobisie jest za 4799zl, wiec drozej 600zl (liczac we wczesniejszym kostke 512MB z HP za 330)

 

pytanie: warto doplacic ta kase i miec juz na pokladzie Pentium i wiekszy hdd(w tym drozszym jest tez 5400?)? jak wydajnosciowo klasuje sie taki laptop w porownaniu z Cel360? bije go bardzo mocno? czy nie warto zawracac sobie nim glowe?(pierwotne zalozenie to byl laptop max do 4000zl)

 

podajcie jesli macie jakies wyniki z PCmark albo innych(wydajnosc graficzna w obu jest na takim sam poziomie, jak wynika z postow wyzej)

 

dzieki za jakiekolwiek info,

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

User2000, nie musisz kupować tego modelu w Karen.pl za 3850 zł ;) Możesz kupić np w Digicomp.pl (link) za 3540 (generalnie za zaoszczedzone pieniędze możesz dokupić kość pamięci 1Gb ;) ), jeśli jesteś z Warszawy możesz go bez problemu odebrać osobiście. Firmę mogę polecić.

 

Co do testów to postaram się je przeprowadzić i podać wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 4100 :blink: brak słów.

 

Zawsze możesz zamówić przez internet (kurier za pobraniem). Ja tak zrobiłem w Digicomp ale jako że jestem z Warszawy to pojechałem odebrać osobiście aby nie tracić czasu. Zdjęcia nie oddają prawdziwego wyglądu notebooka ( w szczególności wykonania) dlatego wcześniej pojechałem do MediaMarkt aby wszystkie pomacać (notebooki) :lol2:

 

Porównanie cen

 

W PCMark04 ogólny wynik to ~2900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche bieda ;) zwlaszcza ze chce kupic wersje z Sonoma (PY538ES) i za 5000 mozna by wiecej wymagac

jednak z drugiej strony ciezko bedzie znalezc mi innego laptopa z 15,4" z podobnym wygladem i komfortem pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle o takim lapku (nx8220) i chciałbym go kupić jak najtaniej, a ma służyć głównie do gier, programów graficznych no i do przeglądania neta:)

 

chciałbym wiedzieć czy właśnie do takich celów ten laptop sie nadaje czy raczej szukać jakiegoś z lepszą grafą:P

 

do tego zastanawiam sie nad prockiem - czy wydoli przy najnowszych grach:)

 

nie ma mowy o jakimkolwiek przycinaniu sie czy lagach albo wygaszaniu systemu:)

 

napiszcie co o nim myślicie pod kątem wymagających gier i jakieś źródła albo hurtownie gdzie można go dostać po normalnej cenie (do 3500zł a najlepiej do 3400:] ) a nie głupie sklepy w stylu vobis gdzie wszystko jest droższe o kilka 100ów:)

 

aha i jeszcze prośiłbym o jakieś zestawienie kart graf. do laptopów:)

 

z góry thx:)

 

pozdrawiam Vawi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledze na kilku forach wątek o laptopach od wczoraj ( w sumie 10 godzin nontop)

Na początkuprawie zdecydowałem sie na F-S A1650G - ale w zasadzie po przejrzeniu tego wątku odpadł ( mocny procek ale karta graficzna porazka ). Teraz rozwazam tylko Acera 3023 i H-P 8220. Za Acerem przemawia - moc obliczeniowa, grafika, no ale co tzw. ergonimi pracy- czyli wykonanie, serwis - totalny ostrzal na forum - to zniecheca.

Przeraza mnie troche maly dysk w H-P, oraz obecna cena ktora nie jest juz tak atrakcyjna- mowie o sklepach typu Karen i Vobis bo tylko takie sa w moim miescie. Sam nie wiem na razie co wybrac i mysle ze na forum jest jeszcze kilka osob ktore wahaja sie miedzy tymi wlasnie 2 modelami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vawi,

jak chcesz lapka do grania to lepiej znajdź coś z radeonem x700, a hierarchie kart masz choćby tu: ranking 3dmark01

 

Jak byś się nawet na hp nx8220 zdecydowal, to żeby pograc musisz i tak wydać dodatkową kasę na ram bo standardowo jest 256.

Matryca też nie jest jakaś super, więc do grafiki też tak średnio ten sprzęt sie nadaje.

 

Porównanie cen dał juz Pugi parę postów wcześniej.

 

..........

 

Tomisek,

napisz do czego potrzebujesz lapka to wtedy można coś podpowiedzieć.

 

Z serwisem hp nie miałem jeszcze doczynienia i mam nadzieje, że nie będę musiał go odwiedzać :D

A samo wykonanie lapka jest ogólnie solidne :) poza skrzypiącym plastikiem po prawej stronie kolo touchpada :-|

Po za tym nie jest to super cichy sprzęt - generalnie wiatrak chodzi cały czas (w końcu to celeron), ale przy biosie F.0F nie jest az tak głośno (może jednak przeszkadzać w idealnie cichym pomieszczeniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu się zdecydowałem :) Dzisiaj go zamawiam Utargowałem z gościem 3700 troche sporawo ale najtaniej u mnie ;/

Odrazu zamawiam dodatkowo 512 ramu :) Jutro juz bede go mial i podziele sie wrazeniami...

A co wydajnoście karty graficznej to osiąga ona jakieś 11000 a x700 14000. Jezeli komus zalezy na wydajnosci i nie przejmuje sie tym ze bateria pada po godzinie niech kupuje Acera 3023WLMi za 3600 można go juz kupic :) Pozdrawiam

 

Ps: Dobra recka tego lapka jest na Benchmark.pl opisane jest na czym oszczędzał producent a na czym nie:) <matryca> ;/

Edytowane przez Jacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ila lam podsiwtlajacych matryce ma 8220 czy jest tylko jadna czy tez sa dwie ????

 

Jak swieci wasza matryca bo ja mam ciegle wrazenie ze jest jakas niezbyt wyrazna szczegumie u gory mocno ciemna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacho ja w wakacje prawdopodobnie wybywam do Stanów także nie wiem czy się nię pozbędę swojego sprzętu szybciej niż zakładałem :)

Może sobie jakiegoś Della przywiozę... :rolleyes:

 

A poza tym nie wiem czy miałbym potrzebę zmieniania w tym HPku procka - wydajnościowo mi wystarczy, na baterii też nieźle trzyma, także hmmm... Jedynie ten wiatraczek trochę wkurza :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Civilizacja dziala wysmienicie, Rozdzielczosc 1280x800 duza plynnosc, przy tych najwiekszych mapach bardzo dlugo sie wgrywa (mam 512MB DDR2) wiec mysle ze trzeba miec z 1g ramu zeby chodzilo plynniej.

 

 

Co do wydajnosci laptopa warto miec z 1gb ramu do nowszych gier, inaczej na 512 efekt dogrywania jest uciazliwy (tylko z poczatku!).

 

COD2 na max detalach 800x600 chodzi choc sa miejsca gdzie zarywa i sie dogrywa (robisz kilka efektow na medium i chodzi ok)

NFSMW - dziala rewelacyjnie (ale lepiej z 1gb RAMu!)

Counter Strike - Sources - Dziala rewelacyjnie :) Detale swiata na medium i modele graczy medium - szybko sie dogrywa - jezeli na HIGH dogrywa sie znaczeni dluzej, ale chodzi plynnie nie zarywa (raczej dogrywa - problem ramu)

 

stare gry plynnosc na max detalch. Podobno mozna grac na nim w DOOM3 ale nie testowalem.

 

Laptop rewelacyjny jak za ta cene i polecam. Szyna 128bit, pamieci dzialaja w DUAL'u, Grafika dziala na 400mhz prcek/ 540pamieci. WYdajnosc naprawde wysoka jak na laptopa w tej cenie. W Przyszlosci procesory beda tansze wiec Celerona mozna wymienic na mocnego Pentiuma M :) Karte graficzna rowniez mozna wymienic... ale nie ma takich w sprzedazy... jednak od czego sa komisy itp sklepy. Mysle ze w przyszlosci nie bedzie problemu z wymiana grafiki w wersji MOBILE :)

 

Co do tego wiatraczka to racja dziala w sumie non stop bo laptop sie nagrzewa, Procesor tem ok 46-48C. W sumie mocno go nie slychac i niektorzy nieco wyolbrzmiaja ten mankament. Nie jest tak zle jak co niektorzy na internecie o tym pisza!

 

Laptop naprawde super. Inne podzespoly tego kompa dzialaja takze ok i nie ma co do nich zarzutu, Matryca ma male konty widzenia ale jest wystarczajaca i w pelni sie sprawdza.

 

Jak ktos ma jeszcze jakies pytania w tej sprawie to misiek2k@o2.pl

Sam mialem dylemat przy zakupie laptopa tak wiec wiem jak to jest, chetnie pomoge z infosami o nx8220.

test tego laptopa mozna znalez takze na stronie benchmark.pl porownac z innymi w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że bateria doładowuje mi się już przy 93% i jakoś tak ta wartość nie odpowiednia się wydaje :unsure: Napiszcie jak jest u Was. Bo mnie zastanawia czy przypadkiem nie mam źle sformatowanej baterii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...