Skocz do zawartości
bebop

Playstation 2 I Problem Z Gra W Lanie

Rekomendowane odpowiedzi

czesc..

jestem laikiem w tych sprawach i mam nadzieje ze w tak szanownym gronie znajde odpowiedz na nurtujace mnie od dobrych kilku tygodni pytanie.

w skrocie pojasnie jaki mam problem.

Otoz podłaczyłem sobie moja ps2 do netu(mam tu osiedlówke lan..niezle to wszystko smiga)zakupiłem Network Adaptor(modem do ps2) potrzebny do grania online.Skontaktowałem sie z adminem i zmienił mi nr. MACa w sieci na nr. Network Adaptora.Wszystko działa..lampki na tesie polaczenia radosnie migaja na zielono.Miałem ok 10 gier z opcja online i wszystkie działają!! znaczy to ze nie mam zadnych blokad w sieci itp.

wszystko było pieknie dopoki nie odpaliłem Pro evolution soccer 5(moje marzenie najlepsza pileczka)..jakiez bylo moje zdziwienie gdy podczas weryfikacjii DNAS(taki system Sony) wyskoczył mi error -612(no response from DNS serwer)...Mam dwa ustawienia konfiguracyjne..jedno na "auto" a drugie reczne z wpisanymi nr. IP i DNS(wszystkie nr. sa prawidłowe).poprosiłem swojego dostawce aby odblkował mi port UDP 5730,ktory podobno jest dedykowany dla tej gry.Okazało sie,ze w ogole nie jest zablokowany..a nawet dostawca przekierował go na moje IP w sieci.Nic z tego ..wciaz nie działa.

Jesli macie jakies pomysły co to moze byc bede bardzo wdzieczny..

juz nie mam sie do kogo zwrocic.

aha..jaka jet roznica pomiedzy portem TCP a UDP,bo on mi chyba przekierował TCP wałsnie.(ale udp tez pewnie jest otwarty wiec nie ma to chyba znaczenia)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach najczesciej stosuje sie wlasnie UDP - to prostszy protokól bez zbednych nagłówków i numeracji, gdy niewazna jest kolejność pakietów i to czy docierają.

Nie mam PS2, ale watpie by SONY oczekiwalo od graczy posiadania zewnetrznego IP.

Problem moze byc wlasnie z blokowaniem danych z servera DNS SONY, stosowny port to jesli dobrze pamietam 53 (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnetrzne IP nie jest wymogiem..to prawda.Czyli odblokowanie UDP moze cos pomoc?Dostawca zapewniał mnie,ze jest odblokowany(ale wymienił tylko TCP)To,ze TCP jest odblokowany moze byc rownoznaczne z tym,ze UDP jest lub nie jest wykorzystywany przez cos innego w sieci(zajęty)?

53? co to za port? W opcji konfiguracyjnej moge wpisywac tylko porty zaczynajace sie od 1024(UDP)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 to port DNS - być może firewall w twojej sieci blokuje wychodzące połaczenia w twojej sieci, slusznie zakładając, że powinieneś korzystać tylko z DNS wyznaczonych przez twojego ISP.

Tak jak wspomniałem do gier używa się UDP i w praktycznie wszsytkich programach/urządzeniach trzeba to robić oddzielnie dla TCP i UDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wszystkie inne gry online działaja mi bez problemów...wiec chyba firewall niczego mi nie blokuje.To dziwne..co zapytam swojego dostawce dlaczego odblokował mi TCP a nie UDP to nie odpisuje.Albo cos sciemnia,albo ten UDP jest juz przez cos zajety.mozna robic jakies przekierowania itp aby korzystac z innych portów?(gdyby okazało sie on mi tego UDP nie odblokuje)Mam kumpla ktory miał podobny problem i jego dostawca tak mu tam porzezbił,ze korzystał z porta 7005....i dzialało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...