Skocz do zawartości
Dipol

Czy Warto Kupić Dysk 2,5" Zewnętrzny Pod Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się własnie nad kupieniem takiego dysku twardego : HDD CAVIAR 40GB 2.5" WDXML400UETE 5400 2MB ZEW. Tylko teraz rodzi się kilka pytań, jaki będzie na nim transfer w przypadku komputera z portem usb2.0 i jaki w przypadku czegoś starszego z usb 1.0 ... Ma ktoś może podobny dysk i móglby się wypowiedzieć o transferze i ogólnie wygodzie użytkowania?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem prze chwilke taki dysk w domu,ale wtedy moja plyta glowna miala tylko USB 1.Podziel sie wrazeniami - tragedia.Kopiowania 800-1000kb/s ,wielsza ilosc danych to po prostu niemozliwosc,a ja kopiowalem tylko troche mp3. Zwroc uwage ze taki dysk ma zewnetrzny zasilacz ktory jest duzy i ciezki.Do usb1 zdecydowanie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- zasilacza raczej nie ma bo to dysk 2.5 - jedynie moze byc kabel USB z 2 wtyczka do "podkradania" pradu z 2 gniazda USB

- co do kopiowania duzego pliku okolo 1.5 GB to na USB2.0 idzie jakos w okolicy 3min a na USB1.1 okolo 20-22 min (dane szacunkowe :P uzyskane na Samsungu MP0402H 40 GB w obudowie ME-930U2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem prze chwilke taki dysk w domu,ale wtedy moja plyta glowna miala tylko USB 1.Podziel sie wrazeniami - tragedia.Kopiowania 800-1000kb/s ,wielsza ilosc danych to po prostu niemozliwosc,a ja kopiowalem tylko troche mp3. Zwroc uwage ze taki dysk ma zewnetrzny zasilacz ktory jest duzy i ciezki.Do usb1 zdecydowanie odradzam.

Te 800-1000 kb/s to granica przepustowocji USB 1.1. Na tej magistrali nawet najszybszy Raptor wiecej nie wycisnie.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...