Skocz do zawartości
Kaczy

Problem z karta dziekowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem:

plytka asusa cuv4x i do tego dzwiekowka daimond sonic impact (na vortex'e). No i teraz na czym polega problem:

1) Wlaczam np winampa wszysko jest ok, muza leci a ja odpalam cokolwiek - zwis.

2) Wlaczam kazee uruchamia sie i w pewnym momencie wyskauje to okienko z informacja ze jest nowa wersja bla bla bla. Jak wiadomo podczas pokazywania sie tego okienka windows daje taie charakterystyczne bip - zwis

 

wkurzylem sie wyjmuje dzwiekowke odinstalowuje sterowniki i.... wszystko dziala. No to spowrotem ja montuje sciagam jakies inne sterowniki (nie te orginalne z płyty) instaluje i ... znowu zwis. No to sciagam via4in1(powinienem wczesniej ale zapomnialem) instaluje i ... znowu [gluteus maximus]. Koncza mi sie pomysly. Wydaje mi sie ze problem lezy po stronie dzwieku. Karta na 99% sprawna bo nie dalej jak tydzien temu byla w innym kompie i dzialala bez zarzutu.

 

Licze na Wasza pomoc

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdy nie mialem takiej dzwiekowki wiec powiem tobie co ja bym robil .

Po pierwsze to bym inny programik zobaczyl do odtwarzania mp3 . Sprawdzil bym czy dzwiekowka nie siedzi na przerwaniach z innym urzadzeniem .

Zmienilbym w winampie output z directsound na wavaout ( chociaz to malo prawdopodobne ) .

Przeisntalowal bym wingroze.

I to na tyle jak dalej nie pomoze to napisz jakie sa objawy .

A i najlepiej dzwiekowki obsadzac na 4 slocie ( liczac ze plyta ma 5 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze wlasnie posprawdzac jak jest z innym playerem. Ale np dzwiek na starcie wina jest i jest ok. Na pewno nie siedzi na przerywaniach z innym urzadzeniem ale jeszcze dla pewnosci sprawdze.

Reinstalka wina najwczesniej w weekend.

A objawy:

totalny zwis - myszka sie nie rusza, klawiatura nie dziala, nei ma dzwieku zadnego z glosnikow. No to chyba tyle chyba ze cos konkretnego jeszcze Ci powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na tym systemie miales wczesniej inna karte dzwiekowa , a dopiero potem wlozyles ta ????

Wcale nei bylo tam dzwiekowki zadnej nawet na plycie. W sumie rownoczesnie wsadzalem tam GF2 GTS ale byla reinstalka systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe sa wystapily jakies konflikty przewan. Sprobuj najpierw poprzekladac dzwiekowke do inncyh gniazd, pozniej jak nadal to samo to wez sprobuj u qmpla ta karte czy bedzie oki a jak nie to wymien karte na inna i sprawdz u siebie . jak dzial to git a jak nie no to gorzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro raczej nie zdaze tego zrobic (a siostra tak bardzo dzwieku nei potrzebuje :D ) ale pierwsze co to przekladam karte w inne miejsca rownoczesnie posprawdzam jak to z tymi przerywaniami tam jest. I jak juz wczesneij wspomnialem czy moze to byc konflikt z GF2GTS którego wlozylem prawie w tym samym czasie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie ale czy to mobo jest na kt133 jesli tak no to masz problem bo czasami vortex'y nie chca chodzic na tych cipach. A pozatym to sprawdz www.vortexofsound.com i linki w nim zawarte. Jest tam duzo FAQ do roznych typow kart na vortexie

pozrdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie ale czy to mobo jest na kt133 jesli tak no to masz problem bo czasami vortex'y nie chca chodzic na tych cipach. A pozatym to sprawdz www.vortexofsound.com i linki w nim zawarte. Jest tam duzo FAQ do roznych typow kart na vortexie 

pozrdo

gosciu ma P4 1.8 i ASUS P4S8X wiec to nie bedzie kt133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie ale czy to mobo jest na kt133 jesli tak no to masz problem bo czasami vortex'y nie chca chodzic na tych cipach. A pozatym to sprawdz www.vortexofsound.com i linki w nim zawarte. Jest tam duzo FAQ do roznych typow kart na vortexie 

pozrdo

gosciu ma P4 1.8 i ASUS P4S8X wiec to nie bedzie kt133
Ale to nie chodzi o ten kompa o inny. Zreszta wszystko napisałem na samej górze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazlem chwilke i zajałem sie tym kompem. Wszystko poustawialem w biosie, kazde uzadzenie inne przerywanie zainstalowałem nowe stery i .... du**. Nic sie nie zmieniło wszystko tak jak było. Moze macie jeszcze jakies rady albo po prostu cos zle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...