Skocz do zawartości
Muflon

Nowa Pamiec Dla Acera Tm 4101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chcial bym wymienic pamieci w swoim laptopiku. Chce kupic 1GB ramu. No i tutaj prosba do Was - szanownych forumowiczow. Jakie pamieci najlepiej kupic? CPU- Z pokazuje ze mam pamieci Hyundai pc 3200 DDR2. W dualu oczywiscie. No ci myslicie? Chcial bym troche podniesc wydajnosc pamieci. Wydaje mi sie ze te co mam to torche sa wolnawe. Acha no i wytlumaczcie mi jeszcze jedno. Jak to jest ze CPU-Z pokazuje FSB 133MHz Bus speed jest 533 a pamieci chodza na 200?? No i tak mi sie wydaje ze fajnie by bylo gdyby pamieci chodzily synchronicznie a nie asynchronicznie do reszty ustawien. No chyba ze mi sie cos zle wydaje.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra...

a czy da sie jakos zmusic laptopa, bo w biosie tego nie ma:(

zeby pamieci 533 mhz ddr2 pracowaly synchronicznie?? ja mam pamieci 2x 512 mb ddr2 533 nanya

bo narazie pracuja 266 mhz dual, fsb:dram 1:2, tak pokazuje cpu-z

 

jakby tak do 533 dociagnać , tak dla sprawdzenia bo i tak 266 dual wystarcza dla tej szyny...

ale moze jest jakis sposob...

Edytowane przez Grisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra...

a czy da sie jakos zmusic laptopa, bo w biosie tego nie ma:(

zeby pamieci 533 mhz ddr2 pracowaly synchronicznie?? ja mam pamieci 2x 512 mb ddr2 533 nanya

bo narazie pracuja 266 mhz dual, fsb:dram 1:2, tak pokazuje cpu-z

 

jakby tak do 533 dociagnać , tak dla sprawdzenia bo i tak 266 dual wystarcza dla tej szyny...

ale moze jest jakis sposob...

kolego, pamieci juz pracuja na 533 :P musisz sie troche podciagnac z tehniki. Intelowska szyna fsb 533 opiera o czterokrotna predkosc 133. Z koleji jak sama nazwa wskazuje pamieci DDR(DoubleDataRam - 2 zignorowalem bo nie ma z tym nic wspolnego) pracuja z dwukrotna wielokronoscia, czyli 2x266 daje 533. wiec stosunek 1:2 jest jak najabrdziej wporzadku. napewno nie wyjasnilem tego za jasno(miej pretensje do tych co to wymyslaja ze potem ciezko wyjasnic), moge cie tylko zapewnic ze pamiec dziala synchronicznie i wiecej w tej kwesti nic nie da sie zrobic.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...