Skocz do zawartości
korzec

Asus A6va - Badziew?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc od paru tygodni mam a6va. Cos z nim nie tak i to porzadnie. Wiele programow zacina komputer, nawet power4 gear ! , ati tray tools itp; czasem komp resetuje sie bez powodu , czasem jak jestem na wifi w bibliotece , albo jak cos w domu robie bez neta albo jak nic nie robie , nagle trach. Czy inni użytkownicy maja takie problemy? Niezawodny sposób na zwieszenie kompa to klikniecie w menu glownym ati tray tools "Display">"settings..." tez tak u was jest??

 

pozatym karta wlan mi w trakcie uruchamiania windowsa wiesza system na kilkadziesiat sekund, jak ja DISABLE w menadzeze urzadzen albo biosie to tak sie nie dzieje, ostatnio ukatualnilem bios ale to nic nie zmienilo. wlasciwie to prosze o zdanie innych uzytkownikow a6 szczegolnie a6va no i o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zero problemów,może trafiłeś na wadliwy egzemplarz.Na razie jesteś jedyny na tym forum z problemem odnośnie Asusa.Ja na twoim miejscu już bym był w serwisie.

1737554[/snapback]

no chyba sie przejde tam, ale chce wiedziec czy to na pewno tylko moj komp tak ma, moglibyscie sprawdzic, chocby te ati tray tools, i ten start karty sieciowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w porządeczku. Z kartą sieciową również. Komputer pracuje bardzo stabilnie - system nigdy mi się nie zawiesił czego nie mogę powiedzieć o moim komputerze stacjonarnym...

Jedyna rzecz jaka mnie lekko denerwuje to dość głośna praca nagrywarki podczas wypalania plytek.

 

W związku z tym pytam czy u was też tak jest?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w porządeczku. Z kartą sieciową również. Komputer pracuje bardzo stabilnie - system nigdy mi się nie zawiesił czego nie mogę powiedzieć o moim komputerze stacjonarnym...

Jedyna rzecz jaka mnie lekko denerwuje to dość głośna praca nagrywarki podczas wypalania plytek.

 

W związku z tym pytam czy u was też tak jest?

 

Pozdrawiam

1737665[/snapback]

czyli mialem fuxa, udalo mi sie dostac badziewnego asusa :(((((( po zmianie biosu jest mala roznica, czasme zamiast calkowitego froza, komp po chwili zatrzymania wyswietla bsod i od razu resetuje. lol to nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moja taka sama jak wasza, głośna ale da sie przezyc przeciez najczesniej i tak mam pusty naped co by nie zżeral pradu. gorzej ze mi sie komp wiesza... tylko niby czemu moj tak a wasze nie??? bez sensu, reintalowalem windowsa. Czysty system + drivery ati + ati tray tools tylko mialem i i tak tak samo sie wieszal, odpowiedzcie czy u was sie nie zwiesza w dispal>settings... w ATT ?

 

w tym tygodniu mam isc do serwisu, cholera, tylko co oni mi pomoga, pewnie powiedza ze komp dziala i mam nie uzywac tych programow co go wieszaja :( ?? ale czasem komp wiesza sie i bezs pomocy programow trzecich ... jak ja im to wytlumacze :/ i co oni moga zrobic? kompa mi wymienic chyba nie zechca, , juz sie boje co to bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej napiasłem nic się nie wiesza, laptop działa tak jak powinien działać...

Może spróbuj zainstalować jakiegoś innego windowsa lub zupełnie inny system operacyjny (chocby tylko po to , żeby sprawdzić czy wówczas też bęczie się wieszał).

 

Jeżeli możesz to napisz jak zareagowali panowie z serwisu ASUSa - czy przyjęli sprzęt bez problemów, czy do czegoś się przyczepili itd...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kupowales tego Asusa u nas w Polsce? moze to jakis media-markt?

czy laptop byl z systemem, czy bez? co to za wersja w ogole jest?

robiles upgrade Biosu? hmm... to znalazles jakis nowszy?

skad masz drivery ati? ze strony Asusa? czy moze jakies 'wlasne'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kupowales tego Asusa u nas w Polsce? moze to jakis media-markt?

czy laptop byl z systemem, czy bez? co to za wersja w ogole jest?

robiles upgrade Biosu? hmm... to znalazles jakis nowszy?

skad masz drivery ati? ze strony Asusa? czy moze jakies 'wlasne'?

same pytania a jakas odpowiedz ;p? kupowalem w skklepie specjalizujacym sie w notebookach firmy asus we wroclawiu. bez systemu, update biosu robilem ale to juz dawno po stwierdzeniu nieprawidlowosci i nic to nie zmienilo, sterowniki do ati rozne probowalem na kazdych to samo, asusowe, omegowe , atiowe itp mam szalony pomysl sciagne sobie winxp pl(bo mam eng) i zobacze czy to cos zmieni :oo , mamy z politechniki windowsy za darmo i transfer dobry ;) [edit: JEDNAK SCIAGNALEM 2003SERVER ENTERPRISE ENG) na wifi hehe narazie nie bylem w serwisie jakby co to w czwartek pojsc mam zamiar czy cos

 

edit2: sprawdzalem ramy, bo w skelpie mi od razu montneli, i mam 2 identyczne kosci, tk samo onaklejkowane, firma jakos na P czy cos jaka dostaliscie pamiec w notebooku? moze ta moja jakas lkipna , dziwne ze 2 identyczne kosci chyba czy nie? :)

Edytowane przez korzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moja taka sama jak wasza, głośna ale da sie przezyc przeciez najczesniej i tak mam pusty naped co by nie zżeral pradu. gorzej ze mi sie komp wiesza... tylko niby czemu moj tak a wasze nie??? bez sensu, reintalowalem windowsa. Czysty system + drivery ati + ati tray tools tylko mialem i i tak tak samo sie wieszal, odpowiedzcie czy u was sie nie zwiesza w dispal>settings... w ATT ?

 

w tym tygodniu mam isc do serwisu, cholera, tylko co oni mi pomoga, pewnie powiedza ze komp dziala i mam nie uzywac tych programow co go wieszaja :( ?? ale czasem komp wiesza sie i bezs pomocy programow trzecich ... jak ja im to wytlumacze :/ i co oni moga zrobic? kompa mi wymienic chyba nie zechca, , juz sie boje co to bedzie.

Nie mogą zakazać Ci instalowania programów- szczególnie sterowników do Twojej grafiki!! Jeśli na innych komputerach te sterowniki chodzą, to Ciebie nie nic interesować i na Twoim komputerze też mają chodzić. Jeśli Panowie w serwisie twierdzą inaczej, to niech zrobią coś, żeby komputer był w pełni sprawny i umożliwiał normalną pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac wyjac jedna kostke ramu i zobaczyc, czy cos to zmieni.. moze jedna z nich jest walnieta i zawiesza system...

tylko dziwne jest to ze zawsze w tym samym momencie..

 

wiec moze to jest wina samej kary graficznej i niestety bez serwisu sie nie obejdzie...

nie wiem.... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac wyjac jedna kostke ramu i zobaczyc, czy cos to zmieni.. moze jedna z nich jest walnieta i zawiesza system...

tylko dziwne jest to ze zawsze w tym samym momencie..

 

wiec moze to jest wina samej kary graficznej i niestety bez serwisu sie nie obejdzie...

nie wiem.... ;/

hehe takie eksperymenty robilem raz jedna raz druga plytka, ale to nic nie zmienia ;)

 

instalowalem ten windows 2003 i juz nie trzeba klikac "display" w ati tray tools, wystarczy je uruchomic a ekran natychmiast gasnie i komputer wisi, a potem chkdsk mieli dziesiatki zepsutych plikow, czy li raczej to nie system .... no po prostu badziweny komp....

 

aha

zauwazylem cos dziwnego na win2003:

http://img352.imageshack.us/my.php?image=cpuzx23gf.jpg

 

fsb na 50Mhz sie samo ustawia ;) a w xp :(( nie wiem jak to zrobic (zmienic fsb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...