Skocz do zawartości
enikan

Xp To Orginalna Plyta Instalacji Przy Acer-ach?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, a ja poszedłem do sklepu gdzie kupiłem lapka i poprosiłem o naormalną instalke Win XP Home PL. Wypalili i już.

Według mnie jest ważna licencja i unikatowy serial a nie nośnik z windowsem. Mam teraz gdzies Recovery Acera i instaluje sobie system sam.

 

ja moze bralem nie acera ale asusa i zamiast wersji z systemem powiedzialem ze kce bez windy asusowej ale ze zwykla oem'ka. przeszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka. moze ktoś juz pisałe na ten temat, wiec sorki, ale zapytam: kupiłem se laptopa Fujitsu Simens w norwegii, z norweskim XP Home. Chciałbym zaistalować sobie inny system, np angielskiego XP lub Polskiego, ale instalator nie cche przejść, wyskakuje cos tam ze nie znajduje dysku ;/ dysk mam w laptopie 80 SATA i nie wiem co zrobić ;/ wkładam bootowalnego wina, on coś tam ładyje i po tym jak sie naciska enter dla "zgadzam sie" wyskakuje to o czy mówiłem. jak kto wie o co chodzi to wielkie dzieki

PoZdRo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po koleji: odpalasz kompa z plytki startowej Xp, pokazuje sie plansza z paskiem na dole i napisem:"aby zaladowac sterownik ble ble ble wcisnij F6", wciskasz F6 i czekasz, instalator cos tam kopiuje i po pewnym srednio krotkim czasie wyswietla monit wloz dyskietke ze sterownikami to dysku. jezeli masz naped to wrzucasz mu ta dyskietke, on sobie znajdzie sterownik, zainstaluje i juz bedzie widzial twoj dysk, reszta instalacji standardowa. moze byc problem z ta dyskietka tzn z napedem jezeli go brak, z tego co pamietam instalator Jedynego Slusznego Systemu pozwala na wgranie sterow do dysku tylko z dyskietki, poszukaj, na forum juz bylo o tym wiele razy, jedynie w innych dzialach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza to co napisałes, jednak w laptopie nie posiadam stacji dyskietek, moge to zrobioć np za pomocą pendriva na usb, ale własnie nie wiem jak za bardzo, jakie sterowniki wgrać i jak zrobic by to było bootowalne ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z zainstalowaniem systemu z Recovery CD po zmianie rozmiarów i ilości partycji.

 

Zrobiłem tak:

 

Z płytki bootowalnej z narzędziami pozmieniałem partycje (nie zmieniając tej pierwszej 3GB) na mniej więcej takie:

 

c: 5GB

d: 2GB

e: 15GB

f: 55GB

 

Partycję C: sformatowałem (FAT32) i uruchomiłem komputer z "Disk 1 (Bootable) System CD", potem tak jak chciał podawałem kolejno dwie płytki "Disk 1 of 2" i "Disk 2 of 2". Wszystko ładnie przebiegło i dostałem komunikat by usunąć płytki Recovery i włożyć System CD. OK.

 

Tutaj zaczyna się problem:

 

Po restarcie napisał: "Kopiowanie plików...", kopiuje ale zatrzymuje się przy 40%. Nic dalej nie robi. Po wyjęciu płyty i restarcie pisze:

 

PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM.

Operating System not found.

 

Kiedy jeszcze system działał (zaraz po zakupie) zrobiłem sobie obraz sytemu na płycie DVD. Jak teraz uruchomię system z tej płytki, to też kopiuje do 40%. O co chodzi? Myślałem, że może partycja c jest za mała, bo podczas przywracania pisze:

 

source partition: 10001 MB used: 2300MB

destination: 4899 MB

 

ale gdyby była za mała to:

1. nie skończyłby przywracać

2. gdy zrobię partycję c: 12GB to też kopiuje na samym końcu tylko do 40%.

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tak, że kopiowania "zatrzymywało" się na 40%. Jednak kopiowanie nadal trwa, zwróć uwagę, że dysk twardy ciągle pracuje. Poprostu zostaw kompa na jakiś czas i wszystko powinna skończyć się sukcesem. Poczekaj jakieś 10 min, jeśli to nic nie da poczekaj jeszce jakiś czas, powinno się udać.

Trzeba być cierpliwym :)

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...