Skocz do zawartości
baka

Scythe Silent Box Sbx-1000

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu zakupiłem. Trzymam w nim Caviara 80gb ata 8mb cache (traktor). Teraz słysze jedynie opory powietrza na noiseblockerze s2 80mm umieszczonym na tylnej ścianie obudowy. Za niedługo zabieram się za wycinanie kratki za wentylem i puszczeniem go na 10V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem te silent boxy na oba dyski (seagate 200gb), owszem cicho, tyle ze temperatury podskoczyly o 15 stopni :blink: bylo ok 35 teraz jest 50 :mur: kiedy zainstalowalem oba dyski obok siebie temperatura wynosila ok 60st, dobrze ze po chwili sie zorientowalem.

czy tak ma byc? w recenzjach same superlatywy a tu taka kicha :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne, w testach zazwyczaj temperatura dysku w silent boksie byla niższa niż luzem. Na pewno wszystko tam dobrze poskładałeś? Przykleiłeś thermal-pady do dysku?

pozdr.

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne, w testach zazwyczaj temperatura dysku w silent boksie byla niższa niż luzem. Na pewno wszystko tam dobrze poskładałeś? Przykleiłeś thermal-pady do dysku?

pozdr.

thermal pady oczywiscie przyklejone, wszystko zrobione tak jak w instrukcji. dyski maja teraz 51 i 53 stopnie, koszmar. to jakas paranoja, bo wszedzie w recenzjach w internecie bylo ze dyski maja podobna temperature przed i po instalacji silent boxa (w kazdym razie nie 15-20 stopni wyzsza) :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować to cudo nie lepiej podwiesić HDD, na przykład na gumowych uszczelkach albo gumce pasmanteryjnej (kolory do wyboru)? Mnie po tej operacji zdarza się próbować włączyć pracujący komputer (bo nie słyszę czy pracuje czy nie).

 

Więcej szczegółów TU, a TU test pudełka Scythe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja na gumke od gaci rzeczywiście jest dobra pod warunkiem że dysk przenosi nam drgania na obudowę. Gorzej gdy komputer jest maksymalnie wyciszony i słychać gwizd dysków nawet w idle, właśnie tutaj scytche ze swoimi matami w środku przychodzi z pomocą...Gdyby tylko nie ta kosmiczna cena.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Bartolomius zrobilem sobie zawieszenie hdd polecane przez SPCR, dyski zreszta tez mam ciche Samsung P120 SP2004C (tak samo polecane przez SPCR) w raid0 i po tym zabiegu slychac je delikatnie w nocy podczas odczytu/zapisu. Polecam takie rozwiazanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pieniadze to lepiej sprzedac dysk i kupic nowy, wiekszy i cichy, np. taki jak mam ja, który w porównaniu do dawnego maxtora jest niesłyszalny, kurcze żeby za 200zł kupować wyciszenie napedu trzeba być MANIAKIEM

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pieniadze to lepiej sprzedac dysk i kupic nowy, wiekszy i cichy na taki ja mam ja, który w porównaniu do dawnego maxtora jest niesłyszalny, kurcze żeby za 200zł kupować wyciszenie napedu trzeba być MANIAKIEM

albo za 200 można sobie bude wyciszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że będzie cichszy, niż głośny dysk w tym pudełku które działa jako termos, temperatura około 50c to niezbyt dobrze dla dysku co nie, moja 160 w trybie cichym jest niesłyszalna w normalnej pracy, jedynie przy kopiowaniu miedzy partycjami i defragmentacji coś tam sobie mruczy, a resztę kompa mam naprawde cichą (spójrz w sygnaturę, wentyle na min.), dla mnie kasa w błoto lepiej iść na bal karnawałowy, tudzież do jakiegos klubu posłuchać 'berlińskiej rombanki'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko samsung też nie jest niesłyszalny i nowy dysku tu nie zapewni 100% ciszy

powiem ci tak, ja go tylko slysze w nocy jak jest kompletna cisza jak od czasu do czasu cos odczyta, pozatym nic kompletnie, uwierz mi, przez moje lapy przewinelo sie wiele dyskow i musze powiedziec ze samsung pobija je wszystkie na glowe pod wzgledem wydajnosci, glosnosci pracy i temperatur...dzis kumpel przesiadl sie z maxtora 250GB na samsunga 200GB i jest po prostu zszokowany w pozytywnym tego slowa znaczeniu...

Edytowane przez Kooz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak, ja go tylko slysze w nocy jak jest kompletna cisza jak od czasu do czasu cos odczyta, pozatym nic kompletnie, uwierz mi, przez moje lapy przewinelo sie wiele dyskow i musze powiedziec ze samsung pobija je wszystkie na glowe pod wzgledem wydajnosci, glosnosci pracy i temperatur...dzis kumpel przesiadl sie z maxtora 250GB na samsunga 200GB i jest po prostu zszokowany w pozytywnym tego slowa znaczeniu...

zobacz w moją sygnaturke...

przy WC i wentylach AC go słychać / jest cichy ale nie aż tak żeby go wogóle nie słyszeć

ale za tą kase lepiej zainwestować w maty do wyciszania te car audio i na dodatek gąbke do wyciaszania i wtedy bedzie naprawde cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, nie chce sie klucic bo nie o to tu chodzi, moze dlatego ze mam ciezkiego kompa nie czuje/slysze zadnych drgan od obrotow itp tylko sama jego prace od czasu do czasu jak igla poleci po talerzach...a pozatym to naprawde nic wiecej...nie mniej jednak jestem zadowolony chociazby z samych temperatur, nie mam powodow aby narzekac na ten dysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, nie chce sie klucic bo nie o to tu chodzi, moze dlatego ze mam ciezkiego kompa nie czuje/slysze zadnych drgan od obrotow itp tylko sama jego prace od czasu do czasu jak igla poleci po talerzach...a pozatym to naprawde nic wiecej...nie mniej jednak jestem zadowolony chociazby z samych temperatur, nie mam powodow aby narzekac na ten dysk...

no widzisz a ja mam kompa na biórku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam starego samsunga 60gb i on jest w tym momencie najglosniejszym komponentem mojego zestawu...

 

a tak to w budzie 2x fander 120 mm 2x fander 92 mm na min i na 5v na gorze wiatrak orginalny z freeezera no i pentagram na grafice :P i tagan psu i zalman niebieski na chipsecie no :P

 

teraz juz tylko slysze dysk ktory zmienie niedlugo na 200gb samsunga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mi mentlik w glowie zrobiliscie :/ Mam fundusz na tego silent boxa lecz moge tez sprzedac swojego maxtora 120gb(sata) i kupic nowego samsunga spinpoint :0 Poradzcie co wyscie zrobili na moim miejscu? Kupili silentboxa czy sprzedali maxtora 120gb (i za ile?) i kupili samsunga(czy mozna gdzies w necie znalesc wersje SP pod zwyklego SATA?)?

Edytowane przez .Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Ja tam zbieram na laptopowego samsunga 100 GB... 500 zł... 17db idle, 19 db load... najcichsze desktopy mają 23... silentpcreview.com !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...