Skocz do zawartości
mur.doc

Wifi + Lan + Neo = Need Help ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do rozwiązania małą łamigłówkę :)

 

Mam w domu 2 kompy połączone w sieć (jakiś najtańszy switch). Do jednego z kompów podłączona jest neostrada (modem Sagem Fast 800 na usb). Oba kompy na Windows XP, więc wystarczyło udostępnić połączenie i internet spokojnie hula na obu kompach.

Wszystko fajnie i pięknie, ale 2 dni temu nabyłem notebooka z kartą WiFi. Podłączenie go do sieci kablem RJ mija się z celem, nie chce też przerabiać całej sieci na bezprzewodową (gorszy transfer, poza tym musiałbym 2 radiowe sieciówki kupować, a one troche kosztują).

 

Stąd moje pytanie: Jeśli kupie jakiegoś prostego Access Pointa (bez routera, switcha, etc), to czy po podłączeniu go kabelkiem RJ do switcha będzie działał internet na laptopie? Czy udostępnianie połączenia w winowsie działa normalnie też w sieci bezprzewodowej? Jeśli tak to czy konfiguracja tego jest bardzo skomplikowana? (czy może wystarczy ustawić AP w tryp "AP" i w laptopie odpalić konfiguratora sieci?)

 

Nie chce kupować Access Pointa z routerem z kilku powodów. Po pierwsze jest droższy. Po drugie mając neostradę podłączoną bezpośrednio do swojego kompa nie musze się bawić w forwardowanie portów itd. Po trzecie nie czuje się specjalnie przywiązany do neostrady i nie chce kupować AP+router+modem neo, bo być może za rok przerzuce się na innego providera.

 

Z góry dzięki za pomoc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki. Sam się pobawie z konfiguracją, jeśli nie ruszy to przyjde do was z płaczem ;)

 

btw, czy moglibyście polecić jakiś Access Point? Bez modemu, bez routera, z 1 wejściem RJ. Głównie zależy mi na cenie. Będzie pracował w domu 60m^2, jedno piętro, max 1 ściana po drodze, więc nawet słabsze modele powinny sobie poradzić bez większych problemów. Modele PLANET są chyba najtańsze, ale czy to nie jest jakiś badziew? Dajcie parę propozycji plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...