Skocz do zawartości
TomkC

Udostępnianie Internetu Na Drugiego Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z udostępnieniem internetu na 2 kompa.

Na pierwszym kompie podłączonym do sieci osiedlowej jest włączone udostępnianie połaczenia internetowego w systemie Windows XP. Na 1 kompie są zainstalowane 2 karty sieciowe jedna na układzie Readteka 8139 a druga to zintegrowana z płytą Abit NF7 S2. Na drugim kompie także jest karta na chipie Leadteka 8139. Kompy sie widzą nawzajem (mozna udostępniać pliki kopiowac z jednego PC na drugi itp) ale za to nie ma netu na 2 (na tamtym też jest Win XP). W sieci LAN mam IP 192.168.7.12 czyli ten osiedlowy. Na karcie zintegrowanej jest ustawione:

Adres IP: 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

Brama 192.168.7.1

Na karcie z kórej jest net jest ustawione na: uzyskaj IP automatycznie

Na drugim Kompie jest tak:

Adres IP: 192.168.0.2

maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

i DNS perforowany: 192.168.0.1

 

W przypadku 2 kompa próbowałem użyć tego kreatora z Win XP ale nic to nie dało dalej net nie działa. Ustawiłem także na automatyczne wykrycie IP; też nic.

Dlaczego to nie chce działac? Przecież powinno

Dodam tylko że jak za kompie serwerze zainstaluje jakis program proxy to na drugim PC wtedy jest net a bez proxy nie ma wogóle.

Dotychczas używałem programy freeproxy ale nie wiem dlaczego ten przestał działać . Jednak wolałbym to zrobić bez programów proxy.

Dodam tylko że na drugim PC w połaczeniu sieciowym jest widziane połaczenie z internetem (brama internetowa).

Grupa robocza jest taka sama, nazwy kompów są inne.

W przeglądarce ustawione jest automatycznie wykryj ustawienia. Podczas próby otworzenia strony pokazuje się adres ip na pasku (chyba tej strony) ale po jakimś czasie jest komunikat: IE nie mógł otworzyc strony wyszukiwania.

Zastanawiające jest jedno, otóż w stanie połączenia z internetem cały czas są jakieś pakiety odbierane i wysyłane, także te 2 "monitorki" w zasobniku się świecą cały czas.

Pomóżcie bo ja już nie mam siły do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle dns-y to pierwsza sprawa :) w konfigu karty ktora udostepnia jest ok. zeby wyciagnac adresy dns wpisz na kompie ktory udostepnia ipconfig /all (start-programy-uruchom-cmd) i tam podane powinny byc dns-y. i takie adresy wpisz na drugim kompie.ten co masz wpisany w drugim kompie jest zly i dlatego nie ma tam netu. napisz czy pomoglo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomaga nic. Wygląda na to że admin jakos zablokował udostępnianie neta na 2 kompa. Pomaga tylko zainstalowanie na 1 kompie programów proxy. Na innym forum też o tym napisałem i wyprubowaliśmuy wszystkie możliwe kombinacje, jednak nie udało sie zrobić żeby był net na 2 kompie bez proxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem lecz to nie jest problem konfiguracji twojej podsieci lecz ograniczenia jakie nalozyl admin sieci z ktorej masz net'a (prawdopodobnie :sad: )... na ile sie orientuje (srednio dlatego tu pisze) ustawil on wartosc TTL (time to live) tak aby po przejsciu przez siecioofke kompa ktory otrzymuje net'a sygnal byl kill'owany..... z tego co sie rozczytalem na temat znalazlem program (TCPOptimizer) ktory ma w opcji podbicie TTL jednak nie wiem jak dokladnie to zrobic dlatego licze na pomoc bardziej tegiej glowy....

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...