Skocz do zawartości
Lokmenik

Problem Z: Płyta Msi Kt4v + Amd Athlon 1900+ Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problemik z kompem a mianowicie przy uruchamianiu systemu jak juz wskoczy plansza WIN XP mam zawsze reseta (Knopix z CD sie zawiesza), jak w biosie zmniejsze taktowanie procka z 133MHz na 125MHz wszystko jest ok, nawet w grach (doom 3, far cry).

Temperatura procka (speedfan) wynosi od 55-60 st. C.

Co moze byc tego przyczyną?

Dodam ze cooler jest z miedzianym rdzeniem, pastę sprawdzałem i wymieniłem na srebrną (była biała), zasilacz 350W.

I jeszcze jedno pytanko- jaki największy procek mógłbym do tej płyty wsadzić- i czy warto, bo mam okazje wziąć po okazyjnej cenie asusa a7v600x z prockiem athlon 2600+ xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podnieśc napięcie rdzenia, powinno pomóc, ale nie polecałbym bo i tak masz dość wyskokie temperatury. procek wsadzisz każdy działający z fsb 133mhz, 166 też powinien spokojnie podejść - generalnie każdy procek na socket a :)

 

EDIT: wszystko mi sie pokaszaniło (ciężki dzień:P ) myślałem że kręcisz tego procka, ale widze że nie, to wydaje mi sie że wina leży po stronie temperatur lub zasilacza, jakiej jest firmy ?

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien (bo na chwile obecną jestem w pracy i nie mam mozliwosci sprawdzic) ale jest to chyba zasilacz chieftec'a wiem ze kosztowal 110 zeta ( bo kupilem go po tym jak spalily mi sie dwa codegeny w przeciagu miecha.

 

Co do tej temp. - na forach spotykam sie z podobnymi wartosciami przy athlonach (czyt. żelazkach) :lol: w/g tabeli dla athlona xp (462) max temp. to 90st.c.

 

przy obecnych ustawieniach biosu mam czestotliwosc na 125MHz a całą reszte na auto (mnożnik itp) btw dla tego proca ile wynosi fsb?

wziąłem kalkulator i obliczyłem 1533:133=11.5 <--- tak?

Edytowane przez Lokmenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien (bo na chwile obecną jestem w pracy i nie mam mozliwosci sprawdzic) ale jest to chyba zasilacz chieftec'a wiem ze kosztowal 110 zeta ( bo kupilem go po tym jak spalily mi sie dwa codegeny w przeciagu miecha.

 

Co do tej temp. - na forach spotykam sie z podobnymi wartosciami przy athlonach (czyt. żelazkach)  :lol: w/g tabeli dla athlona xp (462) max temp. to 90st.c.

 

przy obecnych ustawieniach biosu mam czestotliwosc na 125MHz a całą reszte na auto (mnożnik itp) btw dla tego proca ile wynosi fsb?

wziąłem kalkulator i obliczyłem 1533:133=11.5  <--- tak?

1737784[/snapback]

tak, dla tego proca domyślne fsb wynosi 133 mhz. zasiłke masz dobrą, więc raczej nie jej wina. a co to temp to 90* to jest tyle ile max wytrzyma procek, powyżej 90 stopni poleci z niego dymek :) a niestabilny może być już nawet przy 60*. jeszcze moze być inna przyczyna - napuchnięte albo zacieknięte kondensatory w okolicy płyty gł.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...