Skocz do zawartości
tulaczek

Router Asmax Br-604 - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie mogę sobie poradzić z następującym problemem:

 

Posiadam polączenie z internetem poprzez sieć osiedlową i adres IP mam przyznawany dynamicznie (DHCP) na podstawie adresu MAC karty sieciowej - inaczej mówiac po podłączniu kabla od dostawycy bezpośrednio do karty sieciowej z przyznaczonym mi MAC adresem wszystko jest w porządku. W porządku to znaczy: poprawnie wykrywa IP, DNS, działają wszystkie strony internetowe, komunikatory oraz programy P2P (DC++ aktywny) oraz (co sprawia problem po podłączeniu routera) nie ma problemu z komunikacją w sieci. W sieci osiedlowej w ktorej jestem postawiony jest serwer http (strona dostawcy internetu, forum itp.) oraz hub pod DC - zarówno na jedno jak i na drugie wchodzę lokalnie (bo jest to w tej samej sieci).

Po podłączeniu kabla od dostawcy pod gniazdo WAN routera i podłączeniu komputera pod dowolne gniazdo LAN na routerze bezproblemowo łączę się w nim (jest widoczny jako brama) i konfiguruję go - podaje prawidłowy MAC do sklonowania oraz wszystkie inne opcje ustawiam zgodnie z zaleceniami i instrukcją. Po zakończeniu ustawień oraz restarcie routera otrzymuję jego DHCP poprawny IP i... uruchamiam komunikator Gadu-Gadu - działa; uruchamiam FireFoxa i podaje dowolny internetowy link - wszystko działa i strona się wczytuje; pinguje dowolny internetowy adres ip i również wszystko jest w porządku. Uruchamiam DC i próbuję połączyć się w LOKALNYM hubem z którym łączyłem się bez problemu przed podłączeniem routera - od razu dostaję komunikat o braku adresu; uruchamiam przeglądarkę i próbuję połączyć się z dowolnym adresem LOKALNEJ strony www - strona nie istnieje (nie wyszukuje - komunikat jest prawie natychmiastowo). Dodam, że próbowałem także podawać w przeglądarce adresy stron w formacie adresu IP a nie domeny - efekt był taki sam - strony Internetowe działają, strony lokalne nie działają. Pingi dochodzą do serwerów internetowych, nie dochadzą do adresów lokalnych. Wniosek: po podłączeniu routera BR-604 połączenie z Internetem (WAN) zostało poprawnie udostępnione, natomiast w ogóle nie ma możliwości lączenia się z adresami LAN (z żadnym adresem z mojej sieci).

Dodam, że DC próbowałem zarówno pasywnie jak i aktywnie (przekierowalem port Virtual Server'em) i zawsze taki sam rezultat - nie znajduje adresu hub'a (który na pewno jest dobrze wpisany :D). Dodam też, że posiadam Windows XP z Service Packiem 2 (świeżo zainstalowany i poprawnie skonfigurowany do pracy w sieci). Dodatkowo powiem, że w tej samej sieci istnieją już osoby, które rozdzielają tym samym routerem i nie mają żadnych problemów. Po rozmowie z nimi wiem, że konfiguruję router w taki sam sposób jak oni (czyli poprawny).

Bardzo proszę a napisanie mi opcji / powodów od których może zależeć takie dziwne zachowanie się sieci (jest WAN, ale nie ma LAN'u - dokładniej mówiąc mogę łączyć sie ze wszystkim co jest poza moją siecią osiedlową, natomiast z niczym co jest w mojej sieci), ponieważ próbowałem juz bardzo wiele opcji zmieniać i wiele czytałem na ten temat, ale nie potrafię sobie z tym problemem poradzić. Aha... jestem też pewny, że w sieci osiedlowej nie zostałem w żaden sposób zablokowany (bo po ponownym podłączeniu kabla od dostawny bezpośrednia pod kartę sieciową wszystko jest OK).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc (i cierpliwość w czytaniu tego wszystkiego co tutaj napisałem) i pozdrawiam!

P.S. Prosiłbym o odpowiedź tutaj na forum ludzi, którzy mieli taki sam problem i go rozwiązali..

Jeszcze raz BARDZO dziekuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...