Skocz do zawartości
siudziu2

Asmax 804u

Rekomendowane odpowiedzi

mam drobny problem otoz chcialbym zablokowac dostep to torrenta bo jeden z userow zamula cale 2mb lacze wlasnie przez torrenta. Mam router ASMAX 804u i chcialbym zrobic tak aby korzystanie z torrenta mozliwe bylo w godz 22-6 a w dzien bylo zablokowane problem polega na tym ze nie wiem ktore porty mam zablokowac probowalem zablokowac wszystkie powyzej 2050 ale to nic nie dalo a jak zablokuje wszystkie to nie bedzie nic dzialac :( ktore porty mam zablokowac ?

 

P.S. podaje link do pdf z instrukcja jakby ktos byl tak mily i napisal dokladnie jak to zrobic :)

http://rapidshare.de/files/7520898/Manual_Ar-804u.pdf.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zablokuj mu parę razy wszystko poza 80 i 53 .... :P Nie dam głowy, ale torrent będzie latał nawet na 80ce, tylko że wolniej ...

 

Na serio - nie lepiej się ugadać? Zainstaluj mu netlimitera, przytnij upload i download do 1/4-1/5 przepustowości i niech sobie ściąga , a w nocy niech sobie zdejmuje ograniczenie. W dzień 60 kB wystarczy aż nadto - chyba że macie kilku ściagaczy, albo sporo osób w sieci ...

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. porty dla roznych aplikacji http://www.portforward.com/cports.htm

problem w tym ze to porty domyslne a wiekszosc klientow P2P ma mozliwosc przydzielenia innych portow i nawet jak zostawisz tylko 80, 8080, 21 to i tak ktos kto ma troche szarych komorek sie polaczy

 

2. jezeli nie masz opcji przycinania pasma (ograniczania przepustowosci) dla danego usera to nie powojujesz

 

PS

Myszaqu juz widze jak wpuszczasz np sasiada zeby cos instalowal w twoim kompie i na dodatek na koncie administratora :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? Sam jestem administratorem w swoim LANie - powyższe rozwiązanie stosuję ze 100% skutecznością ....Jeszcze by tego brakowało żebym się musiał z kimś użerać - a tak zawsze przynajmniej strony się każdemu ładują szybkensem :)

 

Skoro korzystają z jednego łącza, to muszą z niego korzystać tak, aby reszta nie miała problemów z internetem. Jak ktoś zapycha - dostaje bana na chwilę, żeby zszedł na ziemię ... :>

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router routerowi nie równy ..... Na linuxie można zrobić filtrowanie po nagłówkach pakietów - każdy program ma charakterystyczny ...

 

Najprościej na chwilę obecną - zmień sobie IP, po czym na to nowe IP zablokuj wszystkie porty poza 80 i 53 - odpal torrenta i sam będziesz widział czy działa czy nie. Potem IP sobie zmienisz na pierwotne ... I ewnetualnie poblokujesz gościowi wszystko :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...