Skocz do zawartości
RaF

czemu ram chodzi pod win 98 spoko a pod XP sie wywala

Rekomendowane odpowiedzi

czemu jak wlaozylem nowe kostki (8ns) do kompa i odpalilem win98 to wszystko ok

a jak odpalam XP to sie w momencie wlanczania interfejsu grawicznego komp restartuje ???

 

dzieje sie tak tezwtedy siedza tylko nowe pamieci

 

aa i mokp jest nie podkrecony czyli 133MHz i 3 cylke a nowe kostki to 128Mb 133MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyny i najbardziej denerwujacy blad winXP.

Jest przewrazliwiony na nowe czesci luba nawet na stare ale czesto zmieniane. Spowodowane jest to tym, ze winXP przy instalacji wysyla do Billa info o twoim kompie. Numerek taki sklada sie z oznaczen Twoich podzespolow. I jak cos zmienisz to mu sie podupi i mysli ze korzysta z niego pirat. Mialem tak samo z MoBo, z pamieciami i karta graficzna. W przypadku tej ostatniej to tylko 3x wyciagnalem ja (nie pamietam juz w jakim celu :P ) i mialem to samo.

Lek - reinstalka winXP po formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyny i najbardziej denerwujacy blad winXP. 

Jest przewrazliwiony na nowe czesci luba nawet na stare ale czesto zmieniane. Spowodowane jest to tym, ze winXP przy instalacji wysyla do Billa info o twoim kompie. Numerek taki sklada sie z oznaczen Twoich podzespolow. I jak cos zmienisz to mu sie podupi i mysli ze korzysta z niego pirat. Mialem tak samo z MoBo, z pamieciami i karta graficzna. W przypadku tej ostatniej to tylko 3x wyciagnalem ja (nie pamietam juz w jakim celu :P ) i mialem to samo.

Lek - reinstalka winXP po formacie.

Kaeres : nie do końca masz racje. XP jest przewrażliwiony , to fakt ale nie na punkcie ciągłych zmian przętu tylko na punkcie poprawnej konfiguracji i stabilności hardwaru.

Jako przykład moge podać to ,ze u kolesia win 98 wstaje do i chodzi do fsb 109 (niestety niszczęsny kt133 i nie da sie wiecej) , a XP na 107 Mhz zwis po 40 min pracy , a na 109 to nawet ruszyć nie chce.

Przykład drugi: u mnie na mobo abit be6-II win 98 spoko odpalał sie na niezaistalowanym kontrolerze udma 66 , czego nie dało sie zrobić na XP bo wyskakiwał niebieski ekran z komunikatem ,że mogą wystąpić błędy na dysku i trzeba zainstalować najpierw sterownik. Oczywiście dalej za ch.. nie chciał się uruchomić.

 

Raf : odpuść pamięci , spróbuj np. dać z cl2 na cl3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wynika z prostej przyczyne XP już na samym początku instalacji zapisuje sobie jakie ma urządzenia i od razu je instaluje.a potem kiedy mu się coś po zmienia to nie pasują mu ustawienia które miał wcześniej. ten typ po prostu tak ma i nie potrafi tak jak win98 ewentualnie samemu sobie cos poprzestawiać w ustawieniach, zmień płytę główną to dopiero zobaczysz jakie jaja będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba clopaki nei macie racji poszukalem w google opisy kostek pamieci i okazalo sie ze to PC-100 :(

 

po prostu siadaja na 133 MHz a widocznie WINXP mocniej obciaza system i dlatego nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba clopaki nei macie racji poszukalem w google opisy kostek pamieci i okazalo sie ze to PC-100 :(

 

po prostu siadaja na 133 MHz a widocznie WINXP mocniej obciaza system i dlatego nie idzie

A jednak miałem racje ,że to była wina hardwaru :D :D 8)

Pisałem ,zebyś zmniejszył ustawienia pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ,ze autor tematu ale już nie ma o czym rozmawiać ,bo problem sie rozwiazał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...