Skocz do zawartości
Gość

CLAP?

Rekomendowane odpowiedzi

sciagnelem najnowsze stery od Creativa (21.85) i one wykrywaja moja karte jako 3D Blaster GeForce Pro, jednak w plikach .inf sterownika nie znalazlem wpisu Annihilator Pro, wiec sie uspokoilem. Ale z kolei sterowniki FastTrax, ktore ktos mi tutaj polecil niedawno, przy odpalaniu twierdza, ze nie mam zadnej karty creativa :o (karta jest napewno Creativa :) ) i nie chca sie zainstalowac :( Nigdzie w sieci nie znalazlem tez informacji, jakoby karty Annihilator Pro i 3D Blaster Pro byly roznymi kartami, a raczej wskazujace na to, ze to to samo. Dlaczego w takim razie fasttraxy nie chca mi sie instalowac? Czyzyby przez te aktualne stery, ktore teraz mam?

 

btw na ile mozna ta karte w miare bezpiecznie o/c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? Nie przejmuj się, czy kartę wykrywa jako Creative'a, czy nie. Ja mam kartę ELSA Gladiac Ultra, a mam ją ustawiąną jako GF 2 Ultra (bo używam detonatorów).

 

A jeśli chodzi o podręcanie to nie bój się tylko zwiększaj do woli, bo jak przesadzisz to komputer zwiśnie i tyle. Zawsze istnieje możliwość, że się spali, ale dla firmówek jest to mniej prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, niewazne jaki mam napis w ustawineiach, ale dlaczego nie chca sie te fasttraxy instalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz tego OEMa z TV-OUTEM te karty były tylko na płytkach creativa ale creative nie pzyznaje się jakoby wypuścił takie karty , charakteryzują się niedotaktowanymi pamięciami 286MHz zamiast nominalnych 300 , chyba że ktoś zmienił sobie to w BIOSIE, ja mam tą kartę ale wzucilem do niej biosa creativa i teraz fasttraxy da się zainstalować tylko że tv-out nie działa ale moze da się to zmienić w bios editorze, jak chcesz to ci podzuce tego BIOsa , karty te jeszcze troche gozej sie kreca a wlasciwie ich pamieci od wersji BOXowych , umnie max 347 a na tamtych nawet 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w panelu sterowania podaje mi bios 3.10.00.09, masz nowszy? pamieci mialem ustawione na 300, wiec albo ktos dogral bios, albo nie mam oema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :P ale nie kupowalem karty w sklepie, tylko od kolesia, uzywana, wiec jezeli bylo to napewno juz go nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat trawil sie w rece ten model z TV-Outem.. w momencie kiedy mialem juz od dosc dlugiego czasu BOX'a.. przystapilem do testow, wydajnosc byla taka sama, ale co ciekawsze, O/C tego oema byl lepszy niz tego BOX'a.. a do tego TV-Out.. wiec sobie zamienilem karty :) A co do Fastraxow to mi sie normalnie instaluja na tej karcie. Problem byl pod Win 98 tu sie troche plul ze nie ma wlasnie karty CL.. potem jakos to obeszlem.. od roku mam Win2K i FastTraxy instaluja sie bezproblemowo. Blaster GeForce Pro to amerykanska nazwa, w eruopie byla ta karta jako Anihilator PRO. podobnie jest z kartami muzycznymi u nas Player tam X-Gamer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czemu uzywacie sterow Creative'a? Przeciez na wszelkich Detonatorach tez chodza. Do tego nowsze stery naja znacznie lepsza wydajnosc. Ja tez mam CLAPa TV-OUT/DVI i bardzo lubie stery 28.32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czemu uzywacie sterow Creative'a? Przeciez na wszelkich Detonatorach tez chodza. Do tego nowsze stery naja znacznie lepsza wydajnosc. Ja tez mam CLAPa TV-OUT/DVI i bardzo lubie stery 28.32

a robiłeś jakieś testy :?:

chyba nie

fast traxy są najwydajniejsze dla tej karty, wszystkie detonatory po wyżej wersji 12.90 mają mniejszą wydajność,ja zawsze instaluje fast traxy a puzniej na to detki 12.90 i mam w fast traxach do podkręcania, fast traxy sa na detkach 6.xx wiec dlatego instaluje 12.90 bo nowsze gierki takich min. wymagają bo się piepzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ma ktos bios ale do BOX-owej wersji tej karty??

I czy jak sie komp odpala to pokazuje sie bios z CALPA bo przy tym biosie od OEM to komp sie wlancza a biosu nie widac karty??

Jak by można prosić o przysłanie na priva albo wskazanie www z tym biosem albo jak zrobić żeby bios sie pokazywal?

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj z tym biosem zawsze mozesz zaladowac spowrotem ten co byl www.republika.pl/mlody_maniak/CT6970.zip

a tak to się robi 

nvflash /f plik_biosu.rom

A jak zaladuje stary jak nie mam do niego romu? Chyba, ze ten nvflash ma mozliwosc zrobienia backupa?

 

A pozatym czy ryzyko uszkodzenia karty przez zle wgranie biosu (awaria pradu or sth..) jest takie jak w MB czy mniejsze? I czy bios mozna wgrywac z windy, czy raczej z czystego dosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem byl pod Win 98 tu sie troche plul ze nie ma wlasnie karty CL.. potem jakos to obeszlem..

no wlasnie mam w98, jak to obeszles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on spyta sie ciebie czy zapisac stary bios, a ryzyko w mb jak pradu braknie to bez biosa sie nie odpali a tu sie pewnie tez nie wyswietli obraz ale jest male prawdopodobienstwo ze braknie, ale zawsze jest jakies ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip name=GeForce DDR, VendorID=10DEh, DeviceID=0101h

Opened ct6970~1.rom successfully.

Checking for supported EEPROM...

EEPROM man.ID,devcode (BF,D5) : SST 39VF010 2.7-3.6V 128Kx8, byte mode

ROM file and chip PCI Vendor, Device IDs match.

WARNING: ROMfile PCI Subsystem ID (104Ah), doesn't match

chip PCI Subsystem ID (0000h)

Continue anyway? [y|n]

 

Tak ma byc? (ten warning)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...