Skocz do zawartości
StraY

Nowy Pc Nie Dziala

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

procesor udalo sie uratowac w pewnym sensie... 6 na 7 nozek wyprostowanych, ostatnia poszla :/ .

Ale wszystko teoretycznie dziala, bo pojawil sie 1 problem, wiekszosc gier ktore instaluje moj brat ( ostatnio civ4) wlacza sie na chwile, komputer sie niby nie wylacza, ale nie mozna nic robic i monitor nie wykrywa zeby jakis wlaczony pc byl podlaczony, czy to moze byc brak tej jednej nozki? na marginesie, niektore gry chodza bez problemu

 

przy okazji jeszcze jedno pytanko:

brat wyjal kabelek od glosnikow z komutera, podpial potem znowu i od tej pory nie ma glosu... w winampie wyskakuje blad w stylu: bad directsound driver, wiec instaluje stery od dzwieku jeszcze raz ( taka sama rada jest na www winampa i dziala ) ale to nie pomaga... ma ktos jakis pomysl? aha, menadzer urzadzen pokazuje, ze modem pci jest nieznanym urzadzeniem(wczesniej nie pokazywal)

walnij formata bo na nowymn sprzęcie zawsze instaluje sie system od nowa, jak to nie pomoże to może coś źle w biosie masz poustawiane, albo poprostu ta nóżka za coś odpowiadała i stąd te problemy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system oczywiscie stawialem nowy ( az tak ubogi w wiedze o komputerach nie jestem :D ) a co do biosu to tu juz moja bieda wychodzi... ;p jezeli nic nie zmienialem oprocz bootable devices ( nie wiem czy dobrze pisze ) to moze byc cos defaultowo zle ustawione pod konfig mojego pc?

a ta nozka to ja i moje 600pln mamy nadzieje, ze byla tylko jakims pustym bublem ktory nic nie robi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był niedawno przypadek na forum że ktoś ułamał jedną nóżka stabilizacyjną, która akurat za nic nie odpowiadała, nie wiem jak to jest u ciebie. a co do biosu to wejdź i ustaw jeszcze raz wszystko na default (gdzies tam powinieneś to znaleźc) i ustaw sobie tylko booteble devices tak jak ci odpowiada. potestuj proca prime 95, goldememory i jakimiś innymi diagnostykami i zobacz co ci wywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

mialem swego czasu programik by amd testujacy sprawnosc procka nie pamietam nazwy, wiem, ze sie z cmd odpalalo... moze to pomoze w rozwiazaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkladajac procesor na bok, mam inny problem, napisalem juz o nim w tym temacie, ale moze przypomne :P

 

na mojej mobo ( dfi lanparty ut nf4 sli ) karta muzyczna zintegrowana, jest na "module dzwiekowym karajan" ktory do mobo sie przymocowuje. pare dni temu brat wyjal z tego modulu ( nie wiem jak to nazwac ) kabel od glosnikow, potem znowu wlozyl i dzwieku nie ma, a zamiast tego komputer nie wykrywa zadnego urzadzenia audio... w menadzer urzadzen wykrywa ten modul jako pci modem w kategorii inne urzadzenia i kaze mi zainstalowac sterowniki zeby urzadzenie dzialalo poprawnie ( podobnie zaleca winamp gdy odpalam muzyke ). sterowniki instaluje ktore byly na cd z mobo i mimo, ze przed awarja dzialaly teraz sie instaluja ale nic daja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...