Skocz do zawartości
mrDark

Zakłócenia W Obrazie Tunera Tv

Rekomendowane odpowiedzi

W obrazie mojego tunera TV są zawsze widoczne zakócenia (pionowe pasy złożone ze skośnych kresek):

 

Dołączona grafika

 

Te zakłócenia są na każdym obrazie:

- z anteny naziemnej

- ze złącze S-Video

- ze złącza composite

 

Co je może powodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zakłócenia może wprowadzać wiele rzeczy :) np. dysk. A z tym wzmacniaczem ciekawy pomysł za ile go kupiłeś.

1731552[/snapback]

Wzmacniacz tu nie pomoże, bo zakłócenia są też na obrazie ze źródła zwewnętrznego. Załączony obrazek przedstawia obraz z cyfrowego tunera sat podłączonego przez złacze s-video.

 

Dysk nie powoduje zakłóceń, bo po jego odłączeniu nic się nie zmienia. Podobnie jest pod odłączeniu CDRW. Również wymiana zasilacza nic nie dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie wzmacniacz pomoze TYLKO w przypadku winy ze strony sygnalu.

w takim razie moze masz karte tv zrypana ? - ja mam dokladnie ta sama co Ty i po podlaczeniu wzmacniacza jest pieknie.

 

misiek - wzmacniacz za ok. 45zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to pewnie są zakłócenia EMI. Też je miałem. Wymiana płyty głównej na taką z opcjami spread spectrum (w biosie) załatwiła sprawę.

1732077[/snapback]

Mam w biosie opcje:

FSB Spread Spectrum

AGP Spread Spectrum

 

Problem w tym, że są nieaktywne (nie mogę zmienić domyślnej wartości DISABLED).

Nie wiem, czy to wina modyfiokowanego biosu, czy poprostu płyta tego nie obsługuje (tylko po co umieszczali by te opcje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem na swojej avermedia.. jednak i w biosie sie bawilem, i sterowniki zmeinialem.. i to samo.... olalem to i ogladalm tak bo nie mam uz cierpliwosci tego robic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny problem na swojej avermedia.. jednak i w biosie sie bawilem, i sterowniki zmeinialem.. i to samo.... olalem to i ogladalm tak bo nie mam uz cierpliwosci tego robic :)

1734016[/snapback]

A masz w biosie tę opcje - Spread Spectrum?

 

Ja też tak oglądam i często te zakłócenia są mniej widoczne niż na załączonym obrazku, ale gdyby dało się ich uniknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wzmacniacz sygnału :>? Spread spectrum często przy oc się wyłącza tak jest u mnie [; tzn nie aktywane ale działa jako enabled jak przed oc je włącze. Pozdr

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem PCI, zmieniałem timmingi... i bez rezultatu. Kartę testowałem pod XP i pod Linuxem (GeeXboX).

Dzisiaj nawet wyeliminowałem uszkodzenie karty - pożyczyłem inną (taki sam model) i było dokładnie to samo.

 

Cóż... pozostaje się z tym pogodzić :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...